Nejlepší akcie umělé inteligence pro investiční příležitosti

Akcie umělé inteligence patří mezi nejoblíbenější a nejslibnější investice do budoucna, protože umělá inteligence mění různá odvětví a sektory. Výběr nejlepších akcií umělé inteligence však může být náročný, protože je třeba zvážit mnoho faktorů, jako je podíl na trhu, inovace, růstový potenciál a ocenění. Představujeme některé z nejlepších akcií umělé inteligence pro dlouhodobé investice, které doporučují odborníci a analytici.

Nejlepší akcie umělé inteligence pro dlouhodobé investice – investujte nyní pro dosažení významných výnosů v budoucnu.

Microsoft (MSFT)

Společnost Microsoft je technologický gigant, který je silně zastoupen v oblasti umělé inteligence díky své cloudové platformě Azure, digitální asistentce Cortana a různým nástrojům a službám umělé inteligence. Microsoft je také největším investorem do OpenAI, výzkumné organizace, jejímž cílem je vytvoření obecné umělé inteligence.

AMD (AMD)

Společnost AMD je předním výrobcem čipů, který konkuruje společnosti Nvidia v oblasti umělé inteligence. Očekává se, že společnost AMD uvede v roce 2024 na trh své čipy mi300, které by mohly nabídnout levnější a rychlejší alternativu k čipům h100 společnosti Nvidia pro umělou inteligenci. Pro dlouhodobé investování můžete zvážit tyto akcie v oblasti umělé inteligence.

Broadcom (AVGO)

Broadcom je polovodičový gigant, který poskytuje čipy a software pro různé aplikace umělé inteligence, jako jsou cloud computing, datová centra a sítě 5G. Broadcom nedávno koupil společnost VMware, lídra v oblasti cloudové infrastruktury a technologie digitálního pracovního prostoru, což by mohlo zvýšit jeho schopnosti a příjmy z umělé inteligence.

Intel (INTC)

Společnost Intel je dalším výrobcem čipů, který se snaží dohnat společnosti Nvidia a AMD na trhu umělé inteligence. Společnost Intel získala několik začínajících společností zabývajících se umělou inteligencí, jako jsou Habana Labs, Mobileye a Nervana Systems, aby posílila své portfolio umělé inteligence. Intel nabízí také softwarová a hardwarová řešení umělé inteligence, jako je Intel Neural Compute Stick a Intel artificial intelligence DevCloud.

Snowflake (SNOW)

Snowflake je cloudová datová platforma, která uživatelům umožňuje ukládat, analyzovat a sdílet obrovské množství dat. Snowflake využívá umělou inteligenci k optimalizaci správy dat, zabezpečení a výkonu. Společnost Snowflake také spolupracuje s různými poskytovateli umělé inteligence, jako jsou Amazon Web Services, Google Cloud a IBM, a nabízí tak svým zákazníkům řešení umělé inteligence.

Amazon (AMZN)

Amazon je gigant v oblasti elektronického obchodování a cloud computingu, který využívá umělou inteligenci k podpoře svých online maloobchodních, doručovacích, streamovacích a hlasových služeb. Amazon svým zákazníkům a vývojářům nabízí také produkty a služby umělé inteligence, jako jsou Amazon Web Services, Amazon Alexa, Amazon SageMaker a Amazon Rekognition.

Nvidia (NVDA)

Společnost Nvidia je dominantním hráčem na trhu s čipy pro umělou inteligenci a její grafické procesory pohánějí mnoho modelů a služeb generativní umělé inteligence. Nvidia nabízí také software a platformy pro umělou inteligenci, jako jsou CUDA, TensorRT a Jarvis. Cena akcií společnosti Nvidia se v roce 2023 zvyšila o 234 % a analytici očekávají, že její růst bude pokračovat i v dalších letech. Pokud hledáte dlouhodobou investici, představují tyto akcie umělé inteligence zajímavou možnost, která stojí za zvážení.

CrowdStrike (CRWD)

CrowdStrike je společnost zabývající se kybernetickou bezpečností, která využívá umělou inteligenci a cloud computing k ochraně svých zákazníků před kybernetickými útoky. Platforma Falcon společnosti CrowdStrike využívá umělou inteligenci k odhalování hrozeb a jejich prevenci a k poskytování zpravodajských služeb a služeb reakce na hrozby.

Salesforce (CRM)

Salesforce je cloudová softwarová společnost, která poskytuje služby v oblasti řízení vztahů se zákazníky (CRM) a podnikové aplikace. Společnost Salesforce využívá umělou inteligenci k vylepšení svých produktů a služeb, jako je například Salesforce Einstein, který uživatelům poskytuje poznatky a doporučení na bázi umělé inteligence. Cena akcií společnosti Salesforce se v roce 2023 zdvojnásobila poté, co oznámila několik akvizic a partnerství, například se společnostmi Slack, Tableau a Meta Platforms.

Arista Networks (ANET)

Arista Networks je síťová společnost, která poskytuje cloudová síťová řešení pro datová centra, poskytovatele cloudových služeb a podniky. S využitím umělé inteligence optimalizuje společnost Arista Networks výkon, zabezpečení a automatizaci sítě pomocí produktů, jako jsou Arista Cognitive Cloud Networking a Arista Cognitive WiFi.