Zdraví

Způsoby jak může pobyt v přírodě pomoci obnovit vaše zdraví

Lidé se v průběhu času vždy vyvíjeli v těsné blízkosti přírody. Od prehistorických dob až do dnešních dnů existuje po celém světě řada kultur, které se obracejí k zemi a přírodě jako celku a hledají v ní moudrost a léčení. Dnes žijeme v době, kdy je technologie módním slovem. S tím, jak stále více času trávíme se svými přístroji, se přírodě vzdalujeme více než kdy dříve.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Je zcela evidentní, že stále více lidí tráví méně času venku než před několika desetiletími. Rozmazleni okamžitým uspokojením, které nám poskytuje svět zábavy, se nadále necháváme odvádět od potřeby být venku nebo ve spojení s přírodou. Pokud vám byl diagnostikován nějaký zdravotní problém, nebo se prostě v poslední době necítíte ve své kůži, pozitivní dopad, který mohou mít přírodní léčebná řešení, je bezkonkurenční.

Porovnejte rozdíl mezi svými pocity vůči pohledu na jedoucí dopravu a procházce po pláži. Druhá myšlenka by zcela jistě byla důvodem vašeho krátkého okamžiku povznesení. Pravdou je, že existuje řada způsobů, jak může znečištěná betonová džungle škodit vašemu zdraví. O to přesvědčivější je skutečnost, jak vám příroda může pomoci získat zpět vaše zdraví! Tady je to, o čem mluvíme.

1. Pomáhá ohlídat vaši stravu

Jídlo, které jíte, vám pomáhá tvořit každou buňku ve vašem těle. Ačkoli to může být těžká volba životního stylu, její přínosy je příliš těžké ignorovat. Pro začátek si udělejte čas a naplánujte si přirozenou, ekologickou stravu, která zahrnuje organické celozrnné potraviny, syrovou stravu, veganské a nízkosacharidové doplňky. Jakmile začnete konzumovat přírodní potraviny, vaše tělo bude mít méně práce s přeměnou potravin na využitelnou energii. Zpracované potraviny, jako jsou konzervy, bílá mouka a mražené maso, jsou přísně zakázány, pokud se chcete pustit do zdravého stravovacího režimu.

2. Zvyšuje vaši energii a úroveň štěstí

Všimli jste si, jak živě a svěže se cítíte, když jste uprostřed zeleně? Je to proto, že pobyt v přírodě zvyšuje vitalitu. I 20 minut denně strávených venku vám může výrazně dodat energii. Trávením více času v přírodě také probudíte svou tvůrčí energii. Kromě toho, že vás při tom nerozptylují žádné rušivé vlivy, má to i vědecké vysvětlení. Když relaxujete v přírodě, váš systém pozornosti omládne a začne správně fungovat.

3. Je to řešení, které odbourává stres

Řada studií ukazuje, že když trávíte více času venku, je větší šance, že snížíte hladinu stresu. Když máte stres, zvyšuje se riziko psychických a fyzických onemocnění. Pokud hledáte způsob, jak ozdravit svou mysl a načerpat novou energii, stačí trávit nějaký čas venku.

4. Zmírňuje příznaky demence a ADHD

Trocha zeleně může být dokonalým lékem, pokud trpíte demencí. Řada pacientů s demencí vykázala menší rozrušení, větší uvolnění a duševní povzbuzení v přítomnosti rostlin v jejich okolí. Navíc bylo zjištěno, že děti trpící příznaky ADHD se lépe soustředily a působily uprostřed zeleně uvolněněji a spokojeněji.

5. Zlepšuje vaše duševní zdraví

Život v jakémkoli městě nebo v zastavěném prostředí může ovlivnit různé aspekty vašeho duševního rozpoložení, protože váš život se stává všedním a monotónním. Život v zelenější oblasti vám může poskytnout výraznou podporu pro vaše duševní zdraví. Může podpořit vaše soustředění, kognitivní schopnosti a zlepšit krátkodobou paměť.

Když to shrneme, příroda navozuje pocit klidu, který vám umožní správně fungovat. Pokud se vydáte zcela přírodní cestou, budete moci reflektovat a obnovit své zdraví tím nejlepším možným způsobem.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Edward Elmhurst Health , GoodTherapy