KrásaZdraví

6 věcí na které se při hubnutí zapomíná

První dny Nového roku jsou pryč a jen málokdo se nesnaží v této době zhubnout alespoň pár kilo. Shazují se nejen kila, která přibyla o Vánocích, nýbrž i tukové zásoby, které se minulý rok shodit nestačily. Jelikož jsou lifestylové magazíny plné osvědčených rad, jak zhubnout, my jsme přispěchali s jinou pomůckou. Přinášíme vám hned 6 věcí, na které se při hubnutí rádo zapomíná. Přitom tyto věci mají na shazování nadbytečných kil přímý vliv.

1. Hubnutí je dlouhý proces, ne jednorázovka


První chyba, která se u většiny snaživců shodit pár kilo vyskytuje, je myšlenka, že hubnutí je jednorázovou záležitostí. Že se zkrátka musí snažit JEN pár měsíců, aby si potom mohli užívat svého vysněného těla. To je však omyl. Hubnutí není jednorázovka, nýbrž dlouhý proces, který nikdy neskončí. Ne, ani potom, co dosáhnete své váhy. I potom se budete muset snažit váhu si udržet. Avšak nepředbíhejme. Pro začátek stačí, když si uvědomíte, že tahle změna není záležitostí jen na určité období a podle toho se zařídíte.

Zkrátka a dobře si cvičení rozplánujte tak, ať jej stíháte a ať je pro vás snesitelné. Dále si klaďte pouze reálné cíle. Ty nereálné přenechte snílkům.

2. I během hubnutí můžete žít naplno


Největší omyl při spalování kalorií je ten, že většina lidí při tom doopravdy nežije. Uvede se do jakéhosi módu „prežití” jen na rýžových chlebíčcích a zelenině a někteří dokonce nechodí ani do společnosti. Potom co jim nehezká fotografie na Facebooku ukáže jejich nevzhledná kila navíc, se prostě stáhnou do ústraní. To je ale chyba, protože vy už nejste ti samí lidé. Vy už se o shození kil snažíte. To znamená, že se můžete pěkně nalíčit. Klidně si můžete koupit i nové oblečení a vyrazit se bavit. Samozřejmě to pro vás neznamená povel pro obžerství. Klidně se vašim kamarádům omluvte a vysvětlete jim, že si jejich chlebíček dát nemůžete, protože jste se rozhodli shodit. Tohle musí pochopit. Třeba vám potom nabídnou zdravější variantu. 

3. Je důležité začít, ať už jednou, nebo opakovaně


Nejtěžší je začít. O tom není pochyb. Mnoho lidí začne, potom se však může stát, že kvůli nedostatku času jejich snaha ztroskotá. Většina těchto lidí už nezačne znovu. A to je ten problém. Začít je potřeba po každém vašem škobrtnutí. To, že si večer dáte čokoládový dort neznamená, že je vše ztraceno a zítra už do posilovny nemusíte. Právě naopak. Dort si vychutnejte a pak si běžte zacvičit. Samozřejmě zcela výjimečně.

4. Počítejte s tím, že hubnutí ovlivní nejen vás, nýbrž i vaše okolí


Hubnutí a změna s ním spojená se nedotkne jen vás, nýbrž razantně ovlivní i vaše nejbližší okolí. A to vás buď podpoří, nebo se vám vysměje. Ti nejbližší, to je rodina, by vás však měli bezesporu podpořit. Minimálně tak, že vám například poskytnou více volného času na cvičení. Nebo vás nebudou lákat sladkým mlsáním u televize.

5. Hubnutí vás může bavit


Hubnutí nemusí být jen otrava a rozhodně vás nemusí pouze stresovat. Záleží, jak se k němu postavíte. Poslouchejte své smysly. Vyberte si jen takové cvičení, které vás bude bavit. Proč trávit hodiny v posilovně, když mnohem lépe byste se cítili venku na procházce? Proč hubnout sami, když i vaše kamarádka má podobný cíl? Proč se při cvičení nevzdělávat? Můžete se učit slovíčka, můžete poslouchat zajímavé podcasty.

6. Do hubnutí se nemusíte pouštět sami


Na hubnutí nejste sami a to si zapište do vašeho diáře! Je to velmi důležité. Sami se při cvičení můžete cítit bezradně. Možná si nejste jistí, zda-li cvičíte správně. Možná jste plní nejistoty ohledně vašeho zdravějšího jídelníčku. Proto nebuďte sami. Využijte služby odborníků. Řiďte se radami, které najdete na internetu, zapojte se do cvičení s kamarádem, který má více zkušeností.

Při hubnutí se na leccos zapomene. Těchto 6 věcí si ale připomeňte. A výsledek bude stát za to.

Potřebujete pomůcky na cvičení, tak zkuste ověřené eshopy zde: Další zajímavé články z kategorie Zdraví