KrásaZdraví

5 věcí které musíte vědět když chcete zhubnout

Hubnutí s sebou přináší řadu změn. Většina jich není příjemná. To je také nejčastějším důvodem toho, že hubnutí často ztroskotá. Ale nemusí tomu tak být vždy. Kromě pevné vůle a silné touhy se svým tělem něco udělat, je potřeba si uvědomit i 5 věcí. Ty vám s hubnutím pomohou. Možná vás také dovedou k vysněnému cíli. Ať už je to o velikost menší oblečení, nebo pevný a kulatý zadeček. Co byste si měli uvědomit?

1. Cvičení nezabere všechen váš čas

Hlavní činností u hubnutí je posilování i aerobní aktivita. Bohužel pro ni je potřeba obětovat nějaký čas. A to je také skutečnost, která mnohé děsí. Kolik času by to asi mělo být? Kde potřebný čas vzít? Jak u cvičení vydržet, když váš diář praská ve švech?

Možná se budete divit, ale hubnutí vás nemusí upoutat na hodiny a hodiny do posilovny. Dlouhé hodiny nemusíte u cvičení strávit ani doma. Abyste snahu zhubnout na svém těle zaregistrovali, pár minut pohybu denně postačí. Proto se nijak nestresujte. Začněte zlehka a místo nereálného plánu cvičit denně minimálně 2 hodiny, se držte zcela reálného předsevzetí pohybu se věnovat aspoň 30 minut.

I pár dřepů mezi dovařením oběda a jeho servírováním se počítá.

2. Zhubnout zvládne každý

Tahle skutečnost potěší každého zejména na začátku snažení. Zhubnout vážně dokáže každý. Jednomu to jde rychleji, jinému pomaleji. Při dostatečném pohybu a nepatrné změně jídelníčku jsou však výsledky znát vždy. Paradoxně se na tuto skutečnost můžete dívat dvěma úhly. Může vás potěšit a zároveň vám vezme možnost vymlouvat se na dědičná kila a nepříznivost osudu. Zkrátka a dobře výmluvu „já se kouknu na zákusek a hned přiberu” už ode dneška nejspíš nepoužijete.

3. Přes noc nezhubnete

Fakt, že přes noc se zhubnout nedá si uvědomí nejspíš každý. Přesto se řada lidí podle toho neřídí a je nervózní, když po týdenním snažení nevidí na váze výsledky. Zaprvé je lepší se měřit než vážit. Zadruhé je potřeba být trpělivý. Nadbytečná kila jste také nenabrali za dva dny.

4. Hubnutí je individuální záležitostí

Co si uvědomit dále? Třeba skutečnost, že když vaše kamarádka zhubla za měsíc 3 kila, vám to nemusí jít stejně dobře. Hubnutí je totiž velmi individuální záležitost. Každý totiž ztrácí kila a gramy jinak. Jde o způsob cvičení, čas vyhrazený pro cvičení, rychlost spalování, typ postavy a tak dále.

5. Ztráta kilogramů vás může i bavit

A poslední věc pro uvědomění si vás také potěší. Spalování kalorií vás může i bavit. Třeba díky tomu, že si zvolíte netradiční pohybovou aktivitu. Velmi oblíbené je například skákání na trampolíně. Nebo se můžete přihlásit do tanečního kurzu. Naučíte se tančit a ještě zhubnete. Také pomůže, když půjdete cvičit s vaší kamarádkou. Pustit si ke spalování kalorií můžete i oblíbenou hudbu.

Potřebujete pomůcky na cvičení, tak zkuste ověřené eshopy zde:  Další zajímavé články z kategorie Zdraví