Zdraví

5 očních problémů které můžete úspěšně léčit pomocí okurky

Okurky, které patří do rodu Cucumis a čeledi tykvovitých, jsou jednou z nejzdravějších dostupných přírodních potravin. Mají nízký obsah kalorií, obsahují asi 95 % vody a jsou bohaté na vitamíny K, C a B, flavonoidy a antioxidanty. Každodenní zařazení okurek do jídelníčku vám přináší řadu dlouhodobých zdravotních výhod. Nejen to, tato uklidňující zelenina je také oblíbená při kosmetických procedurách pro pleť a oči. Okurky mají mírné zesvětlující účinky na pleť a chladivý efekt. Při použití na unavené oči a jejich okolí se osvědčují jako jednoduché, ale účinné léčebné řešení. Zde je 5 očních problémů, které lze dobře léčit okurkami.

1. Otoky

Říká se, že otoky kolem očí jsou důsledkem zadržování tekutin, které je obvykle způsobeno nedostatečným příjmem vody. Okurka je pro zmírnění tohoto problému mimořádně účinná, protože je bohatá na vodu a antioxidanty, jako je vitamín C.

Aby měla tato chladivá zelenina na oči uvolňující účinek, přiložte na každé oko na 15 minut vychlazené plátky okurky nebo použijte nastrouhanou okurku.

2. Tmavé kruhy

Tmavé kruhy jsou obvykle důsledkem zvýšené produkce melaninu pod očima jako reakce na faktory, jako je nedostatek spánku, špatná výživa, genetické podmínky, zranění a nadměrné vystavení UV záření. Okurka dobře působí na redukci těchto tmavých kruhů tím, že snižuje hladinu melaninu a pleť se zdá být světlejší.

Buď jednoduše přiložte plátky okurky na oči na 10-15 minut, nebo aplikujte okurkovou šťávu přímo na oční víčka a pokožku kolem očí. Opakujte, dokud se tmavé kruhy nezačnou zesvětlovat.

Chcete-li trvale redukovat tmavé kruhy, umožněte své pleti, aby se stala zdravější, a to tak, že kromě používání okurky změníte svůj jídelníček a spánkové návyky.

3. Váčky pod očima a záněty

Váčky pod očima jsou kombinací ochablé kůže a otoků, které jsou často způsobeny nahromaděním lymfatické tekutiny, což je obvykle důsledek nadměrného pití alkoholu a stárnutí. Mohou však existovat i jiné nediagnostikované problémy, které mohou tento stav vyvolat. Okurka může nabídnout dočasné řešení tohoto problému, protože její chladivý účinek a protizánětlivé vlastnosti mohou pomoci odvést lymfatickou tekutinu, snížit zánět a redukovat vzhled váčků pod očima.

Udělejte si pastu neboli kašičku z čerstvých okurek. Pokud chcete, můžete do této pasty přidat také bylinky, například levanduli nebo heřmánek. Pastu naneste na postižené místo a nechte ji působit 4-5 minut.

Pokud váčky pod očima přetrvávají i po vyzkoušení tohoto prostředku, obraťte se na očního specialistu, aby zjistil, zda se nejedná o nějaký jiný problém.

4. Vrásky

Okurky jsou plné látek zvaných antioxidanty, které bojují proti škodlivým volným radikálům a chrání vaši pleť před následky stárnutí, jako jsou vrásky. Hydratují a vypínají pokožku, čímž zabraňují předčasnému vzniku vrásek, které se tvoří ve vnějších koutcích očí.

Připravte si šťávu z čerstvých okurek. Tuto šťávu hojně naneste na postižená místa pleti. Pokračujte, dokud nezaznamenáte viditelné změny.

5. Celulitida

Okurka funguje dobře jako přírodní tonikum a dokáže zabránit rozpadu bílkoviny elastinu, čímž pomáhá udržovat pružnost pokožky. Pravidelné používání okurky může podpořit obnovu buněk a urychlit tvorbu bílkoviny kolagenu, která je klíčová pro pevnost a strukturu pokožky. V důsledku toho je vaše pokožka méně náchylná k celulitidě – stavu, který má za následek vrásčitý vzhled pokožky v důsledku ukládání tuku pod kůží.

Způsob použití

Výtažky z okurky pravidelně nanášejte na oční víčka a pokožku kolem očí.

Začněte používat okurku k léčbě takovýchto problémů s očima ještě dnes. Pokud se u vás bolestivé příznaky bez úlevy objevují delší dobu, nechte se vyšetřit očním specialistou, aby se vyloučily případné vážnější problémy.

Zdroje: Medical News Today , Healthline