Nový hit v pánské módě: Háčkované šortky vyrobené z recyklované příze

Někteří lidé vítají nové módní trendy s otevřenou náručí, jiní se raději ohlíží za tradičními styly, které už známe. Pokud se řekne háčkování, většině lidem se vybaví pletené svetry, šály, deky nebo potahy. Mladý muž jménem Schuyler Ellers však v háčkování vidí větší potenciál, než aby se používalo takto omezeným způsobem. Rozhodl se tedy, že začne vyrábět háčkované pánské šortky a kalhoty.

Aby se ušetřilo za materiál, začal vše vyrábět z recyklované příze ze starých přikrývek. Své první uháčkované oblečení začal prodávat na Etsy, ale to zatím netušil, jak velký poprask jeho tvorba udělá. Schuyler se rozhodně nedrží jen jedné předlohy, ale předvedl se výrobou zcela unikátních kousků jako jsou háčkované kalhoty do zvonu a šortky s různými divokými motivy. Hlavní inspirací pro jeho tvorbu je móda 70. a 80. let. Zamiloval si však také módu ve stylu hippies a na jeho tvorbě je to vidět. Ačkoliv mnozí považují jeho tvorbu za recesi, zájemců stále přibývá. Jeho primárním zaměřením je háčkované oblečení pro muže, ale tvoří i módu pro ženy. Pro velký zájem založil obchod LordvonSchmitt, kde jsou jednotlivé kusy oblečení k prodeji.

Pro koho je móda určena

Háčkovaná móda je určena zejména lidem, kteří se nebojí ukázat své křivky. V případě barevných pánských šortek a kalhot je jistě zapotřebí i trochu odvahy, abyste takto odění vyrazili mezi lidi. Hlavním přínosem zde nemá být nějaká extravagance, ale zejména pohodlí. Jelikož jsou všechny kusy oblečení vyrobené z příze starých dek, měl by se v oblečení každý cítit příjemně, jako by na sobě měl pouze deku. Mnoho lidí nosí nepohodlné oblečení, které na mnoha místech tlačí. Háčkované oblečení je přesným opakem.

Ellers žije v kalifornském městě Nevada City a jeho tvorbu znají už lidé po celém světě. Z jeho pokusu se stal hit, který oslovil obrovské množství lidí. Mnoho z nich inspiroval, aby si také začali vyrábět pohodlné háčkované šortky. Ellers neprodává pouze hotové výrobky, ale dělá je také na zakázku, dokáže se přizpůsobit rozměrům i barvám. Háčkované oblečení je ideální pro chladnější regiony a díky veselým barvám s ním můžete vyrazit třeba i za zábavou.

Výroba kalhot nebo šortek háčkováním je velmi složitá a zdlouhavá. Zatímco většinu oblečení na trhu vyrábí stroje, zde jde vždy o ruční výrobu a tomu je přizpůsobena cena, která často překračuje 100 dolarů za kus. Stále více lidí si tedy háčkované oblečení vyrábí samo a podporují trend, který Ellers nastartoval.

Další inspiraci a obchody se značkovým oblečením a obuvi najdete zde: Další zajímavé články z kategorie Móda