Aloe vera – Co může udělat pro naše tělo?

Aloe Vera je velmi populární a zdraví prospěšná rostlina, která je rozšířena v mnoha domácnostech po celém světě.

Snad v každé domácnosti je rostlina, která je nenáročná a přežije dlouho i bez vody. Má zelené tlusté listy, ze kterých při poškození vytéká průhledná tekutina a jmenuje se Aloe Vera v originale Aloe barbadensis. Bohužel si mnoho lidí neuvědomuje, jaké má jejich rostlina ve skutečnosti úžasné léčivé vlastnosti.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Zdraví prospěšné účinky aloe vera

Aloe Vera je velmi populární přírodní lék na onemocnění ústní dutiny, osteoartrózy, horečky, astmatu nebo se používá jako tonikum pro zlepšení zdraví. Kromě toho je tato rostlina považována za přírodní kosmetický přípravek. Používá se k léčbě popálení kůže, infekce a hojení otevřených rán.

Účinná je také proti parodontóze, mírní ekzémy, užívá se při hojení slinivky břišní, překyselení žaludku. Je přírodním antibiotikem a často nastupuje jako lék tam, kde už chemické léky nezabírají.

Aloe Vera obsahuje dvě základní složky a to glykoproteiny a polysacharidy, kdy glykoproteiny blokuji bolest a polysacharidy pomáhají při obnově kůže a hydratují. Tato rostlina se také používá k léčbě psoriázy, rakoviny, vředu, infekcí horních cest dýchacích, vysoké hladiny cholesterolu a při snížení vysoké hladiny cukru v krvi u lidí s diabetem 2 typu.

Další skvělé účinky rostliny Aloe vera

Dezinfekční – Díky své antibakteriální schopnosti je aloe vera ideální pro použití při hojení otevřených ran a to ve formě masti. Mast z Aloe vera má zklidňující účinky a urychluje proces hojení.

Bělí zuby – Aloe Vera je taky ideální pro bělení zubů. Poslední výzkumy ukázaly, že extrakt z aloe může být použit do výrobku pro hygienu zubů.

Prostředek na suchou pleť – Pokud jde o péči o suchou pokožku, aloe vera je nejbezpečnější a nejúčinnější prostředek a navíc pomáhá proti akné.

Reguluje hladinu cukru v krvi – Diabetici by měli vypít denně dvě polévkové lžíce suché šťávy z aloe vera, protože to pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi.

Pomáhá při zácpě – Šťáva z aloe vera zlepšuje práci střev a tím usnadňuje trávení.

Aloe obsahuje i lehce toxické látky s nimiž by neměly přijít do styku těhotné a kojící ženy. Jsou známé i případy, kdy aloe vyvolala alergickou reakci.