6 přirozených způsobů které vám pomohou zpevnit vagínu

Vagína neboli pochva je bezesporu nejpozoruhodnějším orgánem, který člověk může mít. Může nějakým jiným orgánem projít skutečný člověk? My jsme přesvědčeni, že ne. Časem však může vagína začít ztrácet část své pružnosti. Mýtus, že příliš mnoho sexu vám může způsobit povolenou vagínu, je sice hloupý a nepravdivý, ale existují určité další faktory, které mohou její pevnost ovlivnit. Porod je jedním z nejčastějších důvodů roztažení pochvy. Menopauza a následný pokles hladiny hormonů může také způsobit, že vaše vagina bude volnější, než bývala. Ochablá pochva neznamená jen problémy pro váš sexuální život, ale může vést i k inkontinenci (což by, abychom byli spravedliví, také znamenalo problémy pro váš sexuální život). Musíte se tedy s uvolněnou vagínou prostě smířit? Naštěstí ne. Zde je šest zcela přirozených způsobů, jak si zpevnit vagínu, které vám pomohou obnovit její dřívější slávu.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

1. Některé potraviny mohou pomoci

Můžete se k pevnější vagině propracovat jídlem? Dobrá strava je vždy nejlepší způsob, jak se začít dostávat do formy. To platí jak pro svaly v hýždích, tak pro ty ve vaginálním kanálu. Váš jídelníček by měl obsahovat potraviny s vysokým obsahem estrogenu, protože ty působí na tyto vaginální svaly. Mezi potraviny s velmi vysokým obsahem estrogenu patří pískavice řecké seno, pšeničné plody, sezamová semínka, granátová jablka, sója, mrkev a jablka. Organické celozrnné sacharidy i organické libové bílkoviny jsou také dobrým zdrojem proteinů, když se snažíte dostat zpět do formy.

2. Provádějte Kegelovy cviky

Nejlepší na Kegelových cvicích je, že je můžete provádět kdekoli a nikdo si toho ani nevšimne. Soustředění na provádění kegelů vám může pomoci přežít konverzaci s nudným kolegou. Kegelovy cviky jdou přímo ke kořenu problému tím, že působí na svaly pánevního dna. Až budete příště močit, zastavte močení uprostřed toku a věnujte zvláštní pozornost svalům, které k tomu používáte. Přesně tento pohyb musíte napodobit při provádění kegelů. Stáhněte pánevní svaly na 5 vteřin a pak je pusťte. Tento postup opakujte 15 krát a poté se uvolněte. Za den můžete provést tolik sérií těchto cviků, kolik jen budete chtít.

3. Dřepy jsou vaším přítelem

Pokud už hodně cvičíte, pak víte, jak účinné mohou být dřepy. Zapojují sice většinu hlavních svalových skupin, ale obzvlášť účinné jsou pro vaše pánevní svaly. Chcete-li dělat dřepy správným způsobem, postavte se s chodidly o něco šířeji než jsou vaše boky a mírně je natočte v úhlu 30 stupňů od těla. Pomalu se posazujte, jako byste měli pod sebou židli, a udržujte přitom páteř v normální poloze. Při narovnávání se nezapomeňte vytlačovat od pat nahoru. Pokud máte obavy o svá kolena a záda, můžete si v klidu na chvíli vydechnout. Při správném provedení mohou dřepy skutečně posílit vaše kolena a záda a zabránit tak jejich poranění. Dřepy jsou také jedním z mála cviků, při kterých procvičíte celé tělo. Takže si nejen můžete zpevnit vagínu, ale můžete získat také pevnější zadek a břicho.

4. Jóga může posílit vaše pánevní svaly

Jóga je skvělá pro celé tělo, pevnější vagina je jen jedním z mnoha přínosů, které získáte, pokud ji budete pravidelně cvičit. Nenechte se zastrašit obrázky jogínů, kteří se kroutí do preclíků, protože existuje mnoho snadných jógových pozic pro začátečníky. Pozice mostu a dětská pozice působí speciálně na zpevnění svalů tam dole. Balasana (bala znamená v sanskrtu dítě) je jednoduché cvičení, které zvládne každý i bez velké praxe. Zaujměte embryonální polohu s koleny skrčenými pod sebou a pažemi rovně dopředu, dokud nepocítíte protažení. Vraťte se na paty a zároveň změňte polohu paží. Józe chvíli trvá, než se dostaví výsledky, proto neklesejte na mysli.

5. Investujte do vaginálních závaží

Stejně jako máte závaží na zpevnění paží, existují i vaginální kužely s různými připevněnými závažími na zpevnění vagíny. Ty jsou často lékařsky doporučovány ženám s problémy s inkontinencí, aby posílily své pánevní svaly. Cvičte s vaginálními závažími asi 15 minut denně, pokud váš gynekolog neurčí jinak. Začněte s nejlehčím kuželem a zasuňte jej do pochvy jako tampon a sevřete jej svými svaly. Když si vaše svaly zvyknou na nošení určité váhy, můžete závaží pomalu zvyšovat. Může trvat několik měsíců, než uvidíte výsledky, ale odměna bude stát za to.

6. Mějte spoustu sexu

Vaginální činky jsou efektivní a účinné, ale rozhodně nejsou tak zábavné jako sex. Nejen, že vám dopomůže ke skvělému orgasmu, ale navíc vám skutečně pomůže zpevnit vaginální svaly, o čemž se můžete nechat dlouho přesvědčovat. Sevření, kterým vaše vaginální svaly procházejí během orgasmu, je může pomoci posílit. Penetrační sex může také pomoci zpevnit vaše vaginální svaly a tím i vagínu. To naprosto jasně vyvrací starý mýtus, že hodně sexu může vagínu uvolnit.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Healthline , Coyle Institute