Domov

Pracujete z domova? Pořiďte si kancelář!

Na gauči s notebookem na klíně se k práci nepřinutíte. Jestliže vám zaměstnavatel umožnil plně nebo částečně pracovat z domova, je i pro vás důležité mít svůj pracovní kout.

Práce z domova přináší řadu výhod: nemusíte nikam složitě dojíždět ani shánět hlídání k dětem či platit školku. Můžete pracovat brzy ráno nebo naopak večer, podle toho, jak to vyhovuje vám. Jediný velký problém tu ale je, pokud nejste extrémně disciplinovaní – je těžké být sám sobě šéfem. Pro úspěšné plnění vašich pracovních aktivit si proto vyčleňte místo, kde si zařídíte pracoviště.

Základem je účelný a pohodlný nábytek

Psací stůl, nejlépe s uzamykatelnými zásuvkami a police na šanony jsou naprostou samozřejmostí. Pořizujte si nábytek, který bude splňovat všechny vaše potřeby: pokud jste menšího vzrůstu, volte nižší police, jestliže máte hodně materiálů, které potřebujete schovat před všetečnými dětmi, potřebujete šuplíky na zámek.

Největší pozornost věnujte kancelářské židli nebo křeslu. Ergonomicky tvarované křeslo nejen podpoří správné držení těla, díky pohodlnému sezení se budete plně koncentrovat na práci. Myslete na dostatečnou oporu zad a rukou, abyste měli maximální pohodlí. Vybírejte také podle nosnosti a rozměrů křesla, ať se do něj pohodlně vejdete a nebudete se v něm ztrácet.

Zkuste klekátko, záda vám budou vděčná

Tento ergonomicky řešený čalouněný kousek nábytku vás při sezení donutí držet vzpřímenou páteř, takže je v poloze typické pro chůzi. Na klekátku musíte zapojit i břišní a zádové svalstvo, protože neustále udržujete rovnováhu a vzpřímený sed. Připomíná to trochu sezení na gymnastickém míči. Použijte ho pokaždé, když pocítíte únavu. Tím, že zlepšuje vaše dýchání, dostává se vám do oběhu více kyslíku, takže rychleji zatočíte s únavou a ještě zlepšíte koncentraci. Hodinkou dynamického posezení na klekátku se příjemně protáhnete a nastartujete na nové úkoly.

Stylové doplňky pro bydlení a svůj domov můžete výhodně nakoupit zde: Další zajímavé články z kategorie Domov