Zahrada

Zaměřeno na zahradní techniku

Využijte momentálních slev v hobby prodejnách a pořiďte si pomocníky pro práci na zahradě. Odhalíme vám, bez čeho se neobejdete.

Každá práce jde mnohem lépe od ruky, když si k ní můžete přibrat šikovného pomocníka. Na zahrádku si jich můžeme pořídit hned několik: sekačku na trávu, křovinořez, elektrické nůžky, ale například i vertikulátor na provzdušnění trávníku.

Jak si vybrat sekačku na trávu

Jestli máte velké a málo členité travnaté plochy, rozhodně se podívejte po robotických sekačkách. Tyto úžasné samonaváděcí kousky posekají trávník v době, kdy jste v práci nebo odpočíváte po nedělním obědě. Po práci se sami zaparkují na nabíječku a čekají do dalšího sekání. Stačí je jen naprogramovat.

Ale připraví nás o ten relax a pohyb, když si je vedeme po trávníku sami. Podle čeho tedy vybrat sekačku na trávu?

Určitě se soustřeďte na hmotnost a šířku záběru. Tam, kde se musíte vyhýbat různým překážkám, je lepší mít lehčí stroj, klidně i s menším záběrem (cca 40 cm). Na úplně malé pozemky není nutná ani dražší sekačka s pojezdem.

Co všechno dnes sekačky dokážou

Samozřejmě je její základní funkcí sekání trávy. Některé modely ale dokážou mulčovat, to znamená, že konečky trávy rozdrtí a vpraví zpět mezi stébla. Následně se tato rozdrcená tráva rozpadá a hnojí trávník, zároveň zadržuje vláhu. Ale všeho moc škodí – pokud je mulče moc, začnou se tvořit mechy. Taky se po čase může z vrstvy drcené trávy vytvořit neprostupná vrstva, kterou je následně nutné rozrušit vertikulátorem nebo aspoň k tomu určenými hráběmi.

Další pomocníci pro práci v zahradě

Na úpravu a tvarování dřevin využijeme elektrické nůžky či křovinořez. O vertikulátoru na provzdušnění trávníku už jsme se zmínili, tak ještě připomeneme řetězovou pilu. Těžko poradit, jestli pro vás bude vhodná motorová nebo elektrická, to záleží na vašem způsobu využití. Obecně vzato, motorová je všude tam, kam nedosáhne elektrická síť.

Zahradní nářadí a pomocníky na zahradu a pro dům můžete výhodně koupit zde: Další zajímavé články z kategorie Zahrada