Zdraví

Proč byste měli bez ostychu mít častěji ejakulace

Váš sexuální život, ať už s partnerem nebo s dlaní, je nesmírně osobní. Kolikrát to děláte nebo jak to děláte, vychází z vrozené touhy a nikomu do toho nic není. Děláte to pro potěšení, jako odbourávání stresu na konci dlouhého dne nebo z jakéhokoli jiného důvodu. Ale věděli jste, že taková ejakulace ve skutečnosti prospívá i vašemu zdraví?

O tom, proč je sex/masturbace zdravá a jak ejakulace udržuje tělo v kondici, se vedlo mnoho diskusí. Nedávná studie však přišla s velkým důvodem, proč se rozmazlovat ještě víc. Ejakulace může výrazně snížit riziko rakoviny prostaty!

Rakovina prostaty je třetím nejčastějším nádorovým onemocněním, které postihuje muže. I když ne vždy končí smrtí, do značné míry přerušuje běžný život. Proč tedy rovnou neejakulovat riziko vzniku rakoviny jako takové?

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Koho rakovina prostaty postihuje?

Jakkoli je rakovina prostaty častá, obvykle postihuje muže až v mnohem vyšším věku. U mužů mladších 40 let je poměrně vzácná. S přibývajícím věkem se riziko rakoviny prostaty zvyšuje a vyžaduje si více času buď na její prevenci, nebo na její zvládnutí. Jakmile překročíte 40 let, vstoupíte do té fáze života, kdy můžete snadno onemocnět čímkoliv, včetně rakoviny. Téměř u 6 z 10 mužů ve věku 64 let a více je diagnostikována rakovina prostaty. Co tedy můžete udělat, abyste jí předešli?

Ejakulace je prevencí rakoviny prostaty

Osmnáctiletý výzkum sledoval skupinu mužů všech věkových skupin. Zaměřil se na sledování vlivu ejakulace na zdraví, konkrétně na riziko vzniku rakoviny prostaty. Výsledky byly poměrně slibné.

Ve srovnání s těmi, kteří byli mnohem méně aktivní, muži ve věku 20-29 let, kteří ejakulovali více než 21krát měsíčně, snížili riziko rakoviny prostaty o téměř 19 procent. Jak moc to ale může být užitečné, když je riziko u mladších mužů i tak nižší? Nemějte obavy, protože stejně častá ejakulace snížila riziko rakoviny o téměř 22 procent i u mužů starších 40 let.

Jak to funguje?

Přestože studie přinesla snadný a příjemný způsob, jak se bránit rakovinnému bujení, nepodařilo se najít žádné solidní údaje o tom, co přesně způsobuje, že je to účinné. Možným vysvětlením by mohlo být, že častou ejakulací si pročistíte prostatu. Tím se zabrání nebo sníží pravděpodobnost vzniku infekcí v sliznicích, které by mohly vést k rakovině.

Další zdravotní přínosy ejakulace

Zbavení se rakoviny prostaty je hlavní výhodou toho, že děláte něco tak úžasného, jako je vystříknutí dávky. Tím to však nekončí. Ejakulace má mnoho dalších výhod, které vás udrží efektivně fungovat každý den:

Posiluje svaly pánevního dna pravidelným, soustředěným cvičením.
Připravuje vás na to, abyste vydrželi déle, když budete potřebovat.
Léčí předčasnou ejakulaci a chrání vaše sexuální vztahy.
Zlepšuje pohyblivost spermií a udržuje vás zdravé.
Léčí deprese spojené se stresem a další stavy.
Zlepšuje vaši náladu a udržuje vás šťastné.
Uvolňuje ucpaný nos.
Zlepšuje vaši imunitu a předchází dalším onemocněním.

Jaké je zdravé číslo?

Pokud se máte řídit studií, měli byste být šikovní alespoň 21krát za měsíc. To však není důvod, proč se tohoto čísla držet. Kolem souvislosti mezi ejakulací a rakovinou prostaty se vedou četné spory. Někteří naznačují, že zvýšená ejakulace v mládí může zvýšit riziko rakoviny v pozdějším věku. Toto tvrzení však postrádá důkazy. Některé studie ve skutečnosti prokázaly opak.

Počet ejakulací je osobní volbou. Je to koneckonců záležitost mysli nad hmotou. Ať už si užíváte s partnerkou, nebo sólo, dělejte to na základě toho, co vaše tělo potřebuje, ne na základě toho, co si myslíte, že potřebuje. I když 21 může být dobré číslo, zjistěte, co je pro vás dobré. Rozhodněte se pro zdravou volbu, která by nevedla k extrémům, jako je závislost nebo život v celibátu! Najděte rovnováhu, udržujte sebe i svého partnera šťastné a zůstaňte zdraví.