Jak nenechat stres zničit váš sexuální život

Dvanáctihodinová pracovní doba, hora termínů a nesympatický šéf nejsou zrovna tím největším vzrušením. Není překvapením, že se zjistilo, že nejčastějším důvodem, proč lidé ztrácejí libido, je vysoká hladina stresu. Když je vaše mysl rozptýlena jinými, naléhavějšími starostmi, trvá vašemu tělu mnohem déle, než se vzruší. Dalším důvodem, proč sex a stres nejdou ruku v ruce, je to, že když váš organismus zaplaví stresový hormon kortizol, vaše tělo se nemůže sexuálně vzrušit. Přesto je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak snížit hladinu stresu, právě sex. Jak tedy udržet motor v chodu, když se cítíte tak vyčerpaní? Zde je pět strategií, které by vám mohly pomoci.

Cvičte, abyste se zbavili stresu

Přidání cvičení do vašeho již tak nabitého programu může znít skličujícím dojmem, ale stojí to za to. Cvičení působí proti kortizolu tím, že vám dodává endorfiny. To okamžitě sníží hladinu stresu a vy se tak dostanete do mnohem lepšího rozpoložení pro sex. Cvičení také zlepšuje krevní oběh, zejména ve vašich genitáliích, což může zvýšit vaše sexuální vzrušení. Pravidelné cvičení navíc může zlepšit vaši tělesnou image a dodá vám pocit větší sexuality. Pokud nejste příznivci cvičení v posilovně, zkuste si zacvičit třeba jógu. V mnoha ohledech je mnohem účinnější při snižování stresu a zlepšování průtoku krve.

Naplánujte si hříšné rande

Jednou ze smutných skutečností dospělého života je, že už nemůžete být tak spontánní jako kdysi. Pokud chcete zlepšit svůj sexuální život, musíte vynaložit určité úsilí navíc. Naplánovat si na sex konkrétní den možná nezní romanticky, ale dokáže to zázraky. Návrat domů po únavném dni v práci není pro nikoho tou správnou předehrou. Naopak, když se na večerní rande s partnerem již připravíte, můžete se do nálady dostat mnohem snadněji. Nákup nového oblečení, zkoušení sexy spodního prádla a líčení zvyšují očekávání, což zase zvyšuje vzrušení. Budete také moci strávit nějaký čas o samotě se svým partnerem a prohloubit pouto, které s ním sdílíte.

Masírujte se navzájem

Masáže jsou ideální pro příliš vystresované páry, protože fungují dvěma způsoby. Dobrá masáž dokáže uvolnit svaly a rozproudit krev, díky čemuž budete méně vystresovaní. Ale také kontakt kůže na kůži, který masáž vyžaduje, hraje velkou roli při zvyšování intimity. Nemusíte se nejdříve cítit psychicky vzrušení, abyste se dostali do nálady, funguje to i opačně. Jakmile vaše tělo začne reagovat fyziologicky, vaše touha postupně narůstá. To, co začalo jako nevinná masáž, se může brzy trochu víc rozvášnit.

Začněte používat lubrikant

Někdy, i když máte na sex náladu, vás vaše tělo může zradit. U většiny žen jsou jejich sexuální reakce velmi úzce spjaty s jejich psychickým stavem. Když jste ve stresu, vaše tělo se nebude samo lubrikovat, což by mohlo způsobit, že sex bude bolestivější. Pokud jste ještě nikdy nepoužívali lubrikant, je načase s tím začít. Vyberte si lubrikant na vodní bázi, který působí mnohem přirozeněji a mnohem snadněji se čistí. Lubrikant může okamžitě okořenit situaci pro vás oba a udělat zázraky pro váš sexuální život. Zkuste to jednou a stanete se navždy jeho příznivci.

Udělejte si z ložnice útočiště

Vaše ložnice by měla být jediným místem ve vašem životě, kam nemohou vstoupit jiné rušivé vlivy. Pokud máte v ložnici nepořádek, bude pro vás mnohem těžší dostat se do nálady. První věc, kterou musíte udělat, je odstranit všechny staré časopisy, knihy nebo drobnosti, které se vám hromadí na nočních stolcích. Pokud máte tu jednu židli, která je vždy zahrabaná oblečením, je na čase ji vyřešit. Televizory jsou jedním z nejhorších rušivých prvků a do vaší ložnice rozhodně nepatří. Pokud televizi v ložnici máte, přemístěte ji do jiné místnosti. Vyzdobte si pokoj jemnými barvami a látkami, které vám okamžitě dodají pocit klidu. Brzy necháte starosti za sebou, jakmile do ložnice vstoupíte.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Verywell mind , Health Shots