Zdraví

Jak ztratit přebytečná kila na procházce

Stejně jako minulý rok si marně mačkáte špíček na břiše a váháte, zda byste si neměli koupit permanentku do fitka, abyste se ke cvičení vůbec nějak donutili? Zároveň však v hloubi duše dobře víte, že to může dopadnout nevalně jako rok předešlý a před-předešlý? Co se tedy na nucené cvičení ve fitcentru vykašlat a přebytečná kila vytratit na nenáročné procházce? Prozradíme jak!

Začít efektivně hubnout můžete už dnes…

Co se hubnutí týče, dělá spoustu lidí chybu v tom, že se nechá odradit prvotním neúspěchem. Hodně lidí má mylně za to, že hubnutí se rovná nepřerušené etapě cvičení a odpírání si dobrého jídla a pití. Potom, když po měsíci pilné dřiny zaškobrtnou na povánočním večírku, myslí si, že selhali a že to nemá cenu. Domnívají se, že takovýchto selhání bude zajisté více, a tak se s cvičením a se zdravým jídelníčkem už dále nenamáhají.

A to je chyba, protože začít efektivně hubnout můžete už dnes, máte-li alespoň hodinu čas. Přitom nepotřebujete ani extra oblečení, cvičební pomůcky a už vůbec nemusíte platit nějaké vstupné. Na procházku totiž můžete jít úplně zadarmo, jen s minimální námahou a ještě přitom můžete zabít dvě mouchy jednou ranou. Vy pořád váháte?

Procházka aneb nejefektivnější posilovna zdarma

Představte si, že hubnete tak lehce, jako když se procházíte po okolí a obdivujete zahradu či ještě pozůstalou vánoční výzdobu vašich sousedů. A nebo si to vůbec nepředstavujte a vyrazte! Kde? No přece na procházku. Hodina svižnější chůze je totiž tím nejlepším, co pro své zdraví a kondici můžete udělat. Budete-li ji v měsíci opakovat vícekrát, můžeme vám už teď slíbit, že váha půjde dolů, kalhoty vám budou volnější a cítit… cítit se budete naprosto báječně.

Jaké jsou výhody svižné chůze?

Už pomalé procházení se má na svědomí zlepšení vaší fyzické kondice a psychického zdraví. Pro to, abyste opravdu ztratili nějaká ta kila však budete muset přidat na tempu. Maličko svižnější chůze vás v tom nejlepším případě ani nezadýchá a ubere vám kila i centimetry.

Mezi výhody svižné chůze patří zrychlení metabolismu, posílení svalů v celém těle, zlepšení cirkulace krve i okysličení organismu. Při procházce pálíte tuky i kalorie a navíc formujete svou postavu. Zadeček, stehna i lýtka jsou po pravidelných procházkách o dost pevnější a atraktivnější.

Mezi další nesporné výhody svižné chůze patří i její vliv na psychické zdraví člověka. Při chůzi se přirozeně vyplavují endorfiny, které navozují pocit štěstí a zlepšují náladu. Velkou výhodou je i fakt, že procházku vám doporučí každý doktor a je vhodná pro všechny lidi v každém věku i různou váhou.

Oproti běhu si svižnou chůzi oblíbí především ti, kteří trpí nadváhou a pro něž by byl běh i zdravotně rizikový.

Na procházku zadarmo a za dalšími radostmi i povinnostmi

Pomyslnou třešničkou na dortu toho všeho je skutečnost, že na procházku vyrážíte úplně zdarma a můžete přitom splnit i některé povinnosti. Můžete vyvenčit pejska, dojít na poštu či na nákup při zpáteční cestě. Můžete se stavit za kamarády, aniž byste museli vytahovat auto z garáže. V neposlední řadě se můžete během procházky i učit. Spousta studentů vám dá za pravdu, že nejvíce toho do hlavy vleze právě během procházky na čerstvém vzduchu.

Tak vy ještě váháte?

Kvalitní a ověřené biopotravinydoplňky stravy, proteiny a vitamíny najdete zde:  Další zajímavé články z kategorie Zdraví