6 věcí co mohou muži udělat aby nebyli magnetem na kvasinky

Vaše pohlaví je to poslední, co kvasinky zajímá. Mezi jejich hlavní zájmy patří rozmnožování v lepkavých a vlhkých místech vašeho těla a přejídání se všemi rafinovanými sacharidy, které konzumujete jako součást svého jídelníčku. Vzhledem k tomu, že obě tyto vlastnosti jsou genderově neutrální, trpí kvasinkovými infekcemi alespoň jednou za život také velké množství mužů.

Zjednodušeně řečeno, kvasinkový útok na penis se projevuje bílými, lesklými skvrnami nebo červenými vyrážkami pod předkožkou. To je doprovázeno silným svěděním a pocitem pálení při močení. Než abyste se uchýlili pouze k vnější aplikaci protiplísňových krémů nebo prášků na kvasinky, můžete dosáhnout trvalé úlevy provedením následujících změn ve svém životním stylu.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

1. Zahoďte těsné kalhoty

Spodní oblečení, které dusí váš penis a šourek na stehnech, je přesně to, co kvasinky vyhledávají! Těsné spodky nebo kalhoty umožňují, aby se pot zdržoval v záhybech kůže, což z nich dělá to správné prostředí, kde se kvasinky přemnoží. Vždy noste volné oblečení, které je vyrobeno z přírodních a prodyšných vláken, jako je bavlna.

2. Udržujte intimní hygienu za každou cenu

Udržování intimních partií v čistotě, svěžesti a suchu hraje významnou roli při zamezení růstu kvasinek. Nezapomínejte udržovat své ochlupení zastřižené, jinak se zvyšuje pravděpodobnost hromadění potu, což nechtěně vede k opakovanému výskytu nepříjemných plísňových infekcí. Používejte čisté ručníky nebo toaletní papír k absorpci vlhkosti z oblasti genitálií, zejména po použití toalety nebo zapojení do fyzické aktivity.

3. Vyhněte se potravinám, které kandidy milují

Jakékoli potraviny, které v mžiku zvýší hladinu cukru v krvi, jsou kandidami velmi oblíbené. Pokud se náhodou divíte, proč i přes několik dávek léků a správnou hygienu stále zůstáváte magnetem na kvasinky, je na čase se dobře podívat na to, čím se živíte. Váš základní jídelníček by měl obsahovat minimální nebo nulové množství sladkých potravin nebo nápojů, kofeinových nápojů, alkoholu, lepkavých obilovin a zpracovaných nebo rafinovaných sacharidů.

Několik dlouhodobých studií prokázalo, že kandidě se daří v přítomnosti vysoké hladiny cukru v krvi. Ve skutečnosti studie z roku 2021 zjistila, že již 0,1 % cukru v krvi stačí k tomu, aby se kandida rozrostla do invazivnějších forem.

4. Zlepšete svou střevní flóru

Lidská střeva mají určité množství kandidové populace, která je udržována pod kontrolou díky převaze vrozené dobré bakteriální flóry. Vaše imunita se oslabuje v důsledku stravy s vysokým obsahem cukrů, dlouhodobého užívání antibiotik nebo chronického alkoholismu, stresu a kouření. Tehdy oportunní kandidy převálcují střevní flóru a vytvoří plnohodnotnou infekci.

Nejlepší je posílit své obranné mechanismy zevnitř. Toho dosáhnete konzumací stravy, která obsahuje ovoce a zeleninu s nízkým obsahem škrobu, nelepivé obiloviny, zdravé bílkoviny, bylinky, koření, fermentované potraviny, čekankovou kávu a bylinné čaje. Dbejte na dostatečný odpočinek a alespoň 150 minut fyzické aktivity, abyste posílili svou imunitu.

5. Sexu se oddávejte s rozvahou

Ačkoli kandida nepatří mezi typické pohlavně přenosné choroby, může se šířit kontaktem mezi ústy a pohlavními orgány. Pokud trpíte kvasinkovou infekcí penisu nebo afty v ústech, zdržte se orálního sexu nebo jeho přijímání. Ujistěte se, že neriskujete své zdraví tím, že si s infikovaným partnerem budete užívat také rozkoše cunnilingu nebo felace.

6. Na postižená místa naneste kokosový olej

Kokosový olej je vědecky prokázaný protiplísňový a protizánětlivý prostředek, který může pomoci ustoupit jakékoli kvasinkové infekci. Před spaním jej denně nanášejte na všechna místa, která svědí. Vědci zjistili, že pravidelná aplikace může přinést rychlejší hojení a vyřešení infekce.

Kvasinkové infekce svědčí o špatné stravě, hygienických návycích a životním stylu. Neléčte pouze příznaky, ale přijměte výše uvedená opatření, abyste zabránili přemnožení kandidy ve vašem těle. Nakonec se dočkáte pozitivní a solidní změny ve své celkové pohodě.