Elegantní Kardigan je víc než jen obyčejný svetr

Kardigan je velmi oblíbený pánský nebo dámský lehký svetřík, který může být součástí celoročního outfitu.

Svetr je nedílná součást šatníku, kterou obvykle oblékají děti i dospělí v chladných zimních měsících. Ještě nedávno zábava každé maminky, tetičky i babičky, která po večerech u televizních seriálů pletla svým potomkům originální svetříky na všechna roční období. Dnes však přichází do módy více než jen pouhý svetr. Na výsluní se nyní můžete i vy vyhřívat v kardiganu!

Kardigan – trendy svršek s bohatou historií

Historie kardiganu skutečně sahá až do 19. století a svůj původ má dokonce ve vojenském prostředí. Nosil jej totiž britský vojevůdce, který kardigan pořídil pro všechny své vojáky. Časem obzvláště pánové začali tento stylový svetr, bez límce a s hlubším výstřihem připomínající písmeno V, nosit místo klasických vestiček. S tímto trendem se dokonce můžete setkat i nyní, kardigan zapnutý na knoflíčky mužům sluší a navíc v něm skvěle vynikne kravata.Modernější variantu kardiganu bez knoflíků znají především ženy, žádné módu sledující dámě totiž nemůže v šatníku jarní, letní, podzimní ani zimní varianta kardiganu chybět.

Elegantní Kardigan je víc než jen obyčejný svetr

S kardiganem stylově přivítáte jaro i podzim

Znáte to, počasí je všelijaké. Na tričko to venku už není a na kabátek zdaleka také ještě ne. Pravý čas vyrazit na scénu v kardiganu! Je lehký, prudce elegantní, vejde se do kabelky, a když je potřeba, umí skvěle zahřát. Snadno jej přehodíte přes ruku nebo přes ramena, když vás přepadne chlad.Kombinovat jej můžete také se stylovým páskem – tenkým, širokým i barevným. I když je kardigan velmi elegantní v černém provedení, nebojte se vybočit z davu a oblečte se do barevných, veselých i světlejších tónů. Kardigan totiž můžete směle sladit s květovanými šaty, sukní, kalhotami i džínami.

Za každých okolností totiž budete i díky kardiganu velmi sexy, přitažlivá a za pravou elegantní dámu i slečnu, která ví, co právě frčí.

Elegantní Kardigan je víc než jen obyčejný svetr

Další inspiraci a obchody se značkovým oblečením a obuvi najdete zde: Další zajímavé články z kategorie Móda