Jak vybrat ten nejlepší a kvalitní robotický vysavač

Robotický vysavač je oblíbeným domácím pomocníkem. Nabídka je ale široká a rozdíly obrovské. Zjistíme, který je ten pravý pro vás. Robot funguje na trochu jiném principu než klasický vysavač, proto je potřeba zaměřit se na jiné parametry.

Robotické vysavače se mohou starat o čistotu vašich podlah i koberců a týdně vám ušetří hodiny času. Stačí si vybrat model vhodný právě pro vaši domácnost. Nechte robotický vysavač pracovat klidně každý den. Třeba když nejste doma. Vysátí běžného nepořádku (drobečky, prach, zvířecí chlupy apod.) zvládnou kvalitní robotické vysavače klidně každý den.

V členitých místnostech domácností s různými zákoutími a spoustou nábytku budete potřebovat robota s inteligentní navigací, aby zvládnul uklidit celou plochu. Vysavači nesmí nic bránit v přejezdu do dalších místností (např. vysoké prahy). Při úklidu více než jedné místnosti obzvlášť oceníte inteligentní navigaci. Vybírejte z vyšších a možná i dražších modelů.

Jak vlastně fungují kvalitní robotické vysavače?

Robotické vysavače mohou fungovat na několika principech. Rozdělit je lze na dvě hlavní kategorie – vysavače s navigací a bez navigace.

Levnější přístroje tuto schopnost nemají, jejich pohyb tudíž může být zcela náhodný nebo daný méně či více pokročilým algoritmem. V takovém případě ale vysavače většinou nedokážou pokrýt celou plochu místnosti, ale spíše jen 70–80 %, s velmi kvalitním algoritmem maximálně 90 %. Zařízení z této kategorie mohou překážky detekovat buď tím, že do nich narazí, nebo pomocí infračervených či ultrazvukových senzorů, jimiž jsou schopny blížící se překážky detekovat dříve a přizpůsobit tomu svoji trasu.

Dražší robotické vysavače navigací disponují. Ke snímání okolního prostoru využívají laserové paprsky, kamery nebo kombinaci obojího, eventuálně mohou disponovat také vlastním GPS senzorem. Následně tyto přístroje zjišťují tvar místnosti i pozici překážek, aby dokázaly vytvořit maximálně efektivní plán úklidu konkrétního prostoru.

Nejpokročilejší vysavače s technologií vSLAM si vytváří mapy prostředí a umí vnímat i svou pozici v nich. Přístroje s navigací dokážou pokrýt až 99 % plochy a jejich schopnosti oceníte zejména u atypických půdorysů nebo místností s mnoha překážkami.

Robotické vysavače můžete koupit zde: Alza.cz  *  Mall.cz  *  Okay.cz

Jak tedy vybrat kvalitní a cenově výhodný robotický vysavač?

Na základě prodejů největších eshopu a kamenných prodejen jsme vybrali nejprodávanější robotické vysavače letošní sezóny. Samozřejmě se nejedná o jediné robotické vysavače, které se prodávají, ale určitě patří mezi nejvíce oblíbené.

Robotický vysavač Robzone Duoro XCONTROL

Velký výkon, velká výdrž, velký prostor. Robzone Duoro XCONTROL vysaje až 250 m2. Díky velkokapacitní lithiové baterii dokáže vytrvale uklízet až 150 minut. Moderní elektronicky řízený BLDC motor je garancí maximální sací síly. Duoro XCONTROL perfektně vysává koberce i všechny typy hladkých podlah.

Robotický vysavač Robzone Duoro XCLEAN Profi

Druhá generace oblíbeného robotické vysavače s extra účinným sáním 1800 Pa a navigací Vario Motion s optickou detekcí nečistot uklidí až 180 metrů čtverečních a zvládne vysávat až 120 minut. Vysavač má výkonný BLDC motor a vysokokapacitní Li-Ion baterii 2200 mAh.

K dispozici máte výběr ze 4 uklízecích režimů, ovládat můžete vysavač komfortně pomocí mobilní aplikace či dálkového ovládání, přičemž s vámi bude vysavač komunikovat česky. Robzone Duoro XCLEAN Profi si bez problémů poradí i se zvířecími chlupy a uklidí všechny typy podlahových krytin.

Robotický vysavač Xiaomi Roborock S5 Max

K ovládání robotického vysavače Xiaomi vám postačí hlas. Chytrý pomocník zvládne vysát i vytřít celý byt. Velká nádrž mu vydrží na plochu 200 m² a baterie má dostatek energie na tři hodiny nepřerušované práce. Model Roborock S5 Max si poradí i s koberci do výšky 2 cm, na které si automaticky aktivuje nejvyšší sání.

S odpruženým mopem a výkonným větrákem dosahuje perfektních výsledků s plnou i poloprázdnou nádrží. V mobilní aplikaci můžete vysavač ovládat na dálku a nastavit mu zakázané zóny, ve kterých se nesmí pohybovat.

Robotický vysavač Sencor SRV 2230TI

Jsem robotický vysavač SRV 2230TI od Sencoru. Uklidím podlahy v celé domácnosti, aniž bych potřeboval Vaši přítomnost, energii a hlavně čas. Jsem totiž robotický vysavač od Sencoru, vybaven spolehlivým motorem typu BLDC, který mi umožňuje silný sací výkon pro pořádný úklid. Se vzhledem, který lichotí každému interiéru, obohatím dům, byt, kancelář, chalupu o funkční robotický vysavač s různorodými funkcemi a režimy pro uklízení.

Uklízím se 6 režimy všechny druhy podlah a koberce s nízkým chlupem, a to i v jakémkoliv patře. Nejen, že jsou mé rozměry ideální pro vysávání pod nábytkem, postelí i gaučem, ale také mám spolehlivé přední a zadní infračervené senzory, díky kterým nepadám ze schodů a nevrážím opakovaně do věcí. Prostě vím, že tam jsou a jednoduše je objedu nebo zvolím jinou trasu úklidu. Také dokážu překonat 2 cm výšku koberců a 1 cm lišty.

Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Domácí pomocník od firmy Xiaomi má výkonný motor, vysoký sací výkon, tři režimy úklidu a dvanáct citlivých senzorů. Díky tomu zvládne uklidit celou vaši domácnost do posledního smítka. V balení najdete velkou prachovou nádobu i speciální vodní nádrž pro kombinovaný úklid.

Chytrá technologie také rozpozná povrch, který právě uklízí a přizpůsobí se mu. S aplikací Mi Home můžete dát vysavači přesné instrukce k úklidu a spustíte ho i na dálku, nebo mu nastavíte konkrétní čas, kdy se má pustit do práce. Pokud dojde k přerušení úklidu kvůli vybití, přístroj si zapamatuje, kde skončil a sám dojede k nabíjecí stanici.

Robotický vysavač Tesla RoboStar T60

Dokonalý úklid bez práce. Robotický vysavač si hravě poradí s luxováním i vytíráním bez vašeho přičinění. V prostoru se orientuje díky systému inteligentní navigace, pomáhá mu v tom množství čidel, které zabrání jeho pádu nebo zamotání se do kabelů. Zvládne překonat i nízké přechodové lišty mezi místnostmi. O sběr nečistot se starají dva postranní kartáčky, jeden středový V kartáč a výkonný motor. Vytírání zajišťuje utěrka z mikrovlákna.

Pokud potřebujete odstranit větší množství nečistot třeba z koberce, stačí zmáčknout tlačítko MAX a vysavač ještě zvýší výkon. Nečistoty se sbírají do zásobníku s dostatečnou kapacitou, filtraci zajistí trojnásobný systém, včetně HEPA filtru. Provoz je tedy bezsáčkový. Design působí luxusním dojmem.

Robotický vysavač Sencor SRV 4250SL

Robotický vysavač Sencor SRV 4250SL je velkým pomocníkem pro jakýkoliv úklid. Hravě si poradí s prachem, drobky či ostatními nečistotami. Po místnosti se pohybuje díky infračerveným senzorům, které detekují překážky a zabraňují střety s nábytkem a dalšími překážkami.

Vysavač je vybaven vysoce kvalitním HEPA filtrem. Robotický vysavač disponuje také zásobníkem na vodu a je možné v jednom programu zároveň vysát a setřít. Odvede tak kompletní práci. Navíc je možné si zvolit ze šesti možných režimů úklidu.

Robota je možné ovládat dálkovým ovladačem či pomocí chytrého telefonu prostřednictvím Wi-Fi. Šikovnou funkcí je i možnost nastavit si začátek úklidu, ať už jste doma, v práci či na dovolené.

Robotický vysavač Symbo D 300

Symbo D300 je malý a mrštný robotický vysavač, který neúnavně saje prach, špínu, drobečky a další nečistoty přes svou nasávací štěrbinu. Má jenom jedno tlačítko, takže se nemusíte obávat zmatků s nastavováním nebo pouštěním. Pouhým jeho stisknutím se rozeběhne k nečistotám a vysaje je.

Dokonalý úklid zabezpečuje i mop, který se může nasadit zespoda a antistatická mikrovláknová textilie zachytí i nejmenší částečky špíny. I naproti svým menším rozměrům dokáže jezdit křížem krážem po místnosti 55 minut bez přestávky. Když se vybije, dá vám to najevo a po dobití baterie je znova připraven pokračovat.

Se svojí výškou jenom 7,5 cm je Symbo D300 schopen zajít pod většinu nábytku, jak v kuchyni, tak i v obývacím pokoji. Štěrbinový, bezkartáčový systém zase zaručuje, že špína, vlasy a ani chlupy od domácích mazlíčků nebudou zamotány na kartáči. Místo toho poputují přímo do odpadní nádoby. Filtr z mikrovláken snižuje prašnost vzduchu a navíc mop zachytí jemné částečky špíny.

Robotický vysavač iRobot Roomba i7

S vysavačem iRobot Roomba i7 vstoupí do vaší domácnosti vrchol současné robotiky. Díky unikátnímu systému navigace iAdapt 3.0 s inteligentním mapováním Imprint se dokonale zorientuje v prostoru a zvolí vždy nejlepší techniku úklidu. Roomba i7 tak dokáže uklidit jakkoli velké prostory. Přelomovým milníkem značky iRobot je pak geniální funkce automatického vysypávání sběrného koše.

iRobot Roomba i7 je vybavený patentovaným třístupňovým čisticím systémem AeroForce, který soustředí proud vzduchu do úzké štěrbiny mezi rotující kartáče. Tím dochází k mimořádné akceleraci vzduchu a v kombinaci s vysoce účinným motorem se sací výkon zvyšuje až na desetinásobek.

Roomba i7 disponuje kamerou, jejímž prostřednictvím rozpoznává překážky, jednotlivé druhy nábytku a podle toho zvolí nejlepší způsob úklidu. Díky inteligentnímu mapování Imprint se Roomba i7 naučí rozeznat jednotlivé místnosti, a vy si tak můžete zvolit konkrétní prostory, kdy a kde má robot uklízet.

Zároveň nesmíte zapomínat na běžnou údržbu robotického vysavače

Přestože údržba robotických vysavačů není náročná, vyžadují provádění několika úkonů, aby jejich životnost byla co nejdelší. Základem je pravidelné čištění nádoby na odpad, a to ideálně po každém vysávání s tím, že jednou za čas byste zásobník měli vyčistit důkladněji. Jednou až dvakrát měsíčně dle intenzity úklidu mechanicky očistěte také kartáče od vlasů a podobných nánosů, které se na nich drží, jinak se efektivita zařízení může výrazně snížit.