Neradi se holíte? Můžete se účastnit světového šampionátu o nejhezčí vousy

Mužské vousy jsou již odedávna nedílnou součástí módy. Někteří muži si je nechávají jako ozdobu své tváře a jiní se rozhodnou je pravidelně holit. V některých zemích jsou u mužů vousy považovány za nezbytnost, například na Kubě nebo v řadě arabských zemí. Mnoha mužům pomáhají podtrhnout jejich osobnost a někteří s nimi třeba odvádějí pozornost od tvaru svého obličeje.

Každý má pro své vousy nějaký důvod a pokud se jich nechcete vzdát, nabízí se vám možnost účastnit se největšího šampionátu o nejhezčí vousy. Šampionát nese název „The World Beard and Moustache Championships“. Nejedná se o nějakou malou soutěž, v minulém ročníku zde soutěžilo přes 300 vousáčů z 20 zemí světa. Soutěž se koná každý rok a pokaždé v jiném městě i jiné zemi. V roce 2015 to bylo například v Rakousku, předtím v americkém státě Oregonu aj. Dlouhou dobu soutěži vévodili soutěžící z Německa, kteří se vždy pochlubili nejhezčími vousy, postupně však vedení ztratili a překonali je vousáči z jiných zemí.

Mužské vousy jsou již odedávna nedílnou součástí módy

Historie soutěže a pravidla

O historii soutěže se vedou spory, někteří tvrdí, že začala již v 70. letech v severní Itálii, kde se konalo první mistrovství. Jiní tvrdí, že soutěž začala v 90. letech v Německu. Ať už je to jak chce, popularita soutěže postupně stoupala a v současnosti je o ní stále větší zájem. Nejspíše je to i tím, že se zase vrací vousy do módy.

Mužské vousy jsou již odedávna nedílnou součástí módy

Aby byla soutěž spravedlivá, je rozdělena do 18 kategorií a to v rámci 3 hlavních skupin soutěže, které se dělí na kníry, částečné vousy a plnovousy. Jednotlivé kategorie pak zahrnují třeba anglický knír, fu manchu, imperialistické vousy aj. Každá kategorie má svá přísná pravidla a pokud je chcete znát, můžete si je přečíst na oficiálním webu soutěže worldbeardchampionships.com.

Mužské vousy jsou již odedávna nedílnou součástí módy

Celá soutěž se nese zejména v zábavném duchu. Jelikož se pokaždé koná v jiné zemi, je velká pravděpodobnost, že se bude v budoucnu konat i v České republice. Letošní šampionát se koná v texaském městě Austin. Pokud se vám nechce cestovat tak daleko, počkejte do roku 2019, to se bude soutěž konat v Belgii.

Mužské vousy jsou již odedávna nedílnou součástí módy Mužské vousy jsou již odedávna nedílnou součástí módy Mužské vousy jsou již odedávna nedílnou součástí módy Mužské vousy jsou již odedávna nedílnou součástí módy Mužské vousy jsou již odedávna nedílnou součástí módy Mužské vousy jsou již odedávna nedílnou součástí módy Mužské vousy jsou již odedávna nedílnou součástí módy Mužské vousy jsou již odedávna nedílnou součástí módy Mužské vousy jsou již odedávna nedílnou součástí módy