Zajímavosti

Očekávaný růst akcií v oblasti umělé inteligence

Umělá inteligence (AI) již není futuristickým pojmem, ale rychle se rozvíjející realitou, která mění odvětví po celém světě. Se vstupem do nového roku je oblast umělé inteligence připravena na nebývalý růst a chytří investoři sledují slibné příležitosti. Zde prozkoumáme některé z nejlepších akcií v oblasti umělé inteligence, u nichž se očekává růst nejen v novém roce, ale i v následujících letech.

NVIDIA Corporation (NVDA)

Společnost NVIDIA je již dlouho hvězdou na trhu grafických procesorů (GPU). Její vstup do oblasti umělé inteligence však změnil pravidla hry. Grafické procesory této společnosti se hojně využívají v aplikacích strojového učení a hlubokého učení, což z ní činí klíčového hráče v oblasti hardwaru pro umělou inteligenci. Společnost NVIDIA, která má za sebou řadu inovací, včetně vývoje pokročilých čipů zaměřených na umělou inteligenci, má dobré předpoklady k tomu, aby využila rostoucí poptávku po technologiích umělé inteligence.

Alphabet Inc. (GOOGLE)

Mateřská společnost Google, Alphabet, stojí v čele výzkumu a vývoje umělé inteligence. Algoritmy hlubokého učení společnosti Google pohánějí mnoho jejích služeb, od vyhledávání po zpracování jazyka. Kromě hlavní činnosti pokračuje dceřiná společnost společnosti Alphabet, DeepMind, v průlomových pokrocích ve výzkumu umělé inteligence. Vzhledem k tomu, že umělá inteligence se stále více začleňuje do různých odvětví, zaujímá společnost Alphabet díky svému rozmanitému portfoliu pozici významného hráče v revoluci umělé inteligence.

Microsoft Corporation (MSFT)

Cloudová výpočetní platforma Azure společnosti Microsoft je klíčovým hráčem na trhu infrastruktury umělé inteligence. Závazek společnosti v oblasti umělé inteligence je patrný z jejích investic do výzkumu a vývoje i strategických akvizic. Vzhledem k tomu, že produkty využívající umělou inteligenci, jako jsou Azure Cognitive Services, získávají na popularitě, má Microsoft dobré předpoklady těžit z širšího zavádění umělé inteligence v různých odvětvích.

Tesla, Inc. (TSLA)

Společnost Tesla je sice známá svými elektromobily, ale stejně pozoruhodný je i její pokrok v oblasti technologie umělé inteligence. Funkce Autopilot společnosti Tesla, která využívá algoritmy strojového učení pro autonomní jízdu, ukazuje závazek společnosti k inovacím v oblasti umělé inteligence. Vzhledem k tomu, že automobilový průmysl směřuje k širokému rozšíření elektrických a autonomních vozidel, mohou být schopnosti umělé inteligence společnosti Tesla významným motorem budoucího růstu.

Salesforce.com, Inc. (CRM)

Společnost Salesforce, lídr v oblasti softwaru pro řízení vztahů se zákazníky (CRM), dosahuje významných pokroků v oblasti umělé inteligence prostřednictvím své platformy Einstein. Einstein využívá strojové učení k poskytování personalizovaných poznatků a předpovědí, čímž rozšiřuje možnosti nabídky CRM společnosti Salesforce. Vzhledem k tomu, že podniky stále více upřednostňují rozhodování založené na datech, jsou řešení společnosti Salesforce založená na umělé inteligenci připravena na zvýšenou poptávku.

Twilio Inc. (TWLO)

Společnost Twilio, cloudová komunikační platforma, využívá umělou inteligenci k vylepšení svých služeb. Programovatelná řešení umělé inteligence společnosti umožňují vývojářům vytvářet aplikace se zpracováním přirozeného jazyka a dalšími pokročilými funkcemi. Vzhledem k rostoucímu významu umělé inteligence v komunikačních technologiích má společnost Twilio dobrou pozici pro získání podílu na trhu a výrazný růst.

IBM Corporation (IBM)

Společnost IBM je již po desetiletí stálicí v technologickém průmyslu a její zaměření na umělou inteligenci je stále silnější. Platforma umělé inteligence této společnosti Watson je všestranným nástrojem využívaným v různých odvětvích, od zdravotnictví po finančnictví. Díky pokračujícím investicím do výzkumu a vývoje umělé inteligence se IBM přizpůsobuje vyvíjejícímu se prostředí, což z ní činí uchazeče pro investory, kteří hledají expozici v oblasti umělé inteligence.

Revoluce v oblasti umělé inteligence je v plném proudu a tyto akcie představují jen zlomek příležitostí, které jsou investorům k dispozici. Vzhledem k tomu, že podniky stále více integrují umělou inteligenci do svých činností, poptávka po produktech a službách souvisejících s umělou inteligencí prudce vzroste. Investování je však vždy spojeno s riziky a je nezbytné, aby investoři před přijetím investičního rozhodnutí provedli důkladný průzkum a zvážili svou toleranci k riziku.

Společnosti, které úspěšně projdou složitým prostředím umělé inteligence, prokáží inovace a přizpůsobí se měnící se dynamice trhu, budou pravděpodobně těmi, které zaznamenají významný růst. Stejně jako u každé jiné investice jsou diverzifikace a dlouhodobá perspektiva klíčem k tomu, abyste zvládli výkyvy trhu a využili transformační sílu umělé inteligence.