Tipy na kvalitní automatické kávovary značky Sencor

Představíme si nejprodávanější a kvalitní automatické kávovary značky Sencor, které patří mezi nejvíce oblíbené a mají výborné recenze. Dnes si v pohodlí domova můžete udělat nejen ranní kávu, která bude čerstvá, skvělá a provoní celý dům. Každého milovníka kvalitní kávy potěší, jak je jednoduchá a rychlá příprava pomocí kávovaru.

Pro přípravu chutné kávy doma nebo v kanceláři už dnes nemusíte být odborníky. V nabídce e-shopů a prodejen najdete totiž různé druhy kávovarů, z nichž mnohé se dokáží postarat o přípravu kávy automaticky bez vašeho přičinění.

Pár tipů jak vybrat kvalitní a cenově výhodný automatický kávovar

Kromě nákupu kvalitní kávy je pro dokonalý zážitek z tohoto nápoje důležitý i výběr dobrého kávovaru. Na základě prodejů největších eshopu a kamenných prodejen jsme vybrali nejprodávanější automatické kávovary letošní sezóny. Samozřejmě se nejedná o jediné kávovary, které se prodávají, ale určitě patří mezi nejvíce oblíbené. Navíc mají vysoké hodnocení a kladné recenze od mnoha zákazníků.

Kvalitní kávovary Sencor můžete koupit zde: Alza.cz  *  Mall.cz  *  Okay.cz

Poloautomatické espresso Sencor SES 4050 SS

Začněte den se šálkem lahodné kávy, kterou vám připraví pákový kávovar Sencor SES 4050SS. Kávovar vás potěší elegantním designem v prémiovém provedení, jednoduchou obsluhou a funkcemi potřebnými pro přípravu kvalitního espressa. Na své si přijdou také milovníci mléčných kávových specialit, výbava totiž zahrnuje také trysku pro skvělé cappuccino nebo latte macchiato.

Kávovar je připravený k použití během malé chvilky. Disponuje odnímatelným zásobníkem na vodu o objemu 1,4 l s indikátorem hladiny vody a průhlednou nádobou na mléko se snímatelným zařízením pro napěnění. Vynikající kávu připraví profesionální tlak čerpadla 20 barů. Systém rychlého předehřevu s prvotním předspařením dodá kávě plnou rozvinutou chuť a správné aroma.

Oceníte také možnost nahřívání šálků. Na vrchní straně kávovaru se nachází odkládací plocha se zabudovanou funkcí termobloku, která zajistí teplé hrnečky, a tím i správnou a dlouhotrvající teplotu výsledného nápoje.

Kávovar je vybaven automatickou samočistící funkcí a programem pro odvápnění. Údržbu usnadní také vyjímatelná odkapávací mřížka. Přístroj je opatřen držákem filtru, odměrkou na kávu a dalšími dvěma filtry.

Testy a recenze kávovaru Sencor SES 4050 SS dávají hodnocení 87%

Kompaktní kávovar Sencor SCE 2000 BK

Extra kompaktní kávovar Sencor SCE 2000BK je vhodný na přípravu kávy i čaje. Kávovar má 2 trysky, takže umožňuje připravit kávu pro 2 šálky najednou. Lze ho použít i jako cestovní kávovar na kempování, má vyjímatelný trvalý filtr a vyjímatelný odkapávací tácek.

Možnost přípravy kávy (mletá káva) i sypaného čaje, extra kompaktní rozměry vhodné do malých prostor, možnost použít jako cestovní kávovar na kempování, 2 trysky (možnost přípravy 2 šálků najednou), lze připravit pouze jeden šálek.

Vyjímatelný a omyvatelný trvalý filtr, snadné čištění (vyjímatelný odkapávací tácek), hlavní vypínač se světelnou signalizací provozu, protiskluzové nožky, trojnásobné bezpečnostní jištění.

Testy a recenze kávovaru Sencor SCE 2000 BK dávají hodnocení 88%

Poloautomatické espresso Sencor SES 4040 BK

Čerstvá káva kdykoliv si vzpomenete s poloautomatickým kávovarem SES 4040BK není problém. Do vínku dostal rychlý předehřev, bojler s topným systémem Thermoblock a čerpadlo s tlakem 20 barů pro vynikající kávu. Za zmínku stojí také plně automatické čištění, program na odvápnění a funkce pamatující si velikost šálku. Toto pákové espresso má prostě vše potřebné k tomu, aby každá vaše káva byla dokonalá.

Ať už jste milovníkem silného espressa, napěněného cappuccina či jemného Latté, tento kávovar vám vždy vyhoví. Disponuje velmi rychlým předehřevem, systémem předspaření, který kávě dodá plnější chuť, a také vyhřívanou deskou pro nahřívání šálků. Srdcem kávovaru je čerpadlo s tlakem 20 barů, což je záruka perfektního chodu a skvělého výsledku v každém šálku.

Má program pro odvápnění, automatickou samočistící funkci a také průhlednou nádobku na mléko, kterou lze snadno vyčistit, stejně jako odnímatelnou odkapávací misku. Použití kávovaru je stejně tak snadné jako bezpečné. Přístroj dostal do vínku vypínač se světelnou kontrolkou, elektronickou řídící jednotku se senzorem pro přesnější teplotu nápoje a také protiskluzové nožky pro lepší stabilitu přístroje.

Testy a recenze kávovaru Sencor SES 4040 BK dávají hodnocení 78%

Plně automatický kávovar Sencor SES 9020 NP

Plně automatický espressovač potěší všechny milovníky lahodné čerstvé kávy. Tento kávovar nabízí všechny potřebné funkce pro přípravu nejoblíbenějších kávových specialit. Kromě klasického espressa či lunga vám díky mléčnému systému připraví i lahodné caffé latte či krémové cappuccino s jemnou pěnou.

Kávovar využívá mlýnek z nerezové oceli s pěti stupni hrubosti mletí. Mezi jeho další výhody patří vysoký výkon, nízká spotřeba a přehledný ovládací LED panel s dotykovými tlačítky, díky němuž je obsluha přístroje mimořádně intuitivní.

Kávovar je vybaven mléčným systémem, díky němuž si budete moci připravit caffé latte či cappuccino, a to pouhým stiskem tlačítka. Kávovar si pak sám nadávkuje potřebné množství mléka a vytvoří lahodnou mléčnou pěnu. Součástí balení jsou hned dvě tritanové nádobky na mléko či sójový nápoj.

Kromě mléčných nápojů kávovar stiskem tlačítka připraví i samotné espresso či lungo. Jejich sílu si můžete snadno přizpůsobit díky možnosti nastavení hrubostí mletí kávových zrn v pěti stupních. Další nápoje pak umožňuje připravit funkce horké vody. Ta se hodí především na přípravu americana a čaje. Optimální teplotu vody pro přípravu jednotlivých druhů káv zajišťuje topný systém Thermoblock.

Ovládání kávovaru je řešeno přehledným LED panelem s dotykovými tlačítky. Na něm si snadno zvolíte požadovaný nápoj i veškerá nastavení přístroje. Kávovar dále disponuje výškově nastavitelným dávkovačem kávy a funkcí paměti velikosti šálku kávy. Pokud kávovaru dojde voda či kávová zrna, upozorní vás na to světelná signalizace.

Testy a recenze kávovaru Sencor SES 9020 NP dávají hodnocení 92%

Pákový kávovar espresso Sencor SES 1710 BK

Vyhněte se obloukem předraženým a přeplněným kavárnám a dopřejte si kávu přesně podle vaší chuti kdykoliv se vám zachce. Kompaktní kávovar od společnosti Sencor vám pokaždé připraví kvalitní a chutnou kávu. Užijte si vlastnoruční přípravu a najděte si ten nejoblíbenější druh ať už je to jemné espresso se silným aroma nebo cappuccino a krémovou pěnou.

Nezáleží na tom, zda potřebujete silnou ranní kávu pro rychlé probuzení nebo šálek lahodné kávy „lungo“, který si vychutnáte při odpočinku. Vy sami si zvolíte velikost a kávovar připraví přesně takový nápoj, jaký zrovna vyžadujete. Vybrat si můžete z velikosti espreso, normální nebo lungo. Nebo máte naopak rádi vyváženou chuť a nadýchanou krémovou pěnu na mléčných kávových specialitách? Připravte si dokonalé cappuccino během několika minut.

Práce s kávovarem je snazší, než vás mohlo napadnout. Stačí naplnit nádobku na mléko a přiložit parní trysku, která se o všechno ostatní už postará sama. Kávovar zvládne připravit dvě chutné kávy ve stejný čas. Vy si tak můžete vychutnat oblíbený nápoj společně s vaší drahou polovičkou ve stejný čas, bez zbytečného čekání.

Jemné černé provedení pákového kávovaru přinese do každé moderní kuchyně nádech elegance. Protiskluzová úprava základny zajistí, že zařízení zůstane na místě. Kávovar má ve výbavě nerezový filtr pro jeden nebo dva šálky kávy. Jeho velkou výhodou je předehřívání šálků s extra místem pro velké hrnky.

Testy a recenze kávovaru Sencor SES 1710 BK dávají hodnocení 90%

Automatický kávovar espresso Sencor SES 7010 NP

Automatické espresso s nímž si během pár okamžiků připravíte lahodnou kávu. Jeho předností je jednoduchá obsluha, LED panel s dotykovými tlačítky, tlak čerpadla 19 barů a káva již za 42 sekund. O precizně namletou kávu se postará mlýnek z nerezové oceli s pěti stupni mletí kávy.

Odnímatelná nádržka na vodu zajistí přísun čerstvé vody, topný systém Thermoblock se postará o optimální teplotu vody a patentovaná spařovací jednotka se systémem předspaření se postará o plnější chuť vaší kávy.

Dále se můžete těšit na celou řadu praktických funkcí, jako třeba paměť velikosti šálku kávy, indikátor požadavku na odvápnění, automatická samočistící funkce Self-Clean a signál pro doplnění kávových zrn a vody.

Výborná káva je výsledkem kombinace několika důležitých postupů, jedním z nich je právě tlak, ten můj činí 19 barů. Správné stlačení namleté kávy a předspaření uvolní z kávy mnoho složek, které dělají espresso dokonalým šálkem kávy od vůně až po chuť. Předspaření probíhá pod nízkým tlakem, které zapříčiní nabobtnání kávy a následně začne kávou proudit horká voda pod plným tlakem.

Dalším důležitým bodem pro dokonalou chuť espressa je hrubost čerstvě namleté kávy. Sencor mě vybavil pěti stupni mletí kávy, kterými si můžete přizpůsobit hrubost mletí podle svých preferencí. Nejlepší je zlatá střední cesta, ani moc ani málo, aby finální šálek měl tu nejlepší chuť a krému. Zrnkovou kávu melu kvalitním nerezovým mlýnkem, díky kterému zachovám maximální aroma. Do zásobníku pojmu až 150 g čerstvé kávy a chytrým uzávěrem ji chráním před unikem její vůně.

Ovládání dotykovým LED panelem je elegantní, přehledné a maximálně intuitivní. Program Espresso a Lungo spustíte jedním dotekem a ještě si zapamatuji vámi zvolené množství vody. Jistě oceníte i funkci horké vody pro přípravu Americana nebo čaje.

Testy a recenze kávovaru Sencor SES 7010 NP dávají hodnocení 93%