Domov

9 způsobů, jak proměnit kuchyň

Není tak těžké dodat styl, efektivitu a úložné prostory do nejrušnější místnosti v domě. Sem nová svítidla, tamhle židle navíc, kovové povrchy na místech, která byste nečekali: 9 nápadů na každý kout vaší kuchyně.

1. Rozlučte se s bílými stěnami

Vždy budeme milovat celo-bílé kuchyně, ale neměli byste se bát ani barev. Barvy mohou přidat na hloubce prostoru a zajímavosti.

9 způsobů, jak proměnit kuchyň

2. Zefektivněte úložiště

Ujistěte se, že efektivně využíváte skříně pro ukládání kuchyňského náčiní. Zatímco regály jsou skvělý způsob, jak uložit hrnce a pánve, skrytí nádobí, které nepoužíváte příliš často, vás osvobodí od nepřehlednosti.

3. Doplňky z kovu

Pro dosažení moderního vzhledu přidejte mosazné a zlaté doplňky s nerezovými spotřebiči.

4. Posviťte na neobvyklá místa

Závěsné světlo na neobvyklém místě může být praktické, navíc vaši kuchyň ozvláštní.

5. Přehodnoťte místo, kde pracujete

Máme na mysli řezání, sekání, krájení, mixování atd. Než zbouráte zdi, popřemýšlejte o investici do pracovního stolku na kolech, který můžete jednoduše přistavit, kam libo.

6. Přemýšlejte pečlivě o tom, co vystavíte

Pokud je vaše kuchyň malá, otevřené regály jsou vašimi zachránci. Jen nezapomeňte myslet na to, co na ně vystavíte (barevné mísy nebo kastroly?). Vše bude vidět, tak se snažte udržovat na policích pořádek a jednoduchost.
9 způsobů, jak proměnit kuchyň

7. Ohledně posezení buďte kreativní

I když nic nemůžete pokazit kompletní sadou židlí, je zábavné kombinovat více stylů pro živější atmosféru. Třeba stoličky kolem baru nebo lavice na jednu stranu stolu pro vytvoření venkovského stylu.

8. Nezapomeňte na vnitřky skříní

Barva nemusí být jen na stěnách. Jasný nátěr uvnitř skříně nebo přilepený barevný papír budou na pohled velmi příjemné a nádobí se vám hned bude lépe uklízet.

9. Zakryjte méně vzhledný nábytek

Stále používáte jídelní stůl od střední? Nestyďte se za to. Jen by možná nebylo od věci zakrýt poškozená místa pěkným ubrusem, který je také skvělým způsobem, jak předvést svůj talent pro kombinování barev a potisků. A to nejlepší: můžete ho měnit klidně každý měsíc.

Stylové doplňky pro bydlení a svůj domov můžete výhodně nakoupit zde: Další zajímavé články z kategorie Domov