Jak udělat velikonoční vajíčka jako sladké jahody

Barvení vajíček od pradávna patří k velikonočním svátkům, ale co si zkusit vytvořit velikonoční vajíčka ve stylu šťavnatých čerstvých jahod.

Jedná se o velmi zajímavý nápad, který je ve výsledku příjemným zpestřením běžného barvení velikonočních vajíček. Každý se snaží mít vajíčka na velikonoce krásná, dokonalá a barevně odlišná než všichni ostatní. Na velikonoční svátky se zkouší různé barvy, způsoby výroby nebo motivy a ornamenty na vajíčka. Vše má za úkol mít něco jiného a vyjímečného, tak proč si nevyrobit velikonoční vajíčka, která budou připomínat sladké červené jahody.

Postup vytvoření těchto velikonočních vajíček není tak složitý a náročný. Takže ho zvládnete taky a navíc vám postup detailně popíšeme a ukážeme ve videu. Nejdříve si musíme připravit všechny potřebné věci, abychom mohli velikonoční vajíčka vytvořit.

K výrobě velikonočních vajíček budete potřebovat:

červené barvivo – ve videu je v podobě rozpustné tablety
sklenice nebo plastové kelímky
voda a ocet
podložku k usušení vajíček
zlatá barva k barvení vajíčka – ve videu je použito pero Krylon
drát a květinová jemná páska
lepící pistole a bílé lepidlo
zelená plsť a nůžky
vyřezávač ve tvaru hvězdy nebo vytvořenou šablonu
žlutý značkovač nebo barevné tužky

Postup výroby velikonočních vajec ve stylu čerstvé jahody:

Velikonoční vajíčkapřipravíme si sklenice v kterých si připravíme červenou barvu. Použijeme již uvařená vejce, které obarvíme na červeno a poté necháme uschnout. Po úplném osušení vytvoříme jemné čárky zlatou barvou pomocí pera.
Stonek a listy – připravte si drát o délce cca 10 – 15 cm, který postupně celý omotáme jemnou květinovou páskou. Jeden konec obaleného drátu ohneme zhruba pod úhlem 90 stupňů a přilepíme lepící pistoli k vajíčku. Vyřízneme si listy z plstě, které taktéž přilepíme k vejci a zároveň tímto zakryjeme přilepení drátu. Další listy přilepíme i na drát, aby vše působilo co nejpřirozeněji.
Květ na vajíčku – z kousku papíru si formou vyřízneme nebo přímo si nůžkama vystřihneme květ jahody. Žlutou barvou si vybarvíme střed květu jahody a přilepíme k listům na stonku.

Hotovo a máme krásná velikonoční vajíčka ve stylu sladkých červených jahod. Postup výroby je velmi jednoduchý a pomocí videa jej zvládne opravdu každý. Navíc tento postup není ani časově náročný a výsledek bude opravdu stát za to. Přejeme vám hezké a klidné velikonoce a celé velikonoční svátky. Zkuste to a dejte nám vědět do komentáře, jak jste dopadli.

Jak udělat velikonoční vajíčka jako sladké jahody

Jak udělat velikonoční vajíčka jako sladké jahody

Jak udělat velikonoční vajíčka jako sladké jahody

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *