duševní onemocnění

Zdraví

Tipy pro včasné rozpoznání a zastavení nervového zhroucení

Většina z nás zažívá stres a úzkost každý den. Někteří z nás vědí, jak se s tímto stavem vyrovnat, a někteří ne. Někdy se úroveň stresu a úzkosti zvýší natolik, že začne ovlivňovat život člověka. To lze popsat jako nervové zhroucení.

Read More
Zdraví

Věci, které lidé dělají kvůli své sociální úzkosti

Sociální úzkost je strach ze sociálních situací, konkrétně z negativního vnímání okolím. Jak si dokážete představit, tato porucha ovlivňuje všechny oblasti života člověka. Pro lidi se sociální úzkostí je obtížné být v běžných každodenních společenských situacích.

Read More
Zdraví

Jak snížit riziko vzniku Alzheimerovy choroby a demence

Alzheimerova choroba a následná demence představují vážný problém, protože jejich počet každoročně narůstá. Ačkoli demence sama o sobě není nemoc, jedná se o syndrom, který je způsoben jinými nemocemi nebo úrazy, které postihují mozek, jako je Alzheimerova choroba a mrtvice.

Read More
Zdraví

Věci, které úzkostní lidé dělají a ostatní si je neuvědomují

Život s úzkostí může být velmi obtížný, protože na vás úzkost působí. Je to ještě o to náročnější, když lidé ve vašem okolí nechápou, proč děláte věci, které děláte. Lidé si prostě myslí, že si děláte příliš velké starosti a berete život příliš vážně.

Read More
Zdraví

Proč zvolit přírodní alternativy antidepresiv?

Být diagnostikován s depresí ve světě, kde duševní poruchy nemusí být vůbec uznávány, může být docela obtížné. V závislosti na vašich individuálních příznacích a zkušenostech vás psychiatr může požádat, abyste prováděli jednoduchá cvičení, která pomohou depresi porazit.

Read More