Zdraví

Jak posílit imunitní systém a bojovat proti nemocem

Téměř každý hledá různé způsoby, jak posílit svůj imunitní systém, aby mohl včas a rychleji bojovat s nemocemi. Posílení imunitního systému je těžký úkol, který však není nesplnitelný. Budete muset na sobě dlouho pracovat, aby jste dosáhli dobrých výsledků a zlepšili svoji imunitu.

I když pokus o dosažení a udržení silného imunitního systému bude nějakou dobu trvat, tak to není nemožné. Pokud chcete udělat maximum pro své zdraví, tak je potřeba začít se změnou životního stylu. Máme pro vás několik jednoduchých rad, které pomohou zvýšit imunitu a výrazně zlepšit celkové zdraví.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Jezte co nejvíce syrových rostlinných potravin – syrová strava

Syrová strava je většinou vegetariánská výživa, která je založena na konzumaci tepelně neupravovaných potravin. Hlavními složkami syrové stravy jsou ovoce a zelenina, ořechy a semínka, luštěniny, obiloviny, mořské řasy a čerstvé kokosové mléko. Syrová strava může být zdravou výživovou možností a výzvou pro mnohé k zlepšení svého zdraví a imunity.

Konzumace syrových rostlinných potravin, jako je zelenina, ovoce, ořechy a semena, zlepší vaše šance v boji proti škodlivým patogenům, protože mají vysokou hladinu antioxidantů a živin. Vysoké hladiny antioxidantů v syrových rostlinných potravinách bojují proti sloučeninám známým jako volné radikály, které jsou zodpovědné za působení zánětu ve vašem těle.

Když už dojde k zánětu v těle a trvá dlouho, tak to může vést k rakovině, srdečním onemocněním a některým typům artritidy. Také vás tyto záněty činí více náchylným k virům a bakteriím. Syrové rostlinné potraviny mají vysoký obsah vlákniny, která je důležitá pro zdravé střevní bakterie. Dobré bakterie ve vašem žaludku a střevech bojují proti nebezpečným patogenům ve vašem zažívacím traktu.

Dostatek čerstvého vzduchu

Vzduch ve vašem domě nebo bytě není dobře vyvážený, protože hladiny kyslíku, oxidu uhličitého a dusíku tam nekorelují s potřebami vašeho těla. Proto je vhodné chodit nejlépe každý den na procházky do přírody nebo lesa. Ideální je rychlá chůze, běh nebo jízda na kole. Pokud nemůžete často chodit ven, tak zkuste regulovat svůj vzduch v domacnosti rostlinami. Rostliny dokáží výrazně zlepšit kvalitu vzduchu.

Dostatek čerstvého vzduchu dodá tělu potřebný kyslík a tím se rozšíří vaše plíce, což pomáhá při uvolňování škodlivých plynů. Vyšší hladina kyslíku ve vašem těle způsobí, že se budete cítit energičtější a soustředěnější. Dokonce se výrazně zlepší kvalita spánku a hlavně usínání.

Dobře si odpočiňte a myslete na kvalitní spánek

Dostatek spánku vždy úzce souvisí se silným imunitním systémem, protože se ukázalo, že lidé, kteří nemají dostatek spánku, tak snáze onemocní. Tato skutečnost byla prokázána studií, která ukázala, jak její účastníci, kteří spali méně než šest hodin, snáze nachladli.

Studie prokázaly, že stejně jak dostatečný spánek může posílit váš imunitní systém před onemocněním, tak zároveň může pomoci v boji proti nemocím, které již máte. Pokud jste dospělí, tak „přiměřeným spánkem“ se rozumí spánek po dobu více než 7 hodin. Teenageři potřebují 8-10 hodin, zatímco mladší děti a kojenci potřebují až 14 hodin spánku denně.

Udržujte své tělo hydratované a pijte dostatek tekutin

Udržování hydratace vás nebude přímo chránit před viry a choroboplodnými zárodky, ale může zabránit dehydrataci, která může být škodlivá pro vaše zdraví. Kromě toho, že vás může bolet hlava, tak může mít dehydratace nepříznivé účinky na vaše ledviny, srdce a zažívací funkce. Proto má dostatek příjmu tekutin vliv na imunitu a pomáhá v boji proti nemocem.

Zatímco pití tekutin, jako jsou sycené nápoje vás může udržet hydratované, tak nejsou dlouhodobě dobré, protože obsahují příliš mnoho cukru, přísad a kalorií. Přírodní šťávy a čaje jsou skvělou náhradou za sycené nápoje, a proto jsou hodně doporučované. Ale čistá voda je úplně tou nejlepší volbou, protože šťávy mohou mít vysoký obsah cukru, zatímco voda neobsahuje vůbec žádný cukr.

Věnujte se pravidelně mírnému cvičení a pohybu

Zapojení se do mírného cvičení je výhodnější než dlouhodobé intenzivní cvičení, protože to může snížit účinnost vašeho imunitního systému. Některé studie dokonce ukázaly, že mírné cvičení zvýšilo účinnost vakcín u lidí se slabším imunitním systémem.

Pohybové aktivity, jako jsou jogging, rychlá chůze a plavání, jsou skvělými příklady toho, co je to mírné cvičení. Samozřejmě se musíte snažit věnovat těmto aktivitám alespoň 150 minut týdně. Když se budete věnovat mírnému cvičení a pohybu, tak tím můžete pomoci pravidelně regenerovat buňky imunitního systému.

Celkově jsou zdravá a syrová strava, dostatek spánku a tekutin, pravidelný pohyb a cvičení ideální pro zdraví a posílení imunity. Zcela určitě se budete cítit lépe a budete mít více energie.