Toxické myšlenky, které vám brání v hubnutí

Když přemýšlíme o hubnutí, většinou si myslíme, že jediné, co je důležité, je cvičit v posilovně a odpírat si sladkosti. Nejdůležitější pro dodržení cílů hubnutí je však ve skutečnosti vaše myšlení. Poraženecký postoj může během chvíle sabotovat celou vaši cestu za hubnutím. Do naší mysli denně vstupují desítky drobných myšlenek, které nám podvědomě velmi ztěžují hubnutí. Jejich rozpoznání a vytlačení z mysli je prvním krokem, který musíte udělat na cestě ke zdravějšímu životnímu stylu. Zde je pět negativních myšlenek, které by mohly bránit vašemu snu o hubnutí.

Chtít rychlé řešení

Nepřibrali jste všechna kila za jeden den, takže je nerozumné očekávat, že je tak rychle shodíte. Všichni hledáme snadné způsoby, jak zhubnout, které nás budou stát minimální úsilí. Chceme kouzelnou pilulku, která „rozpustí tuk“, aniž bychom museli snížit objem jídla. Takto ale zdravé hubnutí nefunguje. Krutá pravda je, že hubnutí je nepřetržitý, často vyčerpávající proces, který trvá měsíce, než se dostaví výsledky. Jakmile si tuto skutečnost uvědomíte, přestanete očekávat, že výsledky uvidíte za týden. Proces může být dlouhý a únavný, ale díky konečnému výsledku to stojí za to.

Odměňování se nezdravým jídlem

Hubnutí vyžaduje, abyste zcela změnili způsob myšlení svého mozku. Většina z nás se obrací k nezdravému jídlu kvůli okamžitému uspokojení. Říkáme si například: „Dnes jsem se tak snažil, zasloužím si tu zmrzlinu“. Když takto přemýšlíte, děláte něco mnohem škodlivějšího, než je pouhé přibírání kalorií. Přizpůsobujete svůj mozek tomu, že nezdravé jídlo je odměnou a zdravé jídlo trestem. To znamená, že se zdravým jídlem budete mít vždy spojeny negativní asociace, což vám z dlouhodobého hlediska ztíží dodržování zdravého stravování. Je však na čase se tohoto myšlení zbavit. Položte si otázku, zda něco, co vašemu tělu tolik škodí, je vlastně odměnou.

Nehubnete kvůli sobě

Lidé mají mnoho různých důvodů, proč chtějí zhubnout, ale ne všechny jsou stejné. Někteří lidé chtějí zhubnout, protože chtějí žít dlouhý a zdravý život. Někteří lidé chtějí začít lépe pečovat o své tělo. To jsou konstruktivní důvody pro snahu zhubnout, protože se soustředí na pozitivní cíl. Když však chcete zhubnout z negativních důvodů, může to vytvořit toxické prostředí. Hubnete proto, abyste zapůsobili na někoho, kdo se vám líbí? Pracujete na svém „těle pomsty“ jen proto, abyste se pomstili svému bývalému? Snažíte se zhubnout, protože vám všichni říkají, že tak máte vypadat? Snaha zhubnout z těchto důvodů není zdravá, protože vaše motivace jsou vnější, nikoli vnitřní. Pamatujte, že hubnete kvůli sobě. Váš život se zlepší poté, co si osvojíte zdravý životní styl. Hubnutí nedlužíte nikomu jinému.

Srovnávání se s ostatními

Každý má jiné tělo a to je v pořádku. Může to znít jako samozřejmost, ale při snaze zhubnout na to často zapomínáme. Pokud začnete svou cestu za hubnutím proto, že chcete mít tělo jako nějaká topmodelka, čeká vás zklamání. Vaším cílem by mělo být pomoci vašemu tělu dosáhnout co nejlepší verze sebe sama. Pokud máte nesplnitelná očekávání, nikdy nebudete během své cesty za hubnutím spokojeni. Mnoho lidí také v polovině cesty ztrácí nadšení, protože nehubnou tak rychle jako jejich přátelé. Opět si musíte uvědomit, že tělo každého z nás funguje jinak. Vám to může trvat o něco déle, ale s vytrvalým úsilím se dostanete tam, kde chcete být.

Pocit, že jste příliš zaneprázdnění na to, abyste byli zdraví

Častou výmluvou většiny lidí je, že jsou příliš zaneprázdněni na to, aby vedli zdravý životní styl. Mezi dlouhou pracovní dobou nemají čas na to, aby si každý den připravovali saláty, chodili do posilovny nebo se starali o své tělo. Pokud máte tento pocit, pak máte špatnou představu o tom, co to znamená vést zdravý životní styl. Stát se zdravým a zhubnout často spočívá v malých změnách, které provádíme v každodenním životě. Nemusíte zcela změnit svůj životní styl, abyste byli zdraví. Možná stačí, když budete více chodit po schodech nebo omezíte konzumaci nezdravých potravin.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: MyFitnessPal , Life Extension