6 triků jak hubnout když se vám nechce

Co si budeme nalhávat, největším nepřítelem ztráty nadbytečných kilogramů je naše slabá vůle. Do cvičení se nám zkrátka kolikrát nechce. Proto si vymýšlíme nejrůznější výmluvy. Cvičení odkládáme a posouváme, že se k němu na večer už ani nedostaneme. A tak plyne den za dnem. Původní novoroční předsevzetí se promění v jarní, letní či podzimní (o nic víc úspěšnější) plán zhubnout. Jak tedy hubnout, když se vám do toho vůbec nechce? Níže přinášíme hned několik tipů!

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Párkrát se přemluvte, abyste si vytvořili zvyk


Víte, že zvyk hraje zásadní roli ve snaze zhubnout? A nejen při tom. Zvyk vám pomůže v čemkoliv, čeho chcete dosáhnout. Jakmile si tedy vybudujete nový zvyk, například pravidelně cvičit, nebude vám cvičení připadat nijak zvláštně. Zkrátka a dobře bude patřit do vašeho denního režimu. Jak si zvyk vybudujete? Odborníci tvrdí, že k vybudování trvalého zvyku potřebujete zpravidla měsíc. Když tedy celý měsíc budete věnovat úsilí tomu, abyste se přemluvili a začali cvičit, po měsíci vám už to přijde zcela automatické. U cvičení tak budete mít větší šanci vydržet.

Naučte se věci neodkládat


Jakmile si připustíte, že vaše pravidelné denní cvičení můžete odložit, už jste velmi blízko tomu, abyste cvičení pro tento den vzdali úplně. Ušetřete tedy čas zbytečným přemýšlením, zda-li se do cvičení máte či nemáte pouštět. Zkrátka se seberte a cvičit začnete. 30 minut uběhne jako voda a vy si po zbytek dne můžete užívat pocitu, že to důležité už jste splnili.

K hubnutí si pusťte hudbu


Nic nedokáže člověka povzbudit tolik, jako oblíbená hudba ve vašich sluchátkách. Pokud je tedy nemáte, sluchátka si pořiďte. Zjistíte, že oblíbená, zejména více dynamická hudba udělá s vaší chutí cvičit divy. Sluchátka už doma zpravidla nikdy nenecháte.

Nehubněte sami, nýbrž s někým, kdo má podobný cíl


Když se cvičit nechce vám, ještě to může zachránit váš kamarád, který cvičí spolu s vámi. Zkrátka a dobře si najděte někoho s podobným cílem a zaměřením. Ve snaze hubnout se můžete navzájem motivovat a podporovat.

Kupte si hezké a pohodlné sportovní oblečení


Chuť vyrazit ven a cvičit třeba v posilovně může podpořit nové a pohodlné sportovní oblečení. Pokud tedy nemáte co na sebe, vyrazte si něco koupit. Uvidíte, že cvičení bude mnohem zajímavější. Vy se budete cítit atraktivnější a tudíž vaše cvičení dostane nový rozměr.

Spojte více věcí v jedno


Možná se vám do cvičení nechce a zároveň na něj nemáte čas. Co tedy vyřešit vše tím, že spojíte více věcí v jedno? Při cvičení, třeba na rychlé procházce, se můžete třeba učit nová německá slovíčka či si připravit řeč na zítřejší poradu.

Existují však i další tipy, jak hubnout, když se vám do toho dvakrát nechce. Můžete se naučit cvičit u oblíbeného seriálu nebo si najít nový, zajímavý a třeba dynamičtější druh cvičení. Třeba skákání na trampolíně.

Když si přiznáte, že hlavním důvodem toho, proč necvičíte je skutečnost, že se vám zkrátka nechce, můžete najít řešení rychleji.