Nejlepší klasické a akumulátorové vysavače značky Dyson

Zcela určitě už znáte z televizní reklamy slogan „pouze dyson pracuje jako dyson“. Nejen reklama v televizi je skvělá, ale hlavně tyčové vysavače a čističe této britské firmy jsou opravdu jedny z nejlepších a technologicky vyspělých. Úklid v domácnosti s těmito všestrannými vysavači je naprosto jednoduchý a perfektní.

Vysavače od britské značky Dyson poznáte na první pohled podle specifického designu. Jejich největší doménou se stala cyklónová technologie. Vzhledem k jasně vyhraněnému zaměření firmy na cyklónovou technologii, jsou všechny modely vysavačů bezsáčkové, určené pro suché vysávání. Co se týče typu provedení, můžete si od Dysonu pořídit buď klasický neboli cylindrický vysavač, a nebo tyčový.

Co je vlastně cyklónová technologie

Základ cyklónové technologie tvoří nádoba kuželového tvaru. Do ní se při vysávání vhání vzduch, který se roztočí a uvnitř nádoby se vytvoří vír s odstředivou silou. Nečistoty se pak díky odstředivé síle uvolní, narazí na stěnu a spadnou do sběrné nádoby. Při cyklonovém efektu platí, že čím větší rychlostí vzduch proudí, tím lépe se nečistoty odloučí.

Značka Dyson dotáhla cyklónovou technologii do takové dokonalosti, že u nejnovějších modelů nepotřebujete ve vysavačích žádný filtr. Odpadají tak starosti s jejich dokupováním a čištěním. Zbavíte se tím pádem částečně i finančních nákladů na provoz vysavače.

Celkově se cyklónové vysavače značky Dyson díky jejich praktičnosti a výkonu těší stále vyšší oblibě. Dyson navíc už dávno není jejich jediným výrobcem. Cyklónovou technologii využívají také například produkty známých značek Hoover, Electrolux, Rowenta, Philips, Dirt Devil a dalších.

Jaké jsou hlavní typy vysavačů dyson

Pod touto značkou najdete dva základní typy pomocníků pro domácí úklid, a to je klasický a tyčový vysavač. Tyčové vysavače značky Dyson můžeme zařadit do kategorie akumulátorových, jelikož všechny fungují na dobíjecí baterii.

Klasické vysavače Ball
Klasické neboli cylindrické vysavače jsou všechny označeny jako Ball (míč). Tato řada se dále dělí podle rozměrů samotného zařízení a jeho sběrné nádoby, avšak vlastnosti jsou u všech velmi podobné.

Zařízení má tvar koule a vnitřní díly výrobci uspořádali tak, aby mělo nízko položené těžiště. Díky tomu se při převržení vysavač sám zase zpátky postaví na kola a může pokračovat v bezproblémovém chodu.

Akumulátorový vysavač
Pod akumulátorovým vysavačem od značky Dyson si můžete jednoduše představit známý tyčový vysavač, ke kterému ovšem nepotřebujete přívodní kabel, jelikož funguje díky nabíjecí baterii. V této kategorii se v současné době můžete setkat hned s několika řadami.

Všechny modely tyčových vysavačů lze označit také jako vysavače 2v1, jelikož je stisknutím tlačítka můžete lehce změnit na ruční a využívat tak pouze jeho část. Tuto možnost oceníte zejména při nárazovém vysávání případných nečistot, kdy nebudete chtít tahat celý vysavač.

Proč si tedy vybrat vysavače značky dyson

V jednu chvíli se na našem trhu sešly celkem 3 generace tyčových bateriových vysavačů Dyson. Z dostupných parametrů můžeme vyčíst, že nová V11 Absolute Extra a Extra Pro má opět lepší baterii oproti předchůdcům. Celková doba provozu tak zůstává na 60 minutách, ale sací výkon se zvyšuje až na hodnotu 210 air watt.

Všechny jejich klasické vysavače se vyznačují tím, že mají kulovitý tvar a po převržení se zvládnou samy narovnat. Tyčové zase můžeme klidně pojmenovat akumulátorové, jelikož všechny fungují na nabíjecí baterii a nepotřebujete k nim žádný přívodní kabel.

Nutno přiznat, že vysavače od Dysonu se od většiny ostatních liší nejen vzhledem, ale bohužel také vyšší cenou. Jejich modely totiž pořídíte za mnohem vyšší částku, než je průměrná cena klasických vysavačů. Vysavače od značky Dyson se řadí k těm nejdražším domácím vysavačům na trhu.

Kvalitní a levné vysavače značky Dyson můžete koupit zde: Alza.cz  *  Mall.cz  *  Okay.cz