Domov

Tipy na nejprodávanější a oblíbené kombinované sporáky

Sporáky jsou základní součástí každé kuchyně v naši domácnosti, proto představíme nejprodávanější a nejvíce oblíbené kombinované sporáky. Je to v podstatě domácí spotřebič složený ze dvou funkčních věcí, kterými jsou varná deska a pečicí trouba.

Základní rozdělení kombinovaných sporáků podle umístění

Volně stojící sporáky
Jde o samostatný spotřebič, který je obvykle vsazen do mezery v kuchyňské lince, může ale stát i samostatně. Sporák stačí umístit, připojit ke zdroji energie a začít používat.

Výhodou tohoto typu je mobilita, při stěhování nebo přestavbě kuchyně můžete kombinovaný sporák snadno přemístit. Oproti vestavěným mívají volně stojící sporáky také nižší pořizovací náklady, záleží ale na typu sporáku a trouby.

Určitou nevýhodou oproti vestavěné variantě je estetika, ta je však velmi individuálním kritériem. Dále je tu volný prostor vznikající mezi sporákem a kuchyňskou linkou, byť je skutečně minimální. Tato místa se často plní nepořádkem, a proto je třeba dbát na pravidelný úklid.

Vestavěné sporáky
Vestavný sporák ve skutečnosti představuje kombinaci dvou spotřebičů, a těmi jsou varné desky a trouby, které se do linky zabudovávají každý zvlášť. Už při realizaci kuchyně je tak potřeba s umístěním sporáku počítat, popřípadě se nevyhnete určitým stavebním úpravám.

Ve prospěch vestavěných sporáků hovoří především originální design. Spotřebiče se stávají nedílnou součástí kuchyně a působí celistvě a elegantně. To vše je ale vykoupeno vyššími pořizovacími náklady.

Jelikož si chceme představit kombinované sporáky, tak se jedná o volně stojící sporáky. U těchto kombinovaných sporáků jde o spojení elektřiny a plynu. To znamená, že varná deska je plynová a pečící trouba je elektrická. Samozřejmosti je, že máte v domácnosti k dispozici jak plyn, tak i elektřinu.

Plynové plotýnky u kombinovaného sporáku

Plynové varné desky znaly už naše babičky, stále však mají co nabídnout. První, co vás na nich při srovnání s elektrickými upoutá, je pravděpodobně nižší cena, se kterou mnohdy souvisí také i menší provozní náklady. Na druhou stranu se však nevyznačují mnoha funkcemi, které bývají elektrickým modelům vlastní.

Nejčastějším důvodem, proč i v dnešní době mnozí kuchaři tuto variantu upřednostňují, je bleskové dosažení ohřevu. Stačí otočit kolečkem, stisknout zapalování a plotýnka vaří na plný výkon. Dobře se vám bude regulovat výstupní plamen a zároveň docílíte minimálních tepelných ztrát.

Překážkou může být napojení na plyn. Ten kupříkladu v již dokončeném objektu nelze dovést na požadované místo. Řada sporáků se však prodává s tryskami na propan butan, ty ostatní je možné přetryskovat. Obtěžující může být i náročnější údržba. Někdy je volba plynu jednoduše o zvyklostech konkrétního člověka. Někteří kuchaři preferují tento zdroj, jiní dávají přednost elektřině.

Elektrická trouba u kombinovaného sporáku

Plynové trouby jsou dnes obecně spíš na ústupu. Elektrické trouby jsou totiž nejen modernější variantou, ale přináší širší možnosti užití. Zatímco plynové spotřebiče v naprosté většině disponují pouze spodním ohřevem, elektrické dokáží hřát z obou stran a propéct tak pokrm rovnoměrněji. K tomu nabízejí také další programy i funkce a doplňky. Je však nutné počítat s tím, že při pořízení elektrické varianty vytáhnete z kapsy o něco vyšší částku.

Elektřina je sice pomalejší, u pečení však oceníte přesnou regulaci teploty. A ta je u plynového modelu opravdu obtížná, ovládání většiny z nich totiž není vybavené teplotní škálou. Obvykle to tedy vyžaduje několik pokusů na odhadnutí vhodného nastavení a délky pečení pro každý pokrm. Elektrickou troubu nastavujete na teplotu, do které se vytopí. Toto rozmezí je poměrně široké, pohybuje se od 50 °C do 250 °C.

Plynová trouba má stále své zastánce – těm vyhovuje například vyšší vlhkost při pečení, která zaručí, že potraviny se tolik nevysuší. Jak jsou však elektrické trouby vybavovány stále více funkcemi, i tento zápor mnohé z nich smažou.

Na základě prodejů největších eshopu a kamenných prodejen jsme vybrali nejprodávanější a nejlepší kombinované sporáky letošní sezóny. Samozřejmě se nejedná o jediné sporáky, které se prodávají, ale určitě patří mezi nejvíce oblíbené. Navíc mají vysoké hodnocení a kladné recenze od mnoha zákazníků.

Kvalitní kombinované sporáky můžete koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Domov

Kombinovaný sporák Mora Premium K 562 AW bílý

Kombinovaný sporák Mora Premium K 562 AW bílý

Volně stojící sporáky nikdy nevyjdou z módy. Při volbě nového spotřebiče vsaďte na osvědčenou klasiku a vložte důvěru do rukou značky Mora. Přístroj se čtyřmi plynovými hořáky vás zaujme svým nestárnoucím bílým provedením a jednoduchým knoflíkovým ovládáním. Na hořácích si během chvilky připravíte oběd či večeři pro sebe i celou rodinu, troubu můžete využít pro dezert.

Pojistka StopGas
Hořáky jsou vybaveny pojistkou Stop Gas. Kdykoliv náhodou dojde ke zhasnutí plamene, přístroj ihned zastaví přívod plynu, aby nehrozilo žádné nebezpečí a provoz spotřebiče byl za všech okolností bezproblémový.

Široká nabídka programů
Trouba s objemem 70 litrů pojme i velké plechy a pekáče. Na výběr máte celou řadu praktických režimů pro různé příležitosti. Nechybí např. funkce rozmrazování, samočištění Eco Clean, funkce pro ohřev talířů a mnoho dalších. Podle aktuálních potřeb a preferencí si plynule regulujte teplotu od 50 do 275 °C a zajistěte jídlům lahodnou chuť i jedinečnou strukturu rozplývající se na jazyku. Pro ještě lepší přehled je v troubě integrováno osvětlení, abyste pouhým letmým pohledem ihned viděli, jestli se vám pokrm nepálí.

Úsporný provoz
Zařazení do úsporné energetické třídy A vám zaručuje efektivní a levný provoz, který nebude představovat nápor na rodinný rozpočet. To platí i v případě, že se rozhodnete troubu využívat pravidelně. Spolehlivé vedení tepla je prováděno skrze drátěné rošty. I během pečení na vysoké teploty se dvířka jen minimálně ohřejí, proto nehrozí riziko popálení.

Klíčové vlastnosti:
4 plynové hořáky s pojistkou StopGas a integrovaným zapalováním
objem trouby 70 l
bezpečné závěsy dvířek Komfort zaručují velmi tiché a šetrné zavírání dvířek trouby
speciální program na čištění trouby EcoClean
regulace teploty od 50 do 275 °C
vnitřní osvětlení trouby

Testy a recenze kombinovaného sporáku Mora Premium K 562 AW dávají hodnocení 98%

Kombinovaný sporák Mora K 560 BW bílý

Kombinovaný sporák Mora K 560 BW bílý

Výkonný kombinovaný sporák Mora K 560 BW nabízí čtveřici plynových hořáků s integrovaným zapalováním a klasickou elektrickou troubu s dvojicí topných těles a horkovzdušným ventilátorem. Trouba disponuje objemem 62 l, což by mělo pohodlně stačit i pro pečení větších pokrmů, jako je třeba drůbež. Samozřejmostí je pak integrované osvětlení, díky němuž budete neustále vědět, jaký je stav připravovaných jídel.

Bezpečnost především
Někteří lidé se obávají rizika úniku plynu při zhasnutí hořáku. To však u tohoto modelu v žádném případě nehrozí. Každý hořák totiž hlídají speciální senzory StopGas, které v případě detekce volně unikajícího plynu přívod okamžitě uzavřou. Nezáleží tak na tom, jestli váš potomek nechtěně otočí kohoutkem nebo třeba přetečený obsah hrnce uhasí plamen. Plyn nebude v žádném případě volně unikat a nehrozí tedy absolutně žádné riziko. Samozřejmostí je i ochrana proti spálení. Smaltovaná dvířka s dvojitým sklem totiž používají kvalitní izolaci, při pečení se jen minimálně ohřejí, proto nehrozí riziko popálení.

Komfortní používání
Ovládání trouby je řešeno pomocí šestice klasických otočných voličů. Čtyři slouží pro hořáky, dva pak pro troubu. V troubě lze tímto způsobem nastavovat teplotu v rozmezí 50–275 °C, což by mělo stačit pro všechny typy pokrmů. Konfigurovat lze také využívání jednotlivých těles, pro zapékání tak můžete aktivovat například jen horní těleso s ventilátorem. Jistě vás potěší i praktický úložný prostor, v němž můžete skladovat například plechy, formy a další kusy nádobí.

Testy a recenze kombinovaného sporáku Mora K 560 BW dávají hodnocení 99%

Kombinovaný sporák Mora K 666 AW bílý

Kombinovaný sporák Mora K 666 AW bílý

Výkonný kombinovaný sporák MORA K 666 AW nabízí čtveřici plynových hořáků s integrovaným zapalováním a klasickou elektrickou troubu s dvojicí topných těles a horkovzdušným ventilátorem. Trouba disponuje objemem 70 l, což by mělo pohodlně stačit i pro pečení větších pokrmů, jako je třeba drůbež. Samozřejmostí je pak integrované osvětlení, díky němuž budete neustále vědět, jaký je stav připravovaných jídel.

Bezpečnost především
Někteří lidé se obávají rizika úniku plynu při zhasnutí hořáku. To však u tohoto modelu v žádném případě nehrozí. Každý hořák totiž hlídají speciální senzory StopGas, které v případě detekce volně unikajícího plynu přívod okamžitě uzavřou. Nezáleží tak na tom, jestli váš potomek nechtěně otočí kohoutkem nebo třeba přetečený obsah hrnce uhasí plamen. Plyn nebude v žádném případě volně unikat a nehrozí tedy absolutně žádné riziko. Samozřejmostí je i ochrana proti spálení. Smaltovaná dvířka s dvojitým sklem totiž používají kvalitní izolaci, díky níž se nerozpalují, a je na ně bezpečné sahat i v průběhu pečení.

Komfortní používání
Ovládání trouby je řešeno pomocí šestice klasických otočných voličů. Čtyři slouží pro hořáky, dva pak pro troubu. V troubě lze tímto způsobem nastavovat teplotu v rozmezí 50–275 °C, což by mělo stačit pro všechny typy pokrmů. Konfigurovat lze také využívání jednotlivých těles, pro zapékání tak můžete aktivovat například jen horní těleso s ventilátorem. S ovládáním pomáhá i praktický LED displej, na němž se zobrazují veškeré potřebné informace. Displej lze využít také k nastavení digitálního časovače, jenž může po uplynutí zadané doby automaticky vypnout troubu. Potěší i praktický úložný prostor, v němž můžete skladovat například plechy, formy a další kusy nádobí. Jeden mělký a jeden osmilitrový XXL pečicí plech dokonce obdržíte zdarma rovnou v balení.

Testy a recenze kombinovaného sporáku Mora K 666 AW dávají hodnocení 100%

Kombinovaný sporák Amica SHM 576TAA X nerez

Kombinovaný sporák Amica SHM 576TAA X nerez

Kombinovaný sporák se stane základním stavebním kamenem vaší kuchyně. Zvládnete s ním totiž nejen vaření, ale i pečení a dokonce obě nepostradatelné kulinářské činnosti najednou. Tento model přitom kombinuje elektrickou troubu s plynovým vařičem zabudovaným v horní části a disponujícím čtyřmi zónami o různých velikostech pro všechny typy a rozměry hrnců i pánví. Zapálení probíhá automaticky, stačí stisknout knoflík a pootočit jej na požadovaný výkon. Samozřejmostí je pak špičkové zabezpečení v podobě bezpečnostní pojistky.

Pod varnou deskou je elektrická trouba s užitným objemem 62 litrů. Využít u ní můžete TA programátor a nabízí funkci Superrychlý ohřev nebo výkonný gril pro přípravu lahodného kuřete i dalších pochoutek. Výhodou je i snadné čištění díky smaltovanému povrchu a jisti si můžete být také tím, že se nikdy vy nebo vaše dítě nepopálíte o dvířka trouby díky trojitému sklu ve dveřích, jež dokonale izoluje od vnitřního tepla.

Přímo v knoflících regulujících přívod plynu je obsažen spínač elektrického zapínání, takže nemusíte přehmatávat na speciální tlačítko. Knoflík stačí stisknout, otočit a vybraná plotýnka se ihned rozhoří.

Zapomeňte na hororové představy unikajícího plynu. Každý plynový hořák je vybavený bezpečnostní pojistkou, jež při zhasnutí plamene okamžitě zastaví přívodu plynu, a žádné nebezpečí tak nehrozí.

Klíčové vlastnosti kombinovaného sporáku
TA programátor: signalizuje současný stav, možnost nastavení začátku a konce pečení
Super rychlý ohřev: funkce zajistí dosažení požadované teploty v nejkratší možné době, to znamená 150 °C za 4 minuty
Rozmrazování: funkce je ideální pro rozmrazování velkého množství pokrmů, jako třeba maso, ryby či pečivo
Elektronické zapalování v každém knoflíku
Bezpečnostní pojistky hořáků

Testy a recenze kombinovaného sporáku Amica SHM 576TAA X dávají hodnocení 98%

Kombinovaný sporák Gorenje K5352XF nerez

Kombinovaný sporák Gorenje K5352XF nerez

Kombinovaný sporák Gorenje K 5352 XF vaření zjednoduší a zpříjemní. Přístroj je tvořen plynovou varnou deskou a elektrickou troubou. Snadno se ovládá a nabízí mnoho moderních funkcí, které se postarají o výborné výsledky pečení i bezpečnost používání spotřebiče. Sporák se řadí do úsporné energetické třídy A, máte proto zaručen jeho efektivní a levný provoz i při pravidelném každodenním používání. Varnou desku lze přikrýt skleněným víkem, aby se na ní v době nepoužívání neusazoval prach.

Snadné zažehnutí hořáků
Varnou desku tvoří čtyři plynové hořáky. Ke stabilitě nádobí slouží dvě litinové nosné mřížky. Hořáky zapálíte jednoduše pouhým otočením knoflíku, nepotřebujete dokonce ani externí zapalovač. Trouba s objemem 70 litrů nabízí hned 11 programů, mezi nimiž nechybí např. rozmrazování, rychlý předehřev, čištění Aqua Clean nebo ohřev talířů WarmPlate. Integrované osvětlení vám zajistí dokonalý přehled o stavu pečení. Trojitá prosklená dvířka zůstávají i při vysokých teplotách v troubě chladná na dotyk, aby vám nehrozilo riziko popálení.

Klíčové vlastnosti:
Dvojité topné těleso PerfectGrill: umístění těles umožňuje optimální rozložení tepla a poskytuje výborné výsledky pečení
Rychlý předehřev trouby: dosáhne teploty až 200 °C už za 6 minut, čímž ušetří 30 % času
HomeMade Plus: tvar trouby inspirovaný tradiční pecí na dřevo
Víceúrovňové pečení: kombinace funkce MultiAir a HomeMade tvaru trouby pomáhá dosáhnout současného pečení až na 4 plechách
GentleClose: tlumené zavírání dveří trouby
AquaClean čištění: nabízí vynikající pomoc při čištění trouby během 30 minut

Testy a recenze kombinovaného sporáku Gorenje K5352XF dávají hodnocení 98%

Kombinovaný sporák Mora Premium K 667 AW bílý

Kombinovaný sporák Mora Premium K 667 AW bílý

Kombinovaný sporák K 667 AW od společnosti Mora se řadí do úsporné energetické třídy A. Máte proto zaručeno, že i při pravidelném každodenním provozu při přípravách jídel pro vás i celou rodinu nebude zařízení spotřebovávat více energie, než je skutečně nutné. I přes nízkou spotřebu však nejste omezováni žádnými nedostatky. Čtyři plynové hořáky využijete k rychlému vaření. Integrované zapalování vám zajistí pohodlné používání přístroje, stačí pouze pootočit knoflíkem a plamen se zažehne. Provoz je vždy zcela bezpečný, pokud by došlo k náhlému zhasnutí plamene, pojistka StopGas vypne přívod plynu do místnosti.

Prostorná trouba
S velkou multifunkční troubou o objemu 70 litrů spotřebič skvěle zapadne i do větších domácností, kde je potřeba vařit obědy na velkých XXL pekáčích, aby bylo dost jídla pro každého. Na výběr máte celou řadu programů, od klasického pečení až po rozmrazování, ohřev talířů nebo samočištění EcoClean. Podle aktuálních potřeb si regulujte teplotu plynule v rozmezí od 50 do 275 °C pro dosažení těch nejlepších výsledků.

Klíčové vlastnosti:
4 plynové hořáky s pojistkou StopGas a integrovaným zapalováním
výkonná multifunkční trouba má 8 programů s přesnou regulací teploty v rozmezí 50-275 °C
digitální časový spínač s hodinami
programování doby pečení
výsuvné teleskopické rošty
speciální program na čištění trouby EcoClean

Testy a recenze kombinovaného sporáku Mora Premium K 667 AW dávají hodnocení 99%

Kombinovaný sporák Amica 510 GE1.23PF(W) bílý

Kombinovaný sporák Amica 510 GE1.23PF(W) bílý

Kombinovaný sporák Amica 510GE1.23PF(W) se šířkou 50 cm a energetickou úsporností A je vybaven plynovou varnou deskou a elektrickou troubou. Pro přípravu pokrmů jsou připraveny čtyři hořáky různých velikostí, nad kterými je umístěna dvoudílná smaltovaná mřížka pro pohodlnou manipulaci s kuchyňským nádobím. Plynové hořáky disponují bezpečnostními pojistkami, které automaticky uzavřou přívod plynu při náhodném zhasnutí plamene.

Praktický pomocník do každé kuchyně
Elektrická trouba o objemu 67 l disponuje třemi programy kombinující horní a dolní topné těleso, bezpečnou manipulaci během pečení zajistí dvojité zasklení dvířek. Potěší vás také snadná údržba vnitřního prostoru, který je tvořen lehce čistitelným smaltem. Součástí spotřebiče je také rošt a výklopný odkládací prostor, který vám nabídne ještě více místa na přípravu oblíbených pokrmů.

Testy a recenze kombinovaného sporáku Amica 510 GE1.23PF(W) dávají hodnocení 97%

Kombinovaný sporák Electrolux EKK54970OX nerez

Kombinovaný sporák Electrolux EKK54970OX nerez

Užijte si všech výhod fritézy, aniž byste potřebovali další spotřebič. Funkce AirFry je zabudována do trouby a navržena tak, aby pracovala v dokonalé harmonii s plechem AirFry. Pro křupavější zeleninu a hranolky, bez zbytečného oleje.

Užívejte si křupavých hranolků nebo chutné zeleniny s menším množstvím oleje díky speciální funkci a plechu AirFry. Perforovaný plech umožňuje horkému vzduchu uvnitř trouby neomezeně cirkulovat a tím se vaše jídlo připravuje ze všech stran.

Tento sporák Electrolux EKK54970OX je spolu s veškerými standardními funkcemi vybaven také funkcí PlusSteam, která s dávkou páry zajistí bohatší a lesklejší barvu, křupavější kůrku a měkkou a chutnou texturu vašeho domácího pečiva.

Sporák je vybaven praktickým elektronickým časovačem, který vás po uplynutí nastaveného času upozorní zvukovým signálem. Pomocí sušicí funkce s nízkou teplotou od 50 °C do 100 °C zachováte strukturu a maximální chuť ovoce, zeleniny nebo hub. Zachovejte ve svých pokrmech veškeré živiny díky páře a zavařujte ovoce a zeleninu, které si pak budete moci vychutnat po celý rok.

Testy a recenze kombinovaného sporáku Electrolux EKK54970OX dávají hodnocení 95%

Kombinovaný sporák AEG CKB56400BX nerez

Kombinovaný sporák AEG CKB56400BX nerez

Mastery CKB56400BX SteamBake od AEG je sporák volně stojící konstrukce nabízející troubu a plynovou varnou desku vybavenou čtyřmi zónami s elektrickým zapalováním. Velmi zajímavá je pak v podání sporáku funkce SteamBake obohacující začátek pečení ještě o páru, díky čemuž má povrch připravovaných lahůdek zlatavý a krásně křupavý povrch, ale uvnitř jsou měkké a vláčné, přesně tak, jak si to přejete. Ideální například pro přípravu chleba nebo muffinů a koláčů.

Trouba sází na horkovzdušný systém obstarávající rovnoměrnou cirkulaci vzduchu. Výsledkem je rychlejší zahřátí a rovnoměrné propečení. Pro zapálení plamene hořáků postačí otočit a zmáčknout knoflík. Víc není potřeba pro perfektní kontrolu nad přípravou pokrmů. Díky výhodám technologie přípravy pokrmů v páře uchováte jejich důležité živiny, takže budete vařit ještě zdravěji.

Tento model je vhodný i pro sušení ovoce a zeleniny prostřednictvím speciální sušící funkce pro pečení o teplotě 50 °C až 100 °C optimální pro udržení chuti a a měkké struktury sušených pochoutek včetně zachování všech důležitých živin.

I přes vysoký výkon navíc tento model přináší úsporu energií, kterou značí třída A. Vyniká i snadným čištěním, intuitivní obsluhou a elegantním designem díky nerezovému zpracování.

Testy a recenze kombinovaného sporáku AEG CKB56400BX dávají hodnocení 96%

Kombinovaný sporák Electrolux EKK54950OX

Kombinovaný sporák Electrolux EKK54950OX

Pořiďte si kombinovaný sporák Electrolux EKK54950OX PlusSteam a vařte chutně, snadno, rychle a zdravě. Nabízí vyhledávanou kombinaci čtyř plynových hořáků s pečicí troubu, takže ušetří prostor. Myslí přitom na komfort, což dává najevo zapalováním otočným zásuvným knoflíkem a kromě všech důležitých funkcí disponuje i systémem PlusSteam zajišťujícím díky využití páry, že připravované pochoutky budou dokonale křupavé a zlatavé na povrchu, ale přitom krásně měkké uvnitř.

Trouba využívá celkový objem 58 litrů umožňující péct i s většími plechy a stejně tak spotřebič boduje intuitivní obsluhou a dlouhodobou energetickou úsporu díky třídě A. Jednoduše s ním dostanete vše, co v kuchyni potřebujete.

Díky pokročilému horkovzdušnému systému je v interiéru trouby zajištěna žádoucí rovnoměrná cirkulace vzduchu. V praxi se trouby ohřeje rychleji, takže nebudete muset čekat a jídlo bude zároveň dokonale propečené ze všech stran.

Zapálení hořáků je otázkou vteřiny a nic k němu nepotřebujete. Integrován je totiž mechanismus pro zapálení otočným zásuvným knoflíkem.

Sladkou chuť a měkkou strukturu jídel si můžete vychutnat díky speciální sušicí funkci při 50 až 100 °C. Je tím zajištěno zachování maxima důležitých látek a vysoké výživnosti. Zárukou zachování všech důležitých živin je inovativní vaření v páře. Vařte chutněji a zdravěji.

Testy a recenze kombinovaného sporáku Electrolux EKK54950OX dávají hodnocení 97%

Kombinovaný sporák Mora Premium K 563 BS Inoxlook

Kombinovaný sporák Mora Premium K 563 BS Inoxlook

Kombinovaný sporák v designu INOX Look Mora K 563 BS má praktický skleněný příklop. Multifunkční trouba patří do energeticky úsporné třídy A. Plynové hořáky jsou obohaceny o inovativní pojistku SopGas s integrovaným zapalováním. Jsou kryté dvoudílnou mřížkou StabilPlus, ta zajišťuje bezpečný posun nádobí do všech směrů. Multifunkční trouba nabízí celkem osm různých programů.

Vyberte si z klasického pečení, ale i z možnosti péct na kruhovém topném tělese s ventilátorem, tedy horkovzdušné pečení. Tato skvělá funkce umožňuje pečení ve více vrstvách zároveň. Můžete tedy zároveň upéct skvělý koláč i brambory. Při pečení nedojde k promíchání a ovlivnění odlišných vůní a chutí. Tento způsob vám umožní připravit více jídel najednou a kromě úspory energie budete mít víc času na své přátele i rodinu. Pod sporákem je ukrytý šuplík, který je určený jako úložný prostor pro veškeré příslušenství v podobě roštu a XXL hlubokého pekáče. Konečně se budete soustředit jen na vaření.

Klíčové vlastnosti:
Výkonná multifunkční trouba má 8 programů s přesnou regulací teploty v rozmezí 50-275 °C
Bezpečné závěsy dvířek Komfort zaručují velmi tiché a šetrné zavírání dvířek trouby
Plynové hořáky osazené pojistkou StopGas s integrovaným zapalováním jsou kryté dvoudílnou mřížkou StabilPlus
Vnitřní osvětlení trouby

Testy a recenze kombinovaného sporáku Mora Premium K 563 BS Inoxlook dávají hodnocení 99%

Kombinovaný sporák Mora Premium K 868 AS Inoxlook

Kombinovaný sporák Mora Premium K 868 AS Inoxlook

Sporák představuje kuchyňského pomocníka, který vám umožní vařit i péct a potěšit rodinu vždy dobrým a chutným jídlem. Společnost Mora vytvořila kombinovaný sporák K 868 AS, jenž je tvořen čtyřmi plynovými hořáky a velkou 70litrovou multifunkční troubou. Na přehledném digitálním časovém spínači si můžete navolit požadovanou dobu pečení. Ovládání je dotykové a velmi intuitivní.

Po zapnutí trouby se aktivuje rychlý předehřev, abyste měli jídlo hotové ještě rychleji. Navíc si můžete zvolit i nevšední programy, např. rozmrazování nebo ohřev talířů. Nechybí samozřejmě ani gril s výkonem 2 700 W pro přípravu lahodných grilovaných mas, zeleniny i ryb.

Integrované zapalování hořáků
Vrchní část tvoří čtyři plynové hořáky. Na nich je položena dvoudílná smaltovaná mřížka sloužící pro zvýšenou stabilitu využívaného nádobí, aby nehrozilo, že se vám hrnec či pánev při míchání pokrmu převrhne. K zažehnutí hořáků nepotřebujete externí zapalovač, jelikož je zapalování integrováno přímo do otočných knoflíků. Nechybí ani bezpečnostní pojistka proti náhlému zhasnutí plamene, s níž můžete mít jistotu bezpečného provozu bez rizika vzniku nehody.

Testy a recenze kombinovaného sporáku Mora Premium K 868 AS Inoxlook dávají hodnocení 100%

Kombinovaný sporák AEG Mastery CKB56470BW bílý

Kombinovaný sporák AEG Mastery CKB56470BW bílý

Kombinovaný sporák AEG Mastery CKB56470BW tvoří plynová varná deska a trouba o objemu 58 litrů. Spotřebič, který je zařazen do energetické třídy A, je vybaven spoustou skvělých funkcí. Varnou desku tvoří 4 plynové hořáky, které jsou vybaveny funkcí automatického zapalování stisknutím otočného knoflíku. Nad nimi je umístěna dvoudílná mřížka, která zajistí stabilitu kuchyňskému nádobí. Tu ještě zakrývá skleněný poklop, jenž brání znečištění sporáku a může sloužit také jako praktická odkládací plocha.

Multifunkční trouba s parním programem
Trouba disponuje 11 programy pro všestranné využití. Pokrmy budou perfektně připravené a dokonale křupavé díky horkovzdušnému ventilátoru, s jehož pomocí teplý vzduch rovnoměrně cirkuluje uvnitř celého prostoru. Kruhové topné těleso se zase skvěle hodí na pečení více jídel najednou, aniž by došlo k pomíchání chutí. Vnitřní prostor trouby je z černého smaltu, který se snadno čistí.

Klíčové vlastnosti:
Volně stojící sporák v energetické třídě A
Horkovzdušný systém pro rovnoměrné opečení
Na plechu AirFry dosáhnete dokonalých výsledků pečení i bez zbytečného oleje
Pečení s párou SteamBake pro ještě křupavější kůrku a chutnou vnitřní texturu (je vhodná i pro zavařování)
Funkce sušení ovoce

Testy a recenze kombinovaného sporáku AEG Mastery CKB56470BW dávají hodnocení 98%

Kombinovaný sporák Bosch Serie 4 HXN390D20 bílý

Kombinovaný sporák Bosch Serie 4 HXN390D20 bílý

Plynový sporák Bosch HXN390D20 je praktický pomocník vhodný do každé kuchyně. Vybaven je čtyřmi plynovými hořáky a multifunkční troubou, díky kterým snadno uvaříte a upečete vše, co máte rádi. Spadá do úsporné energetické třídy A, jeho provoz tedy není finančně příliš náročný.

Zpříjemní každodenní přípravu pokrmů
Plynovou varnou desku tvoří 2 normální (1 750 W), 1 úsporný (1 000 W) a 1 silný hořák (3 000 W). Vybaveny jsou bezpečnostními pojistkami proti samovolnému zhasnutí hořáku, které vaši domácnost ochrání před nežádoucím únikem plynu. Integrované zapalování v ovládacím knoflíku umožňuje snadnou a rychlou obsluhu. Smaltované podložky s gumovými nožičkami zajistí stabilitu a bezpečný posun nádobí různých rozměrů.

Zapadne do každé kuchyně
Trouba nabízí vnitřní užitný objem 66 l a disponuje 7 druhy ohřevu: 3D horký vzduch Plus, horní/spodní ohřev, cirkulační infra-gril, stupeň pro pizzu, spodní ohřev a jemný horký vzduch jemný, potěší vás také funkce rychloohřevu, Elektronická regulace teploty nabízí nastavení v rozmezí 50 °C – 275 °C.

Součástí spotřebiče je LED displej zobrazující elektronické hodiny, nechybí ani dětská pojistka nebo halogenové vnitřní osvětlení zajišťující dokonalý přehled na probíhající přípravou. Celoskleněná vnitřní strana dvířek je jednoduše čistitelná. V rámci příslušenství obdržíte 1× smaltovaný plech 1× rošt a 1× univerzální pánev. Manipulaci s plechy zajistí závěsné rošty, pro větší pohodlí při obsluze lze dokoupit teleskopické výsuvy.

Testy a recenze kombinovaného sporáku Bosch Serie 4 HXN390D20 dávají hodnocení 97%

Kombinovaný sporák Beko FSM 62320 DWS bílý

Kombinovaný sporák Beko FSM 62320 DWS bílý

Kombinovaný sporák Beko FSM 62320 DWS se řadí do energeticky úsporné třídy A, což je jedna z nejúspornějších tříd na trhu. Šířka 60 cm naznačuje, že se hodí do větších domácností, kde není potřeba tolik šetřit místem. Trouba vám nabídne až osm různých programů pečení, díky kterým vždy připravíte tu nejlepší pochoutku s dokonalou vůní a chutí.

Snadné ovládání
Jednoduše zpracovaný ovládací panel na přední straně je velmi intuitivní a velmi rychle se s ním naučíte pracovat. Ovládání prostřednictvím otočných mechanických knoflíků patří mezi nejjednodušší a zároveň také nejoblíbenější. Digitální časovač se nachází uprostřed panelu. V ovladačích je také zabudované zapalování pro jednoduché a pohodlné zapálení hořáků.

Elektrická trouba
Díky velkému objemu 72 litrů můžete v elektrické troubě kromě koláčů a buchet připravovat i velké kuře nebo kachnu. Vybrat si můžete jeden z osmi programů, jako je statické pečení, pečení s ventilátorem, horkovzdušné pečení, spodní topné těleso, gril s ventilátorem, rozmrazování a další. Díky 3D pečení můžete v troubě připravovat až tři různé pokrmy najednou a jejich chutě ani vůně se vzájemně neovlivní

Plynový vařič
Plynové varné zóny jsou oblíbené především proto, že na nich lze snadno a okamžitě regulovat velikost plamene a tím také rychlost ohřevu. Ani jejich čištění není nic složitého a časově náročného. Pokud se vám ale stane, že nemůžete špínu odstranit, můžete zkusit trik s citronem. Citronová šťáva zaschlou špínu naleptá a vy ji pak mnohem snadněji setřete.

Testy a recenze kombinovaného sporáku Beko FSM 62320 DWS dávají hodnocení 98%