Domov

Tipy na nejprodávanější a kvalitní automatické pračky

Pračky jsou běžnými spotřebiči v každé domácnosti, proto představíme nejprodávanější a kvalitní automatické pračky s předním i horním plněním na trhu. Výběr vhodné pračky je docela důležitý krok, protože tyto spotřebiče kupujeme na delší dobu. Navíc se nejedná zrovna o levné spotřebiče.

Dříve než se rozhodnete pračku pořídit, musíte si dobře rozmyslet, kam jí hodláte umístit. Obecně platí, že nejčastěji se instaluje do koupelny či kuchyně. Někteří mají dokonce prádelnu v samostatné místnosti, takže pračku postaví a zapojí tam.

Před samotným výběrem pračky se zamyslete, jak často perete, kolik osob bude pračku používat, a jaký tedy bude objem praného prádla. V potaz vezměte i prostor, kterým pro umístění pračky disponujete.

Další volbou při výběru automatické pračky je způsob plnění. V zásadě máme dvě možnosti, pračky s horním a předním plněním. Další možností je kombinovaná pračka se sušičkou.

Jak vybrat pračku a jaké typy výrobci nabízejí

Automatické pračky s horním plněním
Jsou ideální do malých koupelen, kde je potřeba počítat s každým centimetrem. Nejčastěji jsou velmi úzké, většinou jen 40 cm, ovšem do hloubky mohou mít až 90 cm. Před koupí je důležité pečlivě změřit prostor, do kterého má pračka přijít.

Musíte také myslet na to, že bude potřeba otevřít horní víko, takže si nechte nad pračkou aspoň 50 cm. Horní plnění má tu výhodu, že se veškeré prádlo vkládá jednoduše a není potřeba se ke spotřebiči ohýbat, což je výhoda zejména pro seniory či osoby, které mají nějak omezenou hybnost.

Automatické pračky s předním plněním
Díky širší základně bývají pračky s předním plněním stabilnější a často nabízejí větší kapacitu bubnu a více funkcí než pračky s horním plněním. Také výběr modelů je u tohoto typu praček výrazně pestřejší než u praček s horním plněním. Zároveň patří mezi nejprodávanější typ pračky.

Kompromisem mezi pračkou s horním a předním plněním mohou být například slim verze praček s předním plněním. Dalším důvodem pro tento typ pračky může být, když si chcete pořídit i sušičku a oba přístroje umístit na sebe.

Kombinované automatické pračky se sušičkou
Na trhu se objevují i modely praček kombinovaných se sušičkou. Jsou dobrou volbou zejména pro domácnosti, ve kterých není samostatná sušička, ani například balkon nebo jiné místo na sušení prádla. Koupí této kombinace pořídíte dva přístroje najednou a značně tak ušetříte místo.

Pro pohodlné používání pračky je vždy důležitá jednoduchost ovládání a srozumitelnost návodu. Zkrátka by se pračka měla dát ovládat co nejvíce intuitivně, aby vám práci ušetřila a nezpůsobovala více komplikací. Výhodou je přítomnost displeje, který vám poskytne informace o průběhu praní, době cyklu, popřípadě nějaké poruše.

Na základě prodejů největších eshopu a kamenných prodejen jsme vybrali nejprodávanější a nejlepší automatické pračky s předním i horním plněním letošní sezóny. Samozřejmě se nejedná o jediné pračky, které se prodávají, ale určitě patří mezi nejvíce oblíbené. Navíc mají vysoké hodnocení a kladné recenze od mnoha zákazníků.

Kvalitní a levné automatické pračky můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Domov

Volně stojící automatická pračka Beko WRE 6612 CSBSW

Volně stojící automatická pračka Beko WRE 6612 CSBSW

Volně stojící pračka má praktické programy pro jemné tkaniny, sportovní oblečení i vlněné prádlo. Pokud zrovna hodně pospícháte, přídavná funkce Fast+ dokáže zrychlit některé programy i o více než polovinu.

Citlivou pokožku potěší funkce Hygiene, která se zaměřuje na dokonalé odstranění mikroorganismů, většiny bakterií, pylů i jiných alergenů. A kdyby náhodou vypadla elektřina, pračka plynule naváže tam, kde předtím skončila.

I velmi jemné tkaniny jako je kašmír nebo hedvábí je možné prát v pračce, díky velmi jemnému programu ručního praní. Ten odstraní nečistoty maximálně šetrně, s perfektním výsledkem a bez poškození.

Pokud potřebujete bleskově vyprat až 2 kilogramy prádla, poslouží vám program Xpress Super Short, který má hotovo za 14 minut. Plnou pračku prádla vyřídí za 28 minut program Denní Express.

Pro alergiky nebo maminky malých dětí je nepostradatelný program Hygiene. Ten dokáže odstranit pyly, mikroorganismy, většinu bakterií i další alergeny. Vaše prádlo tak bude hygienicky čisté.

Speciální programy pro různé druhy prádla zajistí optimální péči podle momentálních potřeb. Vybrat si můžete například specializovaný program na vlnu, který využívá šetrné a pomalé pohyby, aby si vlněné prádlo zachovalo tvar a zůstalo maximálně jemné na dotek.

Pokud by došlo k výpadku elektřiny v průběhu praní, není potřeba program spouštět od začátku. Pračka si pamatuje, kde skončila a bude automaticky pokračovat, jako kdyby k výpadku nedošlo.

Testy a recenze automatické pračky Beko WRE 6612 CSBSW dávají hodnocení 96%

Předem plněná automatická pračka Bosch WAU24T60BY

Předem plněná automatická pračka Bosch WAU24T60BY

Automatická pračka v energetické třídě A+++ a bílém provedení s náplní 9 kg prádla a 15 programy. Bosch WAU24T60BY disponuje extrémně efektivním a tichým motorem EcoSilence Drive s dlouhou životností a speciálně vyvinutým programem AlergiePlus pro potřeby alergiků.

Díky motoru s pohonem EcoSilence je pračka mimořádně tichá, což ovšem nijak neubírá na její vysoké účinnosti či dlouhé životnosti. I když je pračka právě zapnutá, není žádný problém si vychutnat ten zasloužený klid po náročném dni.

Se speciálně vyvinutou funkcí SpeedPerfect si můžete zkrátit dobu praní až o neuvěřitelných 65 %, aniž by tím pračka šidila na péči o vaše prádlo. Výhodou SpeedPerfect je možnost kombinovat ji s většinou programů, které spotřebič nabízí. Lze použít jakoukoli náplň a veškeré druhy textilu.

Pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou pračka disponuje programem AlergiePlus, který pracuje při vyšší teplotě praní. Účinně tak odstraní alergeny, jako pyl, zvířecí chlupy nebo roztoče. Nemusíte se již obávat podráždění kůže.

Funkce Reload v pračkách Bosch umožňuje jednoduché přidání zapomenutého oblečení nebo odebrání prádla dokonce i během pracího cyklu. Stačí pozastavit běžící program a otevřít dvířka, abyste jednoduše vložili kusy oblečení do bubnu, a následně pokračovat v praní.

Technologie ActiveWater poskytuje dokonalé výsledky a současně používá jen nezbytně nutné množství vody. Vestavěné senzory upravují spotřebu vody podle typu tkaniny a množství prádla. Současně náš patentovaný buben a systémy plnění vodou umožňují rychlejší namáčení.

Testy a recenze automatické pračky Bosch WAU24T60BY dávají hodnocení 98%

Zepředu plněná a úsporná automatická pračka Whirlpool FWSF61053W

Zepředu plněná a úsporná automatická pračka Whirlpool FWSF61053W

Prát se musí a to i v případě, že doma nemáte prostoru nazbyt. Do menšího bytu je ideální úzká pračka Whirlpool, která přes svou velikost není ochuzena o celou řadu šikovných programů.

Předem plněná pračka disponuje 1 000 ot/min, takže spolehlivě odstraní i odolnější skvrny. Pokud vám záleží nejen na zářivé čistotě, ale také úspoře energie, jste na správné adrese. Pračka spadá do energetické třídy A+++ a zbytečně tak nezatěžuje vaši peněženku. Přestože je malá, její buben pojme až 7 kg špinavého prádla.

Různé typy oděvů vyžadují odlišný způsob praní. 12 nastavitelných programů vám v boji za čisté prádlo pomůže. Ať už chcete vyprat bílé kousky, syntetiku, bavlnu, jemné materiály, džíny, velké kusy prádla nebo třeba oblečení z fitka, stačí vám na otočném kolečku navolit požadovaný program a už se o nic nestaráte. Bonusem navíc je funkce Colours15° pro šetrné praní barevného prádla, nebo oblíbená technologie FreshCare+, díky níž bude oblečení vonět víc než kdy dřív.

Už jste určitě slyšeli o senzorové technologii 6. smysl, která rozpozná, kolik prádla se bude prát a podle toho automaticky zvolí ten nejvhodnější program. Pračka Whirlpool je kromě ní vybavena ještě technologií FreshCare+, jenž na závěr praní provětrá prádlo v bubnu pračky jemnými pohyby a lehoučkou párou. Výsledkem je měkké prádlo, které vydrží svěží až 6 hodin po tom, co byl ukončen prací cyklus.

Přehledný ovládací panel, kterému dominuje hlavní otočný knoflík k navolení jednotlivých programů. Ten je doplněn přehledným elektronickým displejem, který vás informuje o aktuálním nastavení a právě probíhajících procesech a tlačítky pro upřesnění detailů programu.

Testy a recenze automatické pračky Whirlpool FWSF61053W dávají hodnocení 95%

Automatická pračka s předním plněním Beko WUE7612CSX0

Automatická pračka s předním plněním Beko WUE7612CSX0

Předem plněná pračka Beko WUE7612CSX0 se stane nepostradatelným pomocníkem ve vaší domácnosti. Svou energetickou třídou spadá do kategorie A+++, která vám ušetří finance. Pojme prádlo o hmotnosti až 7 kg, což se skvěle hodí pro menší rodinu a její maximální rychlost odstřeďování je 1200 otáček za minutu.

Zařízení nabízí 15 základních programů, mezi nimiž si zcela jistě vždy vyberete nejvhodnější v danou chvíli. Fast+ funkce se postará o zrychlení jednotlivých cyklů. Dokáže je zkrátit až na polovinu původní doby, čímž vám ušetří nemalé množství času. Dětský zámek zamezí nechtěné manipulaci s pračkou díky uzamknutí tlačítek.

Funkce PET je speciálně upravena pro odstraňování zvířecích chlupů. Má zabudovanou část předpírky, extra máchání a jedinečný průběh cyklu se zbaví i toho posledního zbývajícího chlupu.

Certfikát WoolMark je zárukou, že bude o všechny vlněné kousky postaráno největší mírou šetrnosti, která je zanechá krásně nadýchané. Program Hygiena se postará o dokonalé odstranění bakterií, mikroorganismů a pylů z vašeho oblečení, čímž zamezuje problémům s dýchacími cestami, nepříjemným vyrážkám a alergickým reakcím.

Potřebujete rychle vyprat pár kousků oblečení a mít je za chvíli zabalená v kufru? Poté se vám skvěle hodí program Xpress Super Short, který vypere 2 kg prádla za pouhých 14 minut.

S touto pračkou praní v ruce nebude potřeba. Poradí si i s jemnými tkaninami jeho je kašmír nebo hedvábí. Nečistoty odstraňuje šetrně i z velmi jemného prádla a dosahuje perfektního výsledku bez jejich poškození.

Jednoduché a intuitivní ovládání pomocí otáčecího kolečka, tlačítek a přehledného displeje, který vás vždy informuje o aktuálním nastavení pračky. Na první pohled pračka Beko WUE7612CSX0 zaujme elegantním designem, který skvěle zapadne do jakéhokoli interiéru.

Testy a recenze automatické pračky Beko WUE7612CSX0 dávají hodnocení 100%

Volně stojící předem plněná automatická pračka Philco PPL 162

Volně stojící předem plněná automatická pračka Philco PPL 162

Praktická předem plněná pračka určená pro šest kilo prádla. V univerzálním bílém provedení se hezky hodí téměř do každé koupelny. Nabídne vám úsporný provoz, přehledný ovládací panel v českém jazyce, dvacet čtyři programů, včetně speciálního programu na čištění bubnu a krátkých programů pro rychlé každodenní praní.

Výhodou je jistě i dětská pojistka, která efektivně zabrání nechtěnému, nebo náhodnému otevření pračky ještě před koncem pracího programu. Určitě se vám bude hodit i možnost nastavení konce pracího programu.

Pračka má přednastavené otáčky odstřeďování dle konkrétně vybraného programu. Díky velkorysému úhlu otevírání do pračky snadno umístíte i objemnější kusy oblečení. Tento model vám nabídne dobrý poměr cena versus kvalita.

Pračka má 24 pracích programů, které zahrnují i krátké programy pro rychlé každodenní praní. Samozřejmě nechybí speciální program na čištění bubnu, který vám ušetří čas a práci. Výhodou je možnost nastavení konce pracího programu.

U této volně stojící předem plněné pračky určitě oceníte úsporný provoz, jednoduché ovládání, několik specializovaných programů, nadčasové bílé provedení a samozřejmě dobrý poměr cena versus kvalita. Tato pračka je vhodná jak do domácnosti, tak třeba i na chalupu.

Testy a recenze automatické pračky Philco PPL 162 dávají hodnocení 94%

Předem plněná a úsporná automatická pračka AEG L7FBE48SC

Předem plněná a úsporná automatická pračka AEG L7FBE48SC

Inteligentní a úsporná pračka s širokou škálou speciálních programů, díky kterým bude perfektně postaráno o každý kousek vašeho oblečení do těch nejmenších detailů. Vaše prádlo bude voňavé, velmi příjemné na dotek a úžasně měkké.

Chytré technologie si samy zváží náplň pračky a automaticky si zvolí ten nejlepší program. Díky tomu bude vaše prádlo nejen dokonale čisté, ale navíc ještě ušetříte za energie.

Pára na konci programu omezí zmačkání, prádlo bude svěží a zbavené všech bakterií, takže vám zbude spousta volného času, který jste dosud museli věnovat žehlení. Samostatný parní program pro rychlé osvěžení prádla vám v tom pomůže.

Měkké, voňavé a na dotek příjemné prádlo jistě potěší každého. Funkce SoftPlus zajistí, aby se aviváž dostala do hloubky každé tkaniny, tím ochrání vlákna a prodlouží životnost vašich oděvů. A jako bonus budou měkčí a hladší víc, než kdy předtím.

Program Eco TimeSave ušetří váš čas i peněženku, až 3 kg prádla můžete mít vyprané za pouhých 20 minut. Samozřejmě nesmí chybět ani program pro alergiky, speciální program pro sportovní oděvy nebo třeba nastavení pro praní peřin. Díky těmto programům na míru se dostane té nejlepší péče každému kousku vašeho oblečení.

Testy a recenze automatické pračky AEG L7FBE48SC dávají hodnocení 95%

Volně stojící automatická pračka s horním plněním Indesit BTW A51052

Volně stojící automatická pračka s horním plněním Indesit BTW A51052

Bílá volně stojící pračka má vrchní plnění a je ideální především pro menší prostory, protože má zúženou šířku 40 cm. Může se pochlubit pohodlnými funkcemi jako je Rychlé praní (pro případ, že pospícháte), Extra praní (pokud potřebujete zpacifikovat obzvláště náročné zaschlé skvrny) nebo třeba Water Balance Plus (program zaměřený na optimalizaci spotřeby vody, energie i času). O ideální načasování se postará odložený start.

Pokud potřebujete vyprat bavlněné prádlo, pračka může nabídnout programy Bavlna 40 a Bavlna 60. První z nich pečuje o prádlo a odstraňuje skvrny při teplotě 40° a zabere 45 minut. Bavlna 60 pak využívá teplotu o 20° vyšší.

Program Water Balance Plus se zaměřuje na optimalizaci spotřeby vody, energie a času. Pokud je pračka méně naložená, postará se o úsporu vody až 70 % a úsporu energie až 50 %. Samotný cyklus je zároveň rychlejší o 35 %.

S náročnějšími, zaschlými skvrnami se popere program Extra praní. Pokud máte skvrny od kávy nebo čokolády, navolte funkci Extra praní k libovolnému pracímu cyklu. Pokud potřebujete šetřit čas, budou se hodit programy Rychlého praní. Pračka má 5 různých cyklů, které se vejdou do 59 minut.

Správné načasování je důležité, proto pračka umožňuje nastavit začátek pracího cyklu podle toho, jak se vám to hodí.

Testy a recenze automatické pračky Indesit BTW A51052 dávají hodnocení 93%

Volně stojící předem plněná smart pračka LG F4WT409AIDD

Volně stojící předem plněná smart pračka LG F4WT409AIDD

Inteligentní parní pračka LG F4WT409AIDD v bílém provedení je užitečný spotřebič, který je ideální pro velké rodiny. Prémiový buben má kapacitu pro 9 kg prádla. Pračka má velká dvířka z tvrzeného skla.

Maximální odstřeďování činí 1 400 ot./min. Lze ji ovládat prostřednictvím ovládacího panelu s LED displejem, ale i pomocí SmartThinQ a WiFi připojení na dálku. Určitě oceníte i hlasového asistenta Amazon Alexa nebo Google Assistant.

Technologie AI DD™ nabízí až o 18 % lepší ochranu vašich tkanin. Na základě 20 000 různých pracích cyklů vybere AI DD™ tu nejvhodnější kombinaci pohybů, které šetrně a zároveň dokonale vyperou vaše prádlo. Technologie detekuje hmotnost, navíc i měkkost tkaniny a sama si pak zvolí ideální nastavení praní.

Technologie LG Steam se postará o citlivou pokožku alergiků a malých dětí. Eliminuje až 99,9 % alergenů, které mohou způsobit problém s dýcháním. Díky funkci proti zmačkání zaručí až 30krát méně záhybů použitím páry.

Pračka má odolná a elegantně působící dvířka vyrobená z tvrzeného skla. Buben pračky je vybaven hygienickými nerezovými lopatkami, které eliminují bakterie o 99 %. Přehledný dotykový displej je velmi dobře čitelný a navíc je v českém jazyce. Doplňuje ho elegantní kovový otočný volič programů.

Vaši chytrou pračku můžete jednoduše ovládat i na dálku kdykoliv a kdekoliv. Díky technologii SmartThinQ™ si můžete stáhnout nové prací cykly. Prostřednictvím Wi-Fi připojení je interakce s pračkou naprosto jednoduchá a umožňuje přístup k nejnovějším inovacím.

Motor s přímým pohonem, který pohání inteligentní pračku LG F4WT409AIDD je tichý a spolehlivý. Při jeho chodu vyprodukuje méně hluku než běžný motor. Díky jeho provedení má větší kapacitu a dokáže ušetřit elektrickou energii i vodu při každém praní.

Výhodou je také maximální využití všech vlastností krokového motoru. Umožní vytvořit šest nových pohybů bubnu, a díky tomu se praní a sušení stane efektivním procesem. Z pračky vyberete kvalitně vyprané nebo vysušené prádlo.

Testy a recenze automatické chytré pračky LG F4WT409AIDD dávají hodnocení 100%

Úsporná automatická pračka s předním plněním AEG L6FBG68SC

Úsporná automatická pračka s předním plněním AEG L6FBG68SC

Pořiďte si maximálně účinnou, úspornou a rychlou pračku, která bude šetrná a ohleduplná k vašemu oblečení. Sen se stane realitou právě s tímto modelem od renomované německé značky AEG.

Speciální technologie ProSense sama automaticky zváží každou jednotlivou náplň a upraví program přesně na míru. Snímače automaticky nastaví přesnou délku praní a právě díky tomu je celý prací cyklus k oblečení maximálně šetrný. Navíc uspoříte vodu a energii, což je další vítaný bonus navíc.

Díky funkci SoftPlus se voňavá aviváž dostane ke všem částem tkaniny a tím zajistí měkčí, hedvábnější a hladší výsledný dojem. Z pračky si po ukončení pracího cyklu vytáhnete krásně voňavé oblečení, které je příjemné na dotek. Pračka pomáhá chránit vlákna a prodlužovat životnost vašeho oblečení.

V dnešní době nemá času nikdo nazbyt. Program Eco a TimeSave se postará o vítanou úsporu energie a času zároveň. Pračka vás sama nechá zvolit si program Eco a TimeSave dohromady a právě díky tomu bude praní maximálně efektivní.

Inovativní přístup značky AEG je vidět také na zpracování bubnu ProTex, který se pyšní více otvory než u standardních spotřebičů. Tím se výrazně snižuje nežádoucí natahování tkanin. Šetrné vodní trysky během praní prádlo jemně zvedají a přispívají tak k jeho ochraně a uchování tvaru nejen během samotného praní, ale především během odstřeďování.

Invertní motor je spolehlivý a opravdu odolný. Je založen na bezkartáčové invertní technologii, která citelně snižuje vibrace a celkové opotřebení. Přičemž ale poskytuje maximální výkon při minimálním hluku. Díky tomu už nemusíte dveře do koupelny pečlivě zavírat.

Testy a recenze automatické pračky AEG L6FBG68SC dávají hodnocení 97%

Úzká automatická pračka s horním plněním Whirlpool AWE 50510

Úzká automatická pračka s horním plněním Whirlpool AWE 50510

Elegantní úzká pračka s horním plněním a technologii Fuzzy Logic nabízí efektivní praní a úsporu elektrické energie i spotřebované vody. Kromě toho zbytečně neplýtvá pracím práškem a dokonce si umí poradit i s nadměrným pěněním prášku.

Tato pračka s kapacitou 5 kg disponuje přehledným LED ukazatelem, díky kterému budete mít přehled o průběhu vybraného pracího programu. K dispozici je široká škála 18 pracích programů, mezi nimiž naleznete mimo jiné speciální program pro džíny, rychlý 15 minutový program anebo šetrný program ruční praní.

Fuzzy Logic je inteligentní senzorová technologie, která dokáže rozpoznat množství prádla a podle toho nastavit spotřebu vody, pracího prostředku a délku pracího cyklu.

Koupili jste si nové oblečení a nechcete dlouho čekat než se vypere? Použijte 15 minutový krátký program, který je také vhodný pro krátce nošené prádlo. Pro krátké praní méně špinavého smíšeného prádla lze použít i kratší 60 minutový program na 40°C.

Ruční praní je program je vhodný pro praní oblečení, u kterého je doporučení prát ručně. Nespornou výhodou je, že si ulehčíte práci a pračka to udělá za vás. S programem Jeans bude praní/sušení džín s intenzivním mácháním hračka.

Program Intenzivní máchání využívá na praní více vody a prodlužuje i závěrečné máchání. Je tedy vhodný nejen pro oblasti s velmi měkkou vodou, ale především pro jemnou dětskou pokožku a citlivou kůži lidí s alergiemi, protože v oblečení nezanechává zbytky pracího prášku.

Při nadměrném pěnění pracího prostředku se aktivuje snímač, který hlídá, aby prádlo bylo důkladně vymácháno.

Testy a recenze automatické pračky Whirlpool AWE 50510 dávají hodnocení 94%

Automatická pračka s předním plněním Indesit BWSA 61253 W

Automatická pračka s předním plněním Indesit BWSA 61253 W

Volně stojící pračka, která má přední plnění a praktickou kapacitu 6 kg. Může se pochlubit sadou praktických programů, které se postarají o různé typy prádla, ať už se jedná o bavlnu, tmavé nebo vlněné kousky.

Zároveň má i cyklus automatického čištění, který dokáže pračku za pomoci jediného stisknutí tlačítka vyčistit a chránit. Pro prevenci nežádoucího ovládání a mačkání knoflíků je spotřebič vybaven zámkem.

Funkce Push&Wash se postará o to, aby co nejefektivněji odstranila více než 20 obvyklých typů skvrn během pouhých pětačtyřiceti minut, stisknutím jediného tlačítka a bez potřeby namáčení.

Program Bavlna 40 dokáže poskytnout výbornou péči bavlněným kouskům při teplotě 40° a má hotovo již za 45 minut. Velmi účinný program Bavlna 60 uzpůsobený přímo na bavlnu využívá teploty 60°.

Pro tmavé prádlo je vyvinut speciální program, který se stará o to, aby prádlo nevybledlo a zůstalo co nejdéle jako nové. Zvlášť testovaný program Woolmark Apparel Care je optimalizovaný na vlnu, které zajišťuje bezpečnou péči a zachování hebkosti.

Na optimalizaci spotřeby vody, času i energie se soustředí program Water Balance Plus. Ten v případě málo naložené pračky dokáže ušetřit až 70 % vody, 50 % energie a přitom snížit délku cyklu o 35 %.

Testy a recenze automatické pračky Indesit BWSA 61253 W dávají hodnocení 93%

Moderní automatická pračka se sušičkou Candy CSWS40 364D/2-S

Moderní automatická pračka se sušičkou Candy CSWS40 364D/2-S

Kombinace pračky se sušičkou je ideální volbou nejen do malých bytů. Zatímco praní probíhá důkladně a zároveň šetrně k vašemu oblečení, sušička připraví prádlo přímo k uložení do skříně.

Množstevní automatika rozpozná, kolik kg prádla je uvnitř a přizpůsobí tomu nastavený program. Ovládání je jednoduché díky přehlednému displeji a otočnému kolečku. S technologií Smart Touch propojíte váš chytrý mobilní telefon s pračkou a získáte tak možnost ji nastavovat, kontrolovat nebo stahovat nové programy.

Skvělou funkcí navíc je možnost použití páry, která dokáže prádlo příjemně osvěžit anebo vám výrazně usnadnit žehlení. Narovná totiž záhyby a přizpůsobí vlhkost na ideální úroveň. Provoz je příjemně tichý, takže vás nebude rušit.

Za pomocí přehledného displeje a otočného kolečka si nastavíte teplotu, množství otáček i úroveň znečištění prádla. Přidání nebo odebrání prádla poté, co byl program spuštěn není problém. Jen musíte zkontrolovat, že je hladina vody pod dvířky, abyste zabránili vytopení koupelny.

Technologie Smart Touch umožňuje propojení pračky s vaším chytrým telefonem pouhým přiložením smartphonu k ovládacímu panelu. Poté můžete díky NFC pračku z mobilu ovládat, stahovat nové funkce, řešit případné chybové hlášení nebo mít pod kontrolou spotřebu vody a energií.

Sušení prádla probíhá ve třech úrovních, podle vašeho nastavení. Můžete se tak rozhodnout, zda jej chcete uložit rovnou do skříně jako extra suché, k žehlení nebo na ramínko. Obzvlášť snížená teplota je velice šetrná k tkaninám.

Oživte vaše oblečení za pomocí páry, která jej provzdušní. Využít ji můžete také pro snadné žehlení, protože umožňuje narovnat záhyby a udržet pro žehlení ideální úroveň vlhkosti.

Testy a recenze automatické pračky se sušičkou Candy CSWS40 364D dávají hodnocení 95%

Volně stojící pračka s předním plněním Samsung WW80T4040CE

Volně stojící pračka s předním plněním Samsung WW80T4040CE

Předem plněná volně stojící parní pračka Samsung WW80T4040CE/LE s rozměry 60 × 85 × 55 cm pojme až 8 kg prádla. Pračka se může pochlubit spolehlivým invertorovým motorem.

Technologie digitálního invertoru využívá silné magnety, jež zajišťují tišší chod a vyšší výkon, ale zároveň spotřebovává méně energie než univerzální motor. Díky tomu, že nevyužívá kartáče, nabízí vynikající odolnost, kterou navíc kryje 10letá záruka.

Nabídka zahrnuje celou řadu parních programů pro různé druhy textilií. Cyklus Hygiene Steam zvyšuje kvalitu praní, a to bez předpírky. Vypouští ze dna bubnu páru, která prostoupí každý kousek oblečení a odstraňuje uchycené nečistoty, 99,9 % bakterií a alergenů.

O dokonalou čistotu vašeho prádla se nyní postará pára. Přesněji cyklus Hygiene Steam, který výrazně zvýší kvalitu praní tím, že vypustí ze dna bubnu páru, která následně projde vaším oblečením a odstraní z něj bakterie, alergeny a další nečistoty.

Pračka Samsung nabízí zásuvku StayClean Drawer, která zamezí plýtvání s pracím prostředkem. Technologie DrumClean udržuje dvířka a vnitřek pračky hygienicky čistý a odstraní z bubnu 99,9 % bakterií způsobujících zápach.

Testy a recenze automatické pračky Samsung WW80T4040CE dávají hodnocení 96%