KrásaZajímavostiZdraví

4 fakta, která o vás odhalí barva očí

Naše oči o nás mohou mnohé prozradit. Co cítíme, co si myslíme, zda říkáme pravdu, nebo ne  – ale také mohou ledacos prozradit o našem zdraví. Mnoho lidí si myslí, že existuje pro každou barvu očí jen jeden gen – jeden pro hnědé, jeden pro zelené a jeden pro modré. Není to ale pravda, ve skutečnosti je jich 12 až 13. Pojďme se podívat na to, co všechno o vás odhalí barva očí…

Vaše osobnost

Výzkum provedený v Austrálii, kde bylo zkoumáno 366 účastníků, zjistil, že lidé s jasnýma očima mají tendenci být mnohem konkurenceschopnější a méně empatičtí, přátelštější a velkorysejší, než lidé s tmavšíma očima. Může to znít přehnaně, ale vědci tvrdí, že tento fakt má co dočinění s našimi evolučními kořeny: před tisíci lety se naši severoevropští předkové domnívali, že lidé s modrýma očima jsou atraktivnější a ideální pro páření…To by mohl být důvod, proč jsou tito lidé v současnosti konkurenceschopnější.

Způsob, jak se vypořádáváte s bolestí

Někteří vědci tvrdí, že barva očí má souvislost s prožíváním bolesti. Nedávná studie ukázala, že z 58 žen, ty s jasnýma očima zažili méně bolestí při porodu ve srovnávání se ženami s očima tmavýma. Tyto ženy mají dle studie nejen nižší fyzickou bolest, ale také zažívají méně úzkostí, deprese a negativních myšlenek. Jiné studie ukazují, že barva našich očí ukazuje, kolik dokážeme zpracovat alkoholu. Minulé výzkumy ukázaly, že lidé se světlejšíma očima mohou vypít bez následků větší množství alkoholu než ti tmavoocí.

4 fakta, která o vás odhalí barva očí

Genetika

V roce 2008 vědci zjistili, že všichni modroocí lidé sdílejí přímou genetickou vazbu na stejného otce, muže, který měl před 6000 až 10 000 lety genetickou mutaci. Do té doby měli všichni lidé jen hnědé oči. Pokud tedy máte modré oči, sdílíte stejného předka se všemi ostatními modrookými.

Vaše důvěryhodnost

Je možné, že hnědookým lidem lze důvěřovat více, než světlookým? Výzkumníci říkají, že lidé s hnědýma očima jsou mnohem spolehlivější, než ti s modrýma. Nicméně, spolehlivost osoby prý také souvisí s tvarem obličeje.

Kvalitní a ověřené biopotraviny, doplňky stravy, proteiny a vitamíny najdete zde:  Další zajímavé články z kategorie Zdraví