KrásaZdraví

5 nejčastějších chyb které děláme při ranním sprchování

Každodenní ranní sprchování nám pomáhá nejen k očistě našeho těla a umytí vlasů, ale taky k celkovému nastartování nového dne.

Je pravda a ověřeno, že ranní sprcha nás může probrat a po sprchování se můžeme cítit nejen čistě, ale i odpočatě a spokojeně. Ranní sprchování je dokonce doporučováno, jako zdravé a prospěšné a to nejen kvůli naši čistotě.

Při sprchování musíme dodržovat určitá pravidla, aby bylo zdraví prospěšné a hlavně abychom si udrželi zdravou pokožku. Naše pokožka a vlasy mohou při každodenním ranním sprchování velmi trpět.

Ukážeme 5 nejčastějších chyb při sprchování, kterým se můžete jednoduše vyhnout a cítit se mnohem lépe.

Příliš horká voda

Moc horká voda způsobuje, že je naše kůže suchá a šupinatá.
Moc horká voda způsobuje, že je naše kůže suchá a šupinatá. Horkou vodou se odplaví mnoho tuku z kůže a tím se zvyšuje průtok krve což vede k různým zánětům a vyrážkám.

Sprchujeme se moc dlouho

dlouhé sprchováni vysušuje pokožku a to způsobuje vyrážky a svědění kůže
Stejně jako sprchování horkou vodou, tak dlouhé sprchováni vysušuje pokožku a to způsobuje vyrážky a svědění kůže. Optimální délka ranního sprchování je do 10 minut.

Chceme hodně pěny a dáme si moc tekutého mýdla

Používáme hodně sprchový gel a tekuté mýdlo, abychom měli více pěny.
Používáme hodně sprchový gel a tekuté mýdlo, abychom měli více pěny. Nicméně tím si poškozujeme přirozenou ochrannou vrstvu pokožky a to opět vede k vysušení větší drsnosti kůže. Navíc naše pokožka ztrácí antibakteriální vrstvu a tím pádem ochranu před nežádoucími bakteriemi.

Používání staré a mokré houby

Mokrá a často používaná mycí houba obsahuje velké množství bakterii a různých plísní
Po delším používání mycí houby při sprchování je lepší její častější výměna. Mokrá a často používaná mycí houba obsahuje velké množství bakterii a různých plísní. Nezapomeňte mycí houbu po použití dostatečně vysušit.

Přílišné utírání osuškou

Použijte měkký ručník nebo osušku a klidně nechejte pokožku jemně vlhkou
Nesnažte se silou a opakovaně utírat často používanou a tvrdou osuškou. Použijte měkký ručník nebo osušku a klidně nechejte pokožku jemně vlhkou.

Ideální je po osprchování a osušení použít nějaký kvalitní krém nebo tělové mléko. Nejenže nebude pokožka vysušená, ale budete mít pokožku hladkou a bude vypadat zdravě.

Používejte kvalitní kosmetiku od ověřených obchodů zde:  Další zajímavé články z kategorie Krása