Zdraví

Zdravotní benefit tetování, který vás překvapí

Nebylo by skvělé, kdyby tetování bylo víc, než jen ozdobou na kůži? Nový výzkum z alabamské univerzity odhalil zdravotní benefit tetování! Zlepšuje totiž reakce vaší imunity a pomáhat v boji proti infekcím. Nicméně, jedno tetování pravděpodobně nestačí. Ve skutečnosti, čím více „kérek“ máte, tím lépe.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Nebylo by skvělé, kdyby tetování bylo víc, než jen ozdobou na kůži?

Zde je důvod, proč…

Představte si, jak si zvykáte na cvičení. Po prvním dni jste úplně vyčerpaní a bolí vás svaly. Pokud však cvičit nepřestáváte, časem získáváte sílu a nakonec se cítíte lépe, než  kdy předtím.

Výzkumníci nedávno provedli pokus s dobrovolníky, aby zjistili, zda tetování funguje na podobném principu. Ti, kteří podstoupili své první tetování, vykazovali následně významné snížení imunoglobulinu A jako následek zvýšené hladiny kortizolu. A co je ještě zajímavější…Lidem, kteří již tetovaní byli, se snížila hladina imunoglobulinu jen trochu. To znamená, že jejich tělo posílilo svou imunitu.

Christopher Lynn, jeden z autorů studie, vysvětluje: „ Po stresové reakci se vaše tělo vrací k rovnováze. Nicméně pokud budete své tělo zatěžovat znovu a znovu, namísto návratu na původní hodnotu upraví své vnitřní nastavení na jinou hodnotu.“