iOS 18 přinese revoluci v používání iPhonu díky umělé inteligenci

Společnost Apple se chystá ještě letos uvést iOS 18, další velkou aktualizaci svého operačního systému pro iPhone. Podle zpráv bude iOS 18 jednou z největších a nejambicióznějších aktualizací v historii společnosti Apple se zaměřením na funkce umělé inteligence (AI), které zlepší různé aspekty používání iPhonu.

Umělá inteligence je technologie, která umožňuje strojům vykonávat úkoly, k nimž je za normálních okolností zapotřebí lidské inteligence, jako je například porozumění jazyku, rozpoznávání obrázků a generování obsahu. Společnost Apple investuje velké prostředky do výzkumu a vývoje umělé inteligence a vytvořila svůj velký jazykový model s kódovým označením Gemini, který dokáže zpracovat miliardy slov a generovat odpovědi v přirozeném jazyce.

V systému iOS 18 plánuje Apple integrovat Gemini a další technologie umělé inteligence do svých klíčových aplikací a služeb, jako jsou Siri, Zprávy, Hudba, Poznámky, Fotografie a další. Přečtěte si, jak iOS 18 udělá váš iPhone všestrannějším a personalizovanějším.

Siri

Hlasová asistentka bude díky Gemini chytřejší a konverzačně schopnější. Siri bude umět shrnout obsah webových stránek, článků, podcastů a videí a poskytovat relevantní informace a návrhy. Siri bude také schopna zpracovávat složitější a přirozenější dotazy a nabízet personalizovanější a kontextové odpovědi.

Zprávy

Aplikace pro zasílání zpráv získá novou funkci využívající umělou inteligenci nazvanou ChatGPT, která uživatelům umožní chatovat s agentem umělé inteligence, jenž dokáže pokládat otázky a automaticky doplňovat věty. ChatGPT bude také schopen překládat zprávy v reálném čase, napříč jazyky a bude fungovat přímo v zařízení, aniž by vyžadoval připojení k internetu.

Hudba

Služba pro streamování hudby získá novou funkci s umělou inteligencí nazvanou Auto-Playlists, která bude vytvářet personalizované seznamy skladeb na základě preferencí, nálady, aktivity a historie poslechu uživatele. Auto-Playlists budou také schopny míchat skladby různých žánrů, interpretů a období a vytvářet plynulé přechody a mashupy.

Poznámky

Aplikace pro psaní poznámek dostane novou funkci s umělou inteligencí nazvanou Quick Notes, která uživatelům umožní vytvářet poznámky rychleji a snadněji. Quick Notes budou schopny generovat obsah na základě zadání uživatele, například odrážky, shrnutí, osnovy a diagramy. Quick Notes budou také schopny extrahovat a organizovat informace z webových stránek, obrázků a dokumentů a přidávat odkazy a reference.

Fotografie

Aplikace pro úpravu fotografií získá novou funkci poháněnou umělou inteligencí s názvem Photo Editor, která uživatelům umožní upravovat a vylepšovat fotografie pomocí generativní umělé inteligence. Photo Editor bude umět aplikovat filtry, efekty, nálepky a text a měnit styl, náladu a kontext fotografií. Photo Editor bude také umět z fotografií vytvářet koláže, slideshow a animace.