zdraví srdce

Zdraví

Důvody, proč dochází k vynechávání srdečního tepu

Už jste někdy pocítili náhlé vynechání srdečního tepu, které přišlo z ničeho nic? Můžeme si myslet, že je to proto, že jsme zamilovaní, nebo že čelíme jinému typu srdeční bolesti, nebo možná skončíme paranoidní, protože si myslíme, že by to mohlo znamenat problémy se srdcem.

Read More
Zdraví

Příznaky arytmie (nepravidelného srdečního rytmu)

Arytmie je lékařský termín používaný pro srdeční rytmus, který není zcela v pořádku. Může to znamenat, že vaše srdce bije příliš rychle – více než 100 úderů za minutu, což je stav známý jako tachykardie. Nebo příliš pomalé – méně než 60 tepů za minutu, což je stav známý jako bradykardie.

Read More
Zdraví

Příčiny arytmie (nepravidelný srdeční rytmus), které musíte znát

Srdeční rytmus je regulován elektrickými signály řízenými sinusovým uzlem, přirozeným kardiostimulátorem přítomným ve vašem srdci. Elektrické impulsy plynule procházejí srdečními komorami a nutí je stahovat se v určitém pořadí, aby se krev protlačila vaším tělem.

Read More
Zdraví

Jak se od sebe liší srdeční zástava, srdeční infarkt a srdeční selhání?

Srdce je jedním z nejdůležitějších orgánů vašeho těla. Je zodpovědné za pumpování krve, která přenáší kyslík do mozku, svalů a všech orgánů vašeho těla. Když vaše srdce nefunguje efektivně kvůli nějakému onemocnění nebo jinému srdečnímu problému, máte tendenci trpět četnými komplikacemi.

Read More