Zdraví

Průvodce jak vyčistit a detoxikovat plíce přírodní cestou

Jste silný kuřák? Nebo jste jen obětí znečištění ve vašem městě? S nárůstem množství kouře a smogu po celém světě jsme vystaveni vysokému riziku, že naše plíce budou postiženy. Proto je čas od času velmi důležitá detoxikace našich plic. Lidé, kteří kouří, často potřebují v určitých obdobích a intervalech detoxikovat plíce, protože vdechováním toxinů vnášejí do těla toxické chemické látky. Při očistě plic pomáháme kyslíku dostat se do nejhlubších částí našich plic. Tím zajistíme, že se naše plicní sklípky nafouknou, a také rozložíme nahromaděné toxiny a škodliviny v plicích. Detoxikace plic tak rozšiřuje kapacitu našich plic a snižuje pravděpodobnost vzniku rakoviny plic. Přečtěte si účinné způsoby, které můžete dodržovat doma, a které vám pomohou vyčistit plíce a vyléčit všechny druhy infekcí dýchacích cest.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Inhalace esenciálních olejů

Bylo zjištěno, že inhalace rozmarýnového nebo eukalyptového esenciálního oleje dvakrát až třikrát týdně vám může pomoci vyčistit a detoxikovat plíce. Stačí, když ve velkém hrnci ohřejete trochu vody, dáte do ní několik kapek esenciálního oleje, přikryjete si hlavu ručníkem a směs inhalujete. Určitě se budete cítit osvěženi a mnohem lépe, pokud se potýkáte s bolestivými problémy s dýcháním. Inhalace esenciálních olejů vám také pomůže vypořádat se s nachlazením, chřipkou a dalšími dýchacími problémy.

Esenciální oleje je však třeba používat opatrně a nikdy je neužívat perorálně, protože jsou často toxické. Nesmějí je používat ve velkých dávkách ani lidé, kteří trpí stresem, úzkostí a depresí. Těhotné ženy, kojící matky a děti se také musí vyvarovat používání éterických olejů.

Poznámka: Dávka éterického oleje vyšší než doporučená může mít za následek bolest hlavy.

Potraviny na čištění plic

Zdravá strava je pro organismus zásadní, protože podporuje přirozenou očistu těla a posiluje imunitní systém. Pro dobré zdraví plic jezte hodně ovoce a zeleniny a pijte dostatečné množství čisté vody.

Chilli

Pikantní chuť chilli pomáhá při čištění plic od hlenu. Pokud vás zajímá, proč vám po konzumaci kořeněného jídla začne téct z nosu, je to právě tento důvod. Působí na dehet a hlen v plicích stejným způsobem a čistí od nich plíce.

Cibule

Cibule je bohatým zdrojem mnoha živin. Skoro zázračná cibule vás může ochránit před mnoha nemocemi, jako je rakovina, plicní onemocnění atd. Cibule také pomáhá při odbourávání hlenu a odstraňování škodlivých toxinů z plic.

Zázvor

Zázvor dokáže účinně čistit plíce. K odstranění toxinů z dýchacích cest pijte čaj z kořene zázvoru smíchaný s citronem. Můžete si také dopřát zázvorovou koupel smícháním práškového zázvoru v teplé vodě. Tato koupel by měla trvat alespoň 20 minut, aby se otevřely póry a vypotili jste se, protože pocením se toxiny snadno odstraňují. Při této koupeli také vdechujete páru ze zázvorové vody, která se dostává do dýchacích cest a čistí plíce. Chcete-li zahájit celkovou očistu těla a zlepšit trávení, snězte ke každému jídlu malý kousek zázvoru.

Mulleinový čaj

Kuřáci mají znečištěné plíce a pití mulleinového čaje jim může pomoci. Jen buďte při pití mulleinového čaje opatrní, protože malé chloupky na listech mohou mít při vstřebávání rušivé účinky.

Uva Ursi a podběl

Pokud přestáváte kouřit, je také důležité pročistit plíce od škodlivých toxinů v těle. Uva Ursi a podběl vám mohou pomoci plíce snadno vyčistit. Tyto rostliny také posilují dýchací systém.

Bylo zjištěno, že při čištění plic jsou účinné i alternativní rostliny, jako je pískavice řecké seno, eukalyptus a máta peprná.

Pití čaje z pískavice pomáhá při čištění průdušek, zmírňuje překrvení a odstraňuje hlen z plic. Když dáte několik kapek eukalyptového esenciálního oleje do vody s párou a vdechujete výpary, uleví se vám od astmatu a z plic se vyčistí přebytečný hlen. Mátový olej se používá v léčebných balzámech, které si můžete natírat na hrudník a zbavit se tak překrvení horních cest dýchacích, které často pramení z astmatu, chřipky, nachlazení, alergií a bronchitidy.

Voda

Voda je přírodní čisticí prostředek. Vždy pijte čistou vodu a snažte se co nejvíce vyhýbat kávě, limonádám a alkoholu. Udržování hydratace je klíčem k urychlení procesu detoxikace v jakékoli části těla.

Tomuto se během očisty plic vyhněte

Při očistě plic musíte mít na paměti určité věci:

Vyhněte se konzumaci cukru, bílé mouky a mléčných výrobků, protože tyto potraviny podporují tvorbu hlenu v těle.
Co nejvíce se vyhýbejte stresovým situacím.
Nedopřávejte si pasivní kouření.