Zdraví

3 velmi účinné způsoby jak můžete zastavit záchvaty paniky

Úzkost je těžké zvládnout a záchvaty paniky to ještě více ztěžují. Lidé, kteří žijí s úzkostí, se cítí neustále ve stresu z toho, že jakákoli stresová situace u nich může vyvolat záchvat paniky. Někdy může jejich strach z panických záchvatů vyvolat samotný záchvat paniky. Tento stav tak může v lidech vyvolat pocit, že žijí na hraně svých emocí. Tato ztráta kontroly může být velmi děsivá. Úzkost se k lidem plíživě přiblíží poté, co nějakou dobu ležela bez povšimnutí. Myslet si tedy, že může jednoduše zmizet ze dne na den, není správná cesta. Zbavit se úzkosti a všech souvisejících příznaků by vyžadovalo čas a trpělivost. Existují však věci, které mohou lidem umožnit získat kontrolu nad sebou a svým tělem. Tři věci, které můžete udělat, abyste si umožnili mít kontrolu nad úzkostí a jejími fyzickými projevy, jsou uvedeny níže.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

1. Cvičení pro vaši mysl a tělo

Fyzická pohoda je úzce spojena s duševní pohodou. To je známá moudrost, kterou nám předaly předchozí generace. Staré civilizace přišly s praktikami, jako je jóga, tai-či atd. které dokážou člověka fyzicky i duševně posílit. Tyto informace lze tedy využít i při léčení úzkosti. Cvičení je aerobní aktivita budující vytrvalost, která má mnoho zdravotních přínosů, a tyto přínosy jsou jak psychické, tak fyzické.

Úzkost snáze přežívá ve slabém těle s nevyužitou energií. Proto je třeba využít všechnu nevyužitou energii tak, abyste se stali silnějšími. A cvičení vám v tom může velmi pomoci. Musíte se snažit cvičit každý den, abyste byli zdravější jak psychicky, tak fyzicky. Cvičení může u lidí zmírnit příznaky stresu a dalších depresivních sklonů, ke kterým někdy dochází kvůli fyzické nečinnosti. Kortizol je hormon, který se vylučuje během stresových situací. Cvičení může u lidí snížit hladinu kortizolu. Cvičení tak může výrazně pomoci lidem s úzkostí, kteří jsou neustále ve stresu.

2. Naučte se správně dýchat

Záchvaty paniky se často vyznačují hyperventilací, pocitem závratě a zvýšenou srdeční frekvencí. To vše souvisí s naším dýcháním. Způsob, jakým dýcháme, je v tomto případě velmi důležitý. Bylo zjištěno, že špatná dechová praxe je velkou příčinou hyperventilace vyvolané stresem a úzkostí. Když lidé hyperventilují, vyplavují ze svého organismu příliš mnoho oxidu uhličitého. Tato nerovnováha mezi oxidem uhličitým a kyslíkem může u lidí vyvolat mnoho nežádoucích tělesných změn. Správné dýchání je tedy velmi důležité pro zastavení záchvatu paniky.

Správným způsobem dýchání je v tomto případě dýchání do břicha. Je třeba se pomalu nadechovat a vydechovat nosem, přičemž hrudník musí zůstat v klidu a během této doby by se měl pohybovat pouze žaludek. Tím se uvolní všechny vaše svaly. Když dokážete ovládat své dýchání, můžete ovládat i stres a jeho další příznaky.

3. Zdravá strava

Jsme tím, co jíme. Pokud tedy chcete být zdraví, musíte jíst zdravě. Vaše tělo je schopné se o sebe postarat samo za předpokladu, že dostane všechny živiny, které potřebuje. Několik výzkumů zjistilo souvislost mezi nedostatkem některých vitamínů a minerálů, jako je vitamín B12, D, vápník a hořčík, a vznikem úzkosti. Proto je třeba dbát na to, abyste žádné takové nedostatky neměli. Jezte tedy zdravě, abyste byli fyzicky zdatní a duševně silnější.

Na tento stav neexistuje žádné snadné řešení, a proto musíte být trpěliví a hlavně vytrvalí. Pokud vám nějaká technika nefunguje, přejděte na jinou, aniž byste ztráceli naději. Pokračujte tedy ve zkoušení s nadějí a nakonec uspějete.