KrásaZdraví

5 tipů, jak zlepšit vzhled vlasů

Může vám šampon a kondicionér ničit vlasy? Co s vypadáváním vlasů? Pomáhají přírodní produkty, jako jsou vejce nebo olivový olej opravdu k lesklejším vlasům? Proč jíst ovesnou kaši? Nemůžete změnit typ vlasů, s jakým jste se narodili, ale i když jste nebyli obdařeni hedvábnými a poddajnými vlasy, existují způsoby, které vám pomohou zlepšit vzhled vlasů, a dokonce zabránit jejich vypadávání. Zde je několik technik založených na čínské i konvenční medicíně.

Jak zlepšit vzhled vlasů

1. Správné používání šamponu a kondicionéru

Americká asociace pro dermatologii (AAD) uvádí, že je důležité, jakým způsobem šampon i kondicionér používáte. Zatímco pro mytí šamponem je doporučeno, aby byl nanášen na pokožku hlavy, kondicionér nanášejte na vlasy na samotné, především na jejich konečky. Někteří lékaři dokonce doporučují úplně se kondicionérům vyhnout, protože obsahuje chemické látky, které poškozují a tenčí vlasy. Nejvhodnější jsou podle odborníků šampony z přírodních ingrediencí

2. Určete typ vlasů, který máte a podle toho vybírejte produkty

Lidé se suchými a barvenými vlasy by je měli mýt méně často. Podle čínské medicíny tenké, suché a křehké vlasy značí problémy s játry a potíže s prokrvením pokožky hlavy. Vlasy bez lesku zase naznačují problém v plicích. V některých případech jsou příliš mastné vlasy příznakem nezdravé výživy – příliš mléčných výrobků, smažených potravin a cukru.

3. Vypadávání vlasů?

Obecně má plešatění kořeny v genetice, může být ale také důsledkem nedostatku komponentů důležitých pro tělo, jako je železo, vitamin B12 nebo zinek. Pro pěkné vlasy je tedy důležitý příjem vhodných potravin, například ořechů, semen, obilí a luštěnin, které jsou na zinek bohaté. Pokud máte nedostatek železa, vyzkoušejte listovou zeleninu, vejce nebo tahini.

4. Dávejte pozor na stres

Vysoká hladina stresu může způsobit vypadávání vlasů. Proto se pokuste snížit stres na minimum, například fyzickou aktivitou. Vynikající jsou také ovesné vločky, které mají uklidňující účinky.

5 tipů, jak zlepšit vzhled vlasů

5. Používejte přírodní produkty

V Itálii je obvyklé vyživovat vlasy olivovým olejem, v Kolumbii kombinací vajec a avokáda, v Kanadě doporučují kadeřníci mytí vlasů ve studené vodě, protože horká voda způsobuje vysušení vlasové pokožky. Domácí směsi jsou skvělým prostředkem, jak zlepšit kvalitu vlasů, vyzkoušejte například směs olivového oleje, citronu a vaječného žloutku.

Používejte kvalitní kosmetiku od ověřených obchodů zde:  Další zajímavé články z kategorie Krása

Jeden myslel na “5 tipů, jak zlepšit vzhled vlasů

  • Já třeba pro krásné vlasy užívám Reneval Neo. Výsledek jsem viděla už po prvním týdnu.. nyní po pár měsících užívání mám krásné, dlouhé a husté vlasy, které se nelámou. 😉

Komentáře nejsou povoleny.