Zdraví

Úžasné zdravotní účinky čaje Oolong

Čaj Oolong je druh čaje, který mnozí z vás možná neznají. Je plný zdraví prospěšných látek, stejně jako oblíbený zelený čaj, a chutná ještě lépe. Chcete-li si vychutnat šálek lahodného čaje oolong, stačí nechat lžičku lístků louhovat v šálku horké vody asi 3 až 4 minuty a před konzumací jej scedit. Je silnější než zelený čaj, ale jemnější než černý čaj. Zvláštností čaje oolong je, že se jedná o krásnou zlatavou tekutinu, která má lehce mléčnou chuť, i když do ní nic nepřidáváte. Jeho chuť se tedy dokonale snoubí s mlékem. Abyste si užili jeho zdraví prospěšné účinky, musíte vypít 3 až 4 šálky denně, takže je dobré si ho dát bez přidání cukru, abyste si nepřidali nějaké ty kalorie navíc. Zde jsou některé z úžasných výhod čaje oolong.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Pomáhá udržovat váhu

Čaj oolong je skvělou volbou nápoje pro ty z vás, kteří chtějí zhubnout a udržet si váhu. Obsahuje silné antioxidanty a látky, které podporují metabolismus. Pití čaje oolong také omezuje pocity hladu a může dokonce změnit způsob, jakým vaše tělo metabolizuje tuky. Čaj oolong je tedy jednou z nejlepších možností, pokud jde o boj s obezitou.

Snižuje záněty

Je známo, že čaj oolong díky svým protizánětlivým vlastnostem celkově snižuje zánětlivost vašeho těla, a to účinněji než zelený čaj. Snížení hladiny zánětů ve vašem těle zabraňuje kardiovaskulárním onemocněním, degenerativním onemocněním, onemocněním kloubů a podporuje dlouhověkost.

Posiluje kosti

Na rozdíl od jiných nápojů obsahujících kofein, které vyčerpávají vápník z vašich kostí, čaj oolong takový účinek nemá. Místo toho pomáhá vašemu tělu, zejména kostem, vstřebávat vápník z potravy, kterou jíte. Díky tomu jsou vaše kosti zdravější a silnější, což zabraňuje vzniku osteoporózy.

Uzdravuje vaši pokožku

Čaj oolong má protizánětlivé vlastnosti a má schopnost bojovat proti ekzémům. Pokud ho tedy budete pravidelně konzumovat, vaše pokožka bude zdravá a bude mít krásný vzhled.

Prodlužuje mládí

Čaj oolong je bohatý na antioxidanty, dokonce více než zelený čaj. Z těchto důvodů má schopnost bojovat a předcházet škodám způsobeným volnými radikály. Pravidelné vychutnávání šálku teplého čaje oolong vám tedy pomůže zůstat mladší uvnitř i navenek.

Zabraňuje vzniku zubního kazu

Čaj oolong vyrovnává kyselost v ústech, což zabraňuje růstu bakterií a předchází tak vzniku zubního kazu. Jeho protizánětlivé vlastnosti také zabraňují zánětům a onemocněním dásní.

Zabraňuje vypadávání vlasů

Čaj oolong zabraňuje vypadávání vlasů a činí vaše vlasy lesklejšími a silnějšími, a to nikoliv jeho pitím, ale vnější aplikací. Uvařte si šálek čaje oolong a nechte ho chvíli vychladnout. Po skončení mytí vlasů si jím opláchněte vlasy. Časem budou vaše vlasy silnější a budou mít lesklý vzhled. Stejným způsobem můžete čaj použít jako tonikum pro svou pleť.

Pomáhá zvládat stres

Při vašem hektickém denním programu je nemožné, abyste čas od času nepodlehli stresu. Popíjení teplého šálku čaje oolong má uklidňující účinek na vaše tělo i mysl a pomáhá vám bojovat proti stresu a úzkosti. Z dlouhodobého hlediska vám jistě pomůže stres lépe zvládat.

Pokud čaj příliš nepijete, možná byste měli začít právě teď, protože byste neměli přijít o zdravotní výhody, které čaj oolong poskytuje. Můžete začít s jedním šálkem denně a zvýšit spotřebu na 3 až 4 šálky denně.