KrásaZdraví

Přírodní produkty které pomáhají pro lepší a mladší pleť

Chcete mladistvou a čistou pleť? Běžné a známé potraviny vám pomohou a jsou někdy lepší, jak drahé čističe pleti.

Našli jsme účinné přírodní produkty, které pomáhají vaši pleti, aby vypadala mladě a svěží. Tyto potraviny dokážou při každodenním používání výrazně omladit a očistit pokožku. Po použití těchto běžně dostupných potravin se budete cítit mnohem lépe a mlaději. Vyzkoušejte naše tipy na skvělé pleťové masky z přírodních zdrojů.

Rajčata

Přírodní pleťová maska z rajčata

Přírodní maska z rajčat nakrájených na plátky udělá přímo zázraky pro unavenou a vystresovanou pleť. Rajče nakrájejte na plátky a tyto si naneste na vaši pleť. Plátky rajčete nechejte působit minimálně 20 minut a postup opakujte alespoň 1x týdně. Rajče zvlhčí a zjemní vaši pleť a je výborné i proti zánětům kůže a akné. Můžete použít i kvalitní rajčatový džus, který taktéž pomáhá vaši pleti.

Brambory

Přírodní pleťová maska z brambory

Málokdo ví, že brambory mají skvělé účinky pro naši pleť. Brambor lze použít pro zesvětlení pleti a je velmi účinný proti vráskám. Naneste plátky brambor na pleť po dobu 15 minut každý den a výsledek bude vidět už po týdnu. Je možné použít jen šťávu ze syrových brambor a pro ještě lepší účinek ji smíchat s citrónovou šťávou.

Citróny

Přírodní pleťová maska z citronu

O citrónech a citrónové šťávě jsme psali již mnohokrát, ale jeho účinky jsou opravdu vynikající. Citrón je skvělý k zesvětlení pleti, ideální proti akné a dokáže pomoci se zbavením stařeckých skvrn na pokožce. Citrón pomáhá k lepší a hladší pleti, pleť bude svěží a mnohem jasnější. Citrón můžete používat nakrájený na plátky, nebo si vymačkejte citrónovou šťávu.

Aloe Vera

Přírodní pleťová maska z Aloe Vera

Pravidelným používáním šťávy nebo řízků z listů Aloe Vera můžete sledovat úžasné změny vaši pokožky. Aloe Vera vaši pleť znatelně rozjasní a rozzáří, dokáže vyčistit jizvy po akné a další tmavé skvrny na kůži. Dokonce Aloe Vera pomáhá proti drobným popáleninám.

Okurky

Přírodní pleťová maska z okurky

Pleťová maska z okurek je velmi známá a hojně používaná. Okurka je účinný prostředek k léčbě akné a podporuje vitalitu a mladiství vzhled pokožky. Okurku nakrájejte na plátky a po nanesení na obličej ji nechejte nejméně 15 minut působit. Tuto zajímavou metodu okurkové masky opakujte několikrát do týdne.

Med

Přírodní pleťová maska z medu

Med je známý jako jeden z nejlepších k hydratací kůže. Je bohatý na minerály a organické mikročástice, med omlazuje a urychluje proces regenerace buněk. Při pravidelném používání medu můžeme odstranit i hluboké vrásky. Nicméně si musíme uvědomit, že spousta z nás může být na med alergická. Medovou masku si vytvořte tak, že med naneste na obličej a po 20 minutách opláchněte teplou vodou. Pokud chcete medovou masku proti stárnutí, tak smíchejte med se skořicí ve stejném poměru.

Kokosový olej

Přírodní pleťová maska z kokosového oleje

Nerafinovaný kokosový olej pokožku vyživuje, hydratuje a zpevňuje. Použití kokosového oleje má viditelné výsledky téměř okamžitě a vaše pleť působí svěží a mladistvě. Opatrně naneste tenkou vrstvu kokosového oleje na obličej a po 5 minutách masku odstraňte ubrouskem.

Samozřejmě existuje mnohém více perfektních a odzkoušených pleťových masek. Každá maska má jiné účinky a každému pomáhá něco jiného, ale naše tipy mohou pomoci každému. Máte problémy s kůži, nebo bojujete s akné či vráskami – podělte se s ostatníma se svými zkušenostmi.

Pro lepší pleť používejte kvalitní kosmetiku od ověřených obchodů zde:  Další zajímavé články z kategorie Krása