Skvělý recept na zdravé a lahodné jahodovo banánové smoothie

Co je nejlepší na receptu na jahodovo banánové smoothie? Za prvé, jeho příprava trvá jen dvě minuty.

Navíc je plné zdravých tuků, bílkovin a antioxidantů a budete se v po něm cítit sytí a plní energie po celé hodiny.

Jsou jahodovo banánová smoothie prospěšná a jsou jahodovo banánové smoothie vhodná při hubnutí? Ano jsou, protože zasytí a pomáhají předcházet přejídání, svačinám navíc a podléhání chutím na další jídlo.

Zkuste tento jahodovo banánový koktejl zařadit do své ranní rutiny nebo si ho připravte odpoledne, než sáhnete po nezdravé svačině. Toto smoothie si můžete dát i místo sladkého a nezdravého dezertu po večeři.

Zamilujete si, jak snadné je připravit toto banánovo jahodové smoothie a jeho krémovou, bohatou a sladkou chuť.

Doplňky stravy a vitamíny pro zdraví můžete koupit zde: Dr.Max.cz  *  Lekarna.cz  *  Pilulka.cz

Klíčové ingredience na ovocné smoothie

Jaké ingredience obsahuje ovocné smoothie? Ve skutečnosti existuje mnoho způsobů, jak smoothie připravit, s možností obměny základu, ovoce, sladidel a dochucovadel. Když se budete řídit receptem na ovocné smoothie, neváhejte si ho přizpůsobit podle svých představ.

Pro základ svého receptu na jahodovo banánové smoothie používám kokosové mléko, které nejenže dodá smoothie bohatou krémovitost, ale je také plné prospěšných mastných kyselin, které tělo využívá k získávání energie. Dalšími možnostmi základů pro smoothie jsou mandlové mléko, kefír a jogurt.

Můžete také přidat zahušťovadlo, které dodá vašemu smoothie správnou konzistenci. Pro tento recept používám led, ale další možností je místo něj použít mražené ovoce.

A hvězdou každého ovocného smoothie je samozřejmě samotné ovoce. Existuje spousta kombinací, se kterými si zde můžete pohrát, ale smíchání jahod a banánu je základní a chutnou volbou.

Jahody navíc obsahují protizánětlivé a proti stárnutí působící antioxidanty a banány jsou rychlým zdrojem energie a důležitých minerálů, jako je hořčík a draslík.

Nakonec máte možnost přidat do ovocného smoothie přírodní sladidlo a nějaké dochucovadlo. Já jako sladidlo nejraději používám stévii, ale můžete si pohrát i s použitím medu nebo dokonce trochy javorového sirupu.

Přidání dochucovadla je skvělým způsobem, jak zvýšit nutriční hodnotu ovocného smoothie. Je to také další způsob, jak experimentovat s příchutěmi, například s čokoládovým nebo vanilkovým proteinovým práškem.

U tohoto receptu na jahodovo banánové smoothie jsem se opravdu držela těch nejzákladnějších ingrediencí, aby to mohlo být snadné smoothie pro kohokoli – ale jak vidíte, existuje mnoho způsobů, jak ho promíchat a pohrát si s ingrediencemi.

Co byste do smoothie neměli míchat? Vyhnout byste se měli nezdravým přísadám a umělým sladidlům, stejně jako přidanému cukru.

Jak si připravit zdravé jahodovo banánové smoothie

Příprava tohoto jahodovo banánového smoothie nemůže být jednodušší. Stačí do mixéru přidat 1 šálek jahod, půlku banánu, půl šálku kokosového mléka, půl šálku ledu a polovinu odměrky vanilkového proteinového prášku.

Poté ingredience rozmixujte, dokud se dobře nespojí, a jen tak máte hladké a krémové jahodovo banánové smoothie. Pokud chcete toto smoothie ještě trochu osladit, přidejte podle chuti trochu stévie.

Jaké ingredience budete potřebovat na naše ovocné smoothie

Jeden šálek jahod
Stačí půlka banánu
Půl šálku kokosového mléka
Max půl šálku ledu
Polovinu odměrky vanilkového kolagenového proteinového prášku
Stévie nebo med podle chuti