KrásaZdraví

Pár triků jak zhubnout rychle téměř bez námahy

Některé studie ohledně hubnutí ukázaly, že pokud změníme některé z naších návyků, tak můžeme zhubnout pár kilogramů bez velkého úsilí.

Všichni dobře víme, že hubnutí vyžaduje hodně tvrdé práce a trpělivosti. Navíc výsledky nejsou tak rychlé a spousty lidí odradí, že nesníží svoji váhu během pár dní. Když k tomu přidáme slabou vůli a pohodlnost, tak se z hubnutí stává nepřekonatelný problém.

Představíme pár jednoduchých triků, které nám hubnutí velmi zjednoduší a nevyžaduji tolik úsilí.

Hluboké dýchání

Hluboké dýchání snižuje hladinu hormonu kortizolu, který reguluje přibyvání na váze a stres. Navíc tím, že zvyšujeme hlubokým dýcháním množství kyslíku, tak můžeme zrychlit náš metabolismus.

Hluboké dýchání pro hubnutí

Jezte více zeleniny ke snídani

Snídaně poskytuje až 25% vašich denních energetických potřeb. Jedná se o nejdůležitější jídlo dne, díky kterému jste v dobré duševní i fyzické výkonnosti.

Jezte více zeleniny ke snídani

Sedávejte rovně

Když budete sedávat rovně při práci nebo jídle, tak se jedná o výborný způsob, jak snižovat váhu. Tento jednoduchý způsob snižuje hladinu kortizolu v těle a vyžaduje spousty energie.

Sedávejte rovně

Jezte kořeněná jídla

Pálivé potraviny obsahují složku kapsaicin, která urychluje proces spalování tuků v těle. Navíc konzumace kořeněných jídel zvyšuje metabolismus o 20% po dobu nejméně 30 minut. Během této doby vaše tělo spaluje tuky a přitom nemusíte pro hubnutí nic dělat.

Jezte kořeněná jídla

Zkuste jíst před zrcadlem

Je dokázáno, že když se přímo vidíte při konzumaci jídla, tak sníte výrazně méně. Menší porce jsou zdravější a zároveň se vyhnete přejídání.

Zkuste jíst před zrcadlem

Snažte se co nejvíce využívat schody

Když budete používat schody místo výtahu, tak spalujete energii a navíc zlepšujete svoji zdravotní kondici. Je opět dokázano, že jen dvě patra denně vám pomohou ztratit až 3 kilogramy ročně.

Snažte se co nejvíce využívat schody

Dvě sklenice vody před každým jídlem

Odborníci doporučují vypít dvě sklenice čisté vody před každým jídlem. Máte dříve pocit sytosti, takže budete jíst méně a zabráníte přejídání.

Dvě sklenice vody před každým jídlem

Procházky v přírodě

Opět je prokázáno, že chůze je ideální způsob cvičení při hubnutí. Svěží chůzi můžete spálit až 255 kalorii za hodinu a navíc uděláte hodně pro své celkové zdraví.

Procházky v přírodě

Dávejte si jídlo na menší talíř

Když si dáte jídlo na malý talíř, tak tímto zajímavým trikem oklamete svůj mozek. Váš mozek předpokládá více jídla, než na menším talíři je a dříve vydá signál, že jste nasyceni.

Dávejte si jídlo na menší talíř

Jezte v klidu a pomalu

Když budete přijímat potravu co nejpomaleji, tak mozek dříve vydá signál, že jste již nasyceni. To vám pomáhá přijímat méně potravin a zároveň tím snížit příjem kalorii.

Jezte v klidu a pomalu

Všechny tyto jednoduché triky vám pomohou s hubnutím a se zdravějším životním stylem. Inspirujte se alespoň některým a zjistíte, že zregulujete svoji hmotnost a ještě se budete cítit skvěle.

Kvalitní a ověřené biopotravinydoplňky stravy, proteiny a vitamíny najdete zde:  Další zajímavé články z kategorie Zdraví