Zajímavosti

Nejlepší rozšíření a pluginy pro prohlížeč Google Chrome

Google Chrome je nejpopulárnější a nejpoužívanější webový prohlížeč s mnoha zajímavými, inovativními a užitečnými rozšířeními a pluginy.

Rozšíření prohlížeče jsou vytvořena pro zlepšení uživatelského rozhraní prohlížeče, zablokování reklam, zvýšení bezpečnosti a dostupnosti webových stránek a pro zvýšení zážitku při prohlížení internetu. Použití rozšíření prohlížeče se stalo nezbytností pro mnoho uživatelů internetu a vytváří tak příjemnější zážitek z prohlížení.

Pro mnoho z nás je Chrome od Google jasná volba a navíc si jej můžeme doplnit o spousty užitečných pluginů a rozšíření. Zde je náš výběr nejlepších rozšíření a pluginů pro prohlížeč Chrome, které se nejvíce líbí a nejčastěji používají.

Todoist

Todoist je jednoduchá a velmi užitečná platforma pro vytváření seznamu úkolů. Potřebujete-li pomoc při organizaci každodenních úkolů nebo jste fanoušek každodenního vytváření seznamu úkolů, tak je toto rozšíření pro Chrome určeno pro vás. Todoist pomáhá svým uživatelům orientovat se na cíle a dosahovat milníků tím, že nastavuje priority při opakujících se úkolech nebo událostech. Je k dispozici nejen pro uživatele prohlížeče Google Chrome, ale i pro uživatele programu Safari pro Apple.
Toto rozšíření je vysoce optimalizováno pro další zařízení, jako je iPhone, Android, Outlook a mnoho dalšího.

Todoist-To-Do-list-and-Task-Manager-Chrome-Extension

Avast Online Security

Z bezpečnostních důvodů nám rozšíření prohlížeče Avast Online Security kontroluje každou navštívenou webovou stránku, jestli tyto weby neobsahují žádné skryté viry nebo malware. Avast Online Security webové stránky označí zelenou barvou, jestliže jsou stránky bez viru a bezpečné. Když nemůže jednoznačně určit, jestli jsou webové stránky bezpečné, tak zobrazí šedou bublinu s otazníkem a je na uživateli, jestli na takové stránky půjde.
Avast zastaví phishingové útoky a varuje své uživatele před možným jakýmkoli zjištěným počítačovým útokem při procházení on-line. To uživatelům Google Chrome pomáhá zaměřit se na důležité úkoly a nemusí řešit viry a malware.

Avast-Online-Security-Chrome-Extension

SearchPreview

Stejně jako u HoverSee pro Safari, tak SearchPreview pro Chrome umožňuje náhled každé webové stránky, ale tentokrát jako miniaturu. Na levé straně výsledků vyhledávání je snadno dostupný náhled spolu s popisem textu. Tím se urychlí prohlížení, protože uživatel již nebude muset kliknout a načíst webovou stránku, aby viděl její obsah. SearchPreview to dělá předem. Toto rozšíření pracuje také s téměř všemi vyhledávači, jako je Bing, Yahoo, Google a dokonce i v programu DuckDuckGo.

SearchPreview-Chrome-extension

OneTab

Příliš mnoho otevřených záložek v Google Chrome může potřebovat mnoho paměti RAM a CPU. OneTab třídí všechny tyto otevřené karty do seznamu pro snadnější přístup a tím uvolňuje zbytečné využití paměti počítače.

google-chrome-productivity-extension-onetab

Boomerang for Gmail

Pro uživatele služby Gmail je služba Boomerang přínosná pro plánování odeslaných e-mailů. Pokud byste chtěli zrušit nebo odložit plánované odeslání zprávy, tak přejděte do složky Boomerang v účtu Gmail, kde otevřete e-mail a klepnete na tlačítko „Neposílat“. To lze samozřejmě provést pouze u e-mailů, které ještě nebyly odeslány.

Print Friendly & PDF

Pro tisk na cestách z webových stránek je Print Friendly a PDF dokonalým řešením. Není potřeba otevírat dokument v aplikaci Word nebo v dokumenty Google ke zkopírování a vložení obsahu webové stránky. Jediné, co musíte udělat je kliknout na tlačítko panelu nástrojů a okamžitě máte formát připravený k tisku. Umožňuje také editaci a formátování obsahu webové stránky, což umožňuje uživatelům tisknout a ukládat přesně to co potřebují. Uživatelé mohou mít tyto údaje vytištěné nebo uložené jako soubor PDF, který lze v budoucnu použít nebo sdílet prostřednictvím e-mailu. Také není potřeba se starat o možnou ztrátu webových odkazů, protože Print Friendly & PDF obsahuje odkazy a zdrojovou URL na uložené kopii PDF. Praktické, rychlé a snadné.

Print-Friendly-and-PDF-any-Webpage

LastPass: Free Password Manager

LastPass je rozšíření prohlížeče užitečné pro ukládání hesel na jednom místě. LastPass poskytuje ukládání hesel a uživatelských jmen a umožňuje tak automatické přihlášení. Vše co si potřebujete zapamatovat je vaše heslo do LastPass a nemusíte si pamatovat spousty hesel. Toto rozšíření je také k dispozici jako aplikace pro uživatele Android nebo iOS a podporuje prohlížeče Safari, Internet Explorer, Firefox, Safari a Opera.

lastpass-password-manager-chrome-extension

Rozšíření prohlížeče mohou být velkým pomocníkem při dosahování individuálních cílů, ale mohou také narušit soukromí a bezpečnost. Rozšíření prohlížeče a pluginy mohou mít přístup k věcem, které prohlížeč provádí a ukládá jeho historii. Před instalací do prohlížeče nezapomeňte na opatrnost a instalujte jen známé a ověřené rozšíření či pluginy. Rozšíření může být zneužito a může docházet k útokům typu scamming a phishing.