Esenciální oleje mohou pomoci udržet rakovinu kůže na uzdě

Esenciální oleje se používají v mnoha kulturách po celém světě již po mnoho staletí. Jsou součástí náboženských obřadů, tradičních léčebných metod a dokonce i osobních aromatických terapií. Ačkoli není známo, ve které době v historii se esenciální oleje začaly používat, některé záznamy ze starověkých civilizací v Indii, Číně, Egyptě, Řecku a většině Evropy uvádějí, že esenciální oleje se v těchto dobách používaly k zázračnému léčení lidí a podpoře dobrého zdraví a pohody.

Co jsou esenciální oleje?

Esenciální oleje jsou látky rostlinného původu a jsou to čisté rostlinné extrakty, které obsahují aroma, které je téměř 70 až 100 krát koncentrovanější, než aroma příslušných mateřských rostlin. Čisté éterické oleje se získávají výhradně z rostlin jejich pečlivou extrakcí pomocí procesů, jako je destilace a lisování za studena. Mnoho komerčních esenciálních olejů však může obsahovat chemické látky, protože jsou často vyráběny v laboratoři. Tyto speciální oleje se získávají z různých částí rostlin, jako jsou kořeny, listy, kůra, květy, plody, bobule, a dokonce i tráva. Nejčistší forma esenciálních olejů má úžasné léčebné vlastnosti a má schopnost léčit mnoho jednoduchých i složitých onemocnění.

Výzkumy prokázaly, že některé esenciální oleje mohou dokonce léčit některé druhy rakoviny, které jsou často považovány za nejsmrtelnější ze všech nemocí. Přečtěte si, které éterické oleje mohou zabránit rakovině, konkrétně rakovině kůže, a neuvěřitelně prospět lidstvu.

Kadidlový olej

Kadidlo je známé také pod názvem Olibanum a získává se ze stromů Boswellia známých jako Boswellia Sacra a Boswellia Carteri. Kadidlovník je mléčná míza získávaná z kůry těchto stromů, která tuhne v pryskyřici a jeho olej se vyrábí destilací kadidla vodní parou.

Kadidlový olej léčí mnoho kožních onemocnění. Několik lékařských studií však také prokázalo, že tento esenciální olej dokáže bojovat proti možnostem vzniku některých druhů rakoviny, jako je rakovina prsu, močového měchýře, a dokonce i rakovina kůže. Je to díky přítomnosti 17 účinných látek, které se nacházejí ve většině druhů kadidla. Tento esenciální olej má potenciál přirozeně zmírnit příznaky rakoviny kůže.

Olej ze santalového dřeva

Santalové dřevo je stálezelený strom, který pochází z Indie a jehož plné dozrání může trvat třicet až šedesát let. Esenciální olej ze santalového dřeva se získává metodou destilace ze dřeva, které se nachází uprostřed kmene stromu.

Olej ze santalového dřeva je protizánětlivé povahy a je známo, že lidem ulevuje od mírných zánětů, jako je podráždění od kontaktních čoček, kousnutí hmyzem a další mírné kožní potíže. V časopise European Journal of Cancer Prevention byla publikována studie, která prokázala, že santalové dřevo je plné chemoprotektivních vlastností a dokáže účinně předcházet rakovině kůže. Studie zjistila, že santalový olej má schopnost snížit četnost papilomů až o 67 procent, což do značné míry snižuje možnosti napadení rakovinou kůže.

Myrhový olej

Esenciální olej z myrhy, získávaný procesem parní destilace pryskyřice stromu Commiphora Myrrha, používaly již starověké civilizace v Egyptě a Číně. Úžasnou skutečností však je, že bylo zjištěno, že myrhový éterický olej také potlačuje růst některých rakovinných buněk.

Jak si vyrobit domácí pleťový krém z esenciálních olejů

Vyzkoušejte tento recept na výrobu vlastního přípravku pro domácí péči o pleť a zklidněte svou pokožku pomocí esenciálních olejů.

Složení:

1. 20 kapek vybraného esenciálního oleje
2. Polovina šálku kakaového másla
3. Čtvrt šálku kokosového oleje
4. 2 lžíce arganového nebo jojobového oleje
5. 2 lžíce olivového oleje nebo oleje ze sladkých mandlí

Postup přípravy:

1. Vezměte misku a rozpusťte kakaové máslo. Jakmile se rozpustí, přidejte do něj kokosový olej, jojobový olej, mandlový olej a vámi zvolený esenciální olej.

2. Dobře je promíchejte a misku dejte do lednice, dokud nezačne tuhnout. Po vychladnutí ji vyšlehejte ručním nebo elektrickým mixérem.

3. Pomocí stěrky seškrábněte zbytky ze všech stran misky a pokračujte ve šlehání. Postup opakujte, dokud krém nedosáhne nejlepší konzistence. Uchovávejte jej ve skleněné nádobě na temném místě a mějte jej připravený vždy po ruce.

Tip: V horkých a vlhkých letních měsících můžete krém uchovávat v lednici. Dbejte také na to, abyste si koupili pouze čistý a organický esenciální olej podle svého výběru.

Foto: Pixabay.com

Zdroje: Everyday Health , Immunity Therapy Center