Renovace a rekonstrukce kuchyně za pár korun

Jednoduchost a krása renovace a rekonstrukce kuchyně spočívá v tom, že umožňuje ušetřit peníze a změna designu je obrovská.

Kuchyně je jedna z místností, kterou můžete rychle zkrášlit třeba natřením novou barvou, nebo nějakým chytrým doplňkem. Výměna úchytek na horních či dolních skříňkách dokáže přímo zázraky a můžete změnit design celé kuchyně. Samozřejmě vystavení nových chytrých spotřebičů je také možné, ale přidáním moderních skleněných doplňků je lepší volba.

Každý nám dá určitě za pravdu, že nejviditelnější designové přeměny kuchyně dosáhneme renovací horních a dolních skříněk kuchyně, výměna kuchyňské pracovní desky, nebo změna a úprava podlahy a podlahové krytiny.

Kuchyňské skříňky

Kuchyňské skříňky jsou jedny z hlavních věcí, kterým bychom při renovaci kuchyně měli věnovat pozornost. Můžeme klidně říct, že renovací a výměnou horních a dolních skříněk vytvoříme nejvýraznější změnu kuchyně. Samozřejmě máme na mysli dvířka těchto kuchyňských skříněk. Dnes je velmi moderní použití výrazných a sytých barev, nebo dokonce barvy s vysokým leskem. Už dávno neplatí, že jsou kuchyně v bílé nebo šedé barvě a veškeré zvýraznění a detaily jsou na doplňcích. Běžně jsou používány výrazné černé či syté červené barvy a dokonce je designově zajímavá kombinace různých barev. Nesmíme zapomenout na opravu nebo výměnu úchytek na skříňkách, a taky na panty a další doplňky skříněk. Všechno záleží na vkusu a finančních možnostech, ale jednoduchá renovace natřením nás nevyjde draze.

Podlaha a podlahová krytina

Podlahová krytina se může taky ukázat, jako velmi jednoduchá designová renovace kuchyně. Nádherně se dá barevně nebo vzory sladit s kuchyňskou linkou a k dispozici je mnoho druhů materiálu. Opět je důležitý faktor finanční možnost, ale určitě to není jediný faktor. Výběr podlahové krytiny by měl být přizpůsobený potřebám v kuchyni. Nejlepší a nejžádanější jsou kamenné nebo dřevěné podlahy, dlaždice a v neposlední řadě oblíbené vinylové podlahy. Mohou být použity vzory šachovnice či jiné čtvercové, podélné nebo abstraktní vzory, ale oblíbené jsou i jednobarevné podlahy bez vzorů. Velmi důležitým faktorem k výběru je zcela určitě možnost lehkého úklidu a čistění podlahy. Kuchyně je velmi náchylná nejen k běžnému znečistění, ale hlavně při přípravě potravin, nápojů a pokrmů.

Kuchyňské pracovní desky

Na první pohled se zdá, že výměna kuchyňské pracovní desky není tolik důležitá. Nicméně i když není největším designovým prvkem, tak zcela zásadně ovlivní celkový design kuchyně. Dnes je výběr pracovních desek neskutečně velký. Kuchyňské desky mohou být nejen různé tloušťky, ale hlavně v mnoha barevných odstínech a různých vzorů. Velice moderní jsou dokonce skleněné pracovní desky, žulové či mramorové, ale taky z tvrdého dřeva a z přírodního kamene. Hlavně jsou kuchyňské pracovní desky snadno čistitelné a odolné proti poškození. Jedná se určitě o důležitou součást renovace a přestavby kuchyně.

Při rekonstrukci a renovaci kuchyně není nutné předělávat celou kuchyň, ale stačí renovovat postupně. Samozřejmě, že je příjemné mít dostatečné finanční možnosti a celou kuchyň zrekonstruovat a změnit jednorázově. Postupná rekonstrukce má taktéž své kouzlo a máte příjemný pocit, že jste se na celkovém výsledku podíleli. Nesmíte zapomenout, že i drobnosti a kuchyňské spotřebiče patří k renovaci a jsou designovými doplňky. Taktéž musíte nejdříve promyslet funkčnost kuchyně a co nejlepší využití rekonstruovaného prostoru. Důležité je, aby se vám nová renovovaná kuchyně líbila.

Stylové doplňky pro bydlení a svůj domov můžete výhodně nakoupit zde: Další zajímavé články z kategorie Domov

Vylepšete si kuchyň jednoduše za pár korun

Renovace a rekonstrukce kuchyně

Vylepšete si kuchyň jednoduše za pár korun