Jak udělat velikonoční vajíčka jako sladké jahody

Barvení vajíček od pradávna patří k velikonočním svátkům, ale co si zkusit vytvořit velikonoční vajíčka ve stylu šťavnatých čerstvých jahod.

Jedná se o velmi zajímavý nápad, který je ve výsledku příjemným zpestřením běžného barvení velikonočních vajíček. Každý se snaží mít vajíčka na velikonoce krásná, dokonalá a barevně odlišná než všichni ostatní. Na velikonoční svátky se zkouší různé barvy, způsoby výroby nebo motivy a ornamenty na vajíčka. Vše má za úkol mít něco jiného a vyjímečného, tak proč si nevyrobit velikonoční vajíčka, která budou připomínat sladké červené jahody.

Postup vytvoření těchto velikonočních vajíček není tak složitý a náročný. Takže ho zvládnete taky a navíc vám postup detailně popíšeme a ukážeme ve videu. Nejdříve si musíme připravit všechny potřebné věci, abychom mohli velikonoční vajíčka vytvořit.

K výrobě velikonočních vajíček budete potřebovat:

červené barvivo – ve videu je v podobě rozpustné tablety
sklenice nebo plastové kelímky
voda a ocet
podložku k usušení vajíček
zlatá barva k barvení vajíčka – ve videu je použito pero Krylon
drát a květinová jemná páska
lepící pistole a bílé lepidlo
zelená plsť a nůžky
vyřezávač ve tvaru hvězdy nebo vytvořenou šablonu
žlutý značkovač nebo barevné tužky

Postup výroby velikonočních vajec ve stylu čerstvé jahody:

Velikonoční vajíčkapřipravíme si sklenice v kterých si připravíme červenou barvu. Použijeme již uvařená vejce, které obarvíme na červeno a poté necháme uschnout. Po úplném osušení vytvoříme jemné čárky zlatou barvou pomocí pera.
Stonek a listy – připravte si drát o délce cca 10 – 15 cm, který postupně celý omotáme jemnou květinovou páskou. Jeden konec obaleného drátu ohneme zhruba pod úhlem 90 stupňů a přilepíme lepící pistoli k vajíčku. Vyřízneme si listy z plstě, které taktéž přilepíme k vejci a zároveň tímto zakryjeme přilepení drátu. Další listy přilepíme i na drát, aby vše působilo co nejpřirozeněji.
Květ na vajíčku – z kousku papíru si formou vyřízneme nebo přímo si nůžkama vystřihneme květ jahody. Žlutou barvou si vybarvíme střed květu jahody a přilepíme k listům na stonku.

Hotovo a máme krásná velikonoční vajíčka ve stylu sladkých červených jahod. Postup výroby je velmi jednoduchý a pomocí videa jej zvládne opravdu každý. Navíc tento postup není ani časově náročný a výsledek bude opravdu stát za to. Přejeme vám hezké a klidné velikonoce a celé velikonoční svátky. Zkuste to a dejte nám vědět do komentáře, jak jste dopadli.

Jak udělat velikonoční vajíčka jako sladké jahody

Jak udělat velikonoční vajíčka jako sladké jahody

Jak udělat velikonoční vajíčka jako sladké jahody