Akupunktura a několik zdravotních důvodů proč ji vyzkoušet

Akupunktura je unikátní metoda tradiční čínské medicíny, která se zaměřuje na celostní zdravotní péči. Většina z vás ji možná nechce vyzkoušet, protože upřímně řečeno, zní to trochu děsivě, když vám někdo vpichuje jehly do celého těla. Měli byste však nechat všechny své obavy a předsudky stranou, a nebát se akupunkturu vyzkoušet, protože jen zřídkakdy bolí. Při vpichu jehly do těla můžete pocítit pouze mírnou bolest nebo lehké píchnutí, ale jinak nic víc. Neměli byste si nechat ujít její úžasné zdravotní účinky, které vám může nabídnout. Zde jsou některé z možností, jak může akupunktura pomoci zvýšit kvalitu vašeho života.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

1. Snižuje stres a úzkost

V tomto rychlém světě jsou stres a úzkost součástí života téměř každého z nás. Některé druhy stresu jsou pro vás ve skutečnosti dobré, protože vás nutí ke každodenním lepším výkonům, abyste dosáhli svých cílů. Zatímco jiné druhy stresu vám mohou způsobit bezesné noci, vytrhávání vlasů, zvýšení krevního tlaku a celou řadu dalších zdravotních problémů. Akupunktura pomáhá udržet pod kontrolou špatný druh stresu tím, že zlepšuje váš krevní oběh. Když se váš celkový krevní oběh zvýší, vaše svaly a mysl se začnou uvolňovat. Celkově jste méně napjatí a vaše úzkosti a nepříjemné pocity se zmírňují.

2. Snižuje bolesti

Když musíte trávit většinu času shrbení před počítačem, a když nemáte dostatek pohybu nebo slunečního světla, určitě budete trpět různými druhy bolestí. Čas od času se může stát, že vás budou bolet záda, krk, ramena, nohy a podobně. Pokud jsou tedy nepříjemné bolesti součástí vašeho života, určitě byste měli vyzkoušet akupunkturu. Pomáhá zlepšit celkový krevní oběh vašeho těla a snižuje zánět, který je obecnou příčinou většiny bolestí. Stimuluje také opioidy, což jsou přirozené léky proti bolesti, které vaše tělo produkuje.

3. Zlepšuje spánek

Pokud trpíte nespavostí, může za ní být nerovnováha jin a jang. To, že je vaše nespavost způsobena nerovnováhou jin a jang, poznáte podle toho, že se vám špatně usíná a stejně špatně celou noc spíte. Pokud máte nedostatek jin, můžete se uprostřed noci budit značně zpocení, mít horké dlaně a chodidla, nebo mít sucho v ústech a v krku. Protože jin je chladný a jang teplý, nedostatek jin automaticky zvyšuje jang, což způsobuje, že se v noci zvyšuje vaše tělesná teplota. Akupunktura pomáhá obnovit spánek tím, že harmonizuje váš jin a jang.

4. Zlepšuje trávení

Pokud vaše trávení a zdraví střev nejsou zcela v pořádku, nebude ani zbytek vašeho těla schopen efektivně fungovat. Téměř 90% zásob serotoninu, hormonu, který reguluje naši náladu, se nachází v našem trávicím traktu. Pokud tedy jíte nezdravé potraviny, které vedou k zánětům v těle, můžete tím omezit schopnost střev trávit, přijímat potravu a vstřebávat živiny. To má negativní vliv na vaši celkovou náladu. Akupunktura vás může učinit šťastnějšími, zdravějšími a energičtějšími tím, že sníží záněty trávicího traktu.

5. Zvyšuje imunitu

Pokud máte oslabenou imunitu, je větší pravděpodobnost, že onemocníte, a většinou máte tendenci se léčit až poté, co onemocníte. Málokdy přijmete taková opatření, abyste nemocem předešli hned na začátku. Pokud patříte k těm, kteří jsou neustále nemocní, může pro vás být akupunktura velmi prospěšná. Vyrovnává celkovou energii vašeho těla a posiluje váš imunitní systém, což způsobuje, že budete méně často nemocní.

6. Snižuje příznaky neurologických poruch

Neurologická onemocnění, jako je Parkinsonova a Alzheimerova choroba, mohou mít velký dopad na život pacienta. Akupunktura je možností alternativní medicíny, která pomáhá tato onemocnění léčit. Klinické studie prokázaly zlepšení jazykových a motorických funkcí u pacientů s mnoha neurologickými onemocněními a stavy, kteří vyhledali léčbu akupunkturou.

7. Ulevuje od alergií

Alergici mohou využít akupunkturu k posílení imunitní reakce před začátkem alergické sezóny. Někdy můžete pomocí akupunktury v kombinaci s léky na alergii zmírnit příznaky alergie, jakmile začnete pociťovat příznaky záchvatu alergie.

8. Zvyšuje plodnost

Páry, které se snaží počít dítě, mohou mít rychlejší výsledky při léčbě akupunkturou. Akupunktura může skutečně optimalizovat produkci reprodukčních hormonů a následná léčebná procedura může podpořit zdravé těhotenství, jakmile žena otěhotní.