Zdraví

6 neobvyklých faktů ohledně vagíny které by měly ženy znát

Naše vagíny jsou opravdu zázrakem přírody, ať už si to uvědomujete, nebo ne. Své funkce udržují v chodu bez větších problémů většinou zcela samy. O našich vagínách se příliš nemluví, ale je důležité vést otevřené rozhovory o našem reprodukčním zdraví. Našim spodním partiím také nevěnujeme dostatečnou pozornost. Pokud s tímto názorem nesouhlasíte, přečtěte si, jak úžasné jsou naše vagíny.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

1. Má stejné pH jako pivo

Hodnota pH zdravé vagíny se pohybuje mezi 3,5 a 4,5. To udržuje širokou škálu zdravých bakterií a je dostatečně kyselé na to, aby zabilo všechny nevítané cizince, kteří by mohli způsobit infekce. Shodou okolností je to přibližně stejné pH jako u vychlazeného piva. Mějte však na paměti, že zatímco v jednom jsou kvasinky skvělé, v druhém mohou způsobit celou řadu problémů.

2. Má ohromné množství nervových zakončení

Klitoris má asi 8000 nervových zakončení, což je mnohem více než na kterékoli jiné části těla. To vysvětluje, proč mohou být klitorální orgasmy tak intenzivní. Je to také dvojnásobek počtu nervových zakončení, než má penis. Je tedy zcela zřejmé, kdo má v tomto případě lepší podmínky.

3. Roztahuje se

Všimli jste si někdy, že vaše vagina je při zavádění tamponu poměrně mělká, ale nemá problém pojmout dobře vybavený penis a případně i čtyřkilové dítě? Vagina se ve skutečnosti dokáže roztáhnout na zhruba dvojnásobek své vlastní velikosti, když potřebuje, zejména když je vzrušená. Jedná se o proces zvaný tenting, při kterém se zvlněné stěny pochvy mohou skutečně rozšířit do impozantní velikosti.

4. Chtělo by to trochu cvičení

Malé cvičení vagině vůbec neuškodí. Cviky na pánevní dno jsou totiž skvělé pro udržení kontroly nad močovým měchýřem a pro intenzivnější orgasmy. Nejběžnější cvik se nazývá kegel. K tomu je třeba najít ty správné svaly. Chcete-li identifikovat svaly pánevního dna, zkuste zastavit močení uprostřed proudu. Pokud se vám to podaří, máte správnou funkci svalů. Nyní se pokuste tyto svaly stáhnout a vydržet co nejdéle. Začněte s 10 sekundami a pak pokračujte až do jedné minuty. Tato cvičení můžete provádět nenápadně asi dvakrát denně kdekoli a kdykoli.

5. Je samočisticí

Vaše vagina nepotřebuje výplachy ani žádné vnitřní čištění. Ve skutečnosti může vyplachování pochvy způsobit, že budete náchylné k infekcím, protože se při něm vyplavují všechny dobré bakterie, které udržují správnou rovnováhu. Výtok, který přirozeně produkuje, pomáhá odvádět veškerý odpad a škodlivé bakterie. Udržuje se tak křehká rovnováha pH a vše je pod kontrolou. Jediné čištění, které musíte provádět, je v okolí stydkých pysků a perinea, a to jemným neparfémovaným mýdlem.

6. Její vůně je jedinečná

Vaše vagina samozřejmě nemá vonět jako rozkvetlá louka, takže se neobtěžujte používat tam dole dámské deodoranty. Mohou narušit dobré bakterie, které udržují zdraví, a způsobit, že budete náchylnější k častějším infekcím. Každá vagína samozřejmě voní jinak a po svém. Do značné míry to prý závisí na potu, stravě a hygienických návycích. Pokud nebude cítit příliš útočný nebo štiplavý zápach, nemusíte se ničeho obávat.

Teď, když víte, jak úžasně pevný a odolný orgán vaše vagina je, chovejte se k ní šetrně a važte si jí za to, co dělá!

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Kenyon College , University of Michigan Health System