Jak trénovat svůj mozek a usnout za 60 sekund

Máte problémy s usínáním a je pro vás příliš těžké večer usnout? Měli byste se pokusit o 4-7-8 dýchací techniku, která vám pomůže usnout za 60 sekund! Zní to skvěle, ne?

Tuto metodu propaguje Dr. Andrew Weil a metoda zahrnuje regulaci dýchání na základě čísel 4, 7 a 8. Je to velmi zajímavá metoda, která funguje na základě naplnění plíci kyslíkem a tím zklidňuje vaši mysl.

Někteří lidé chodí spát pravidelně ve stejnou dobu a přesto nemohou někdy usnout. Někdy je to způsobeno stresem, sledováním televize, hraním na počítači, nebo špatnou stravou. Je neuvěřitelně těžké vypnout svůj mozek, když jdete spát a špatné návyky to ještě více zhoršují.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Proto je tady nový způsob k rychlému usinání s názvem 4, 7 a 8

Tato metoda byla vyvinuta wellness lékařem z Harvardu Dr. Andrewem Weilem, který studoval meditaci a dýchání a jejich využití k vyrovnání stresů.

Je to velmi snadné a jednoduché řekl doktor Andrew Weil. Musíme se nadechnout nosem po dobu čtyř sekund, podržíme dech po dobu sedmi sekund a vydechujeme ústy po dobu osmi sekund. Tento styl dýchání zpomaluje naši tepovou frekvenci a zároveň uvolňuje chemické látky v mozku, které způsobují celkové zklidnění.

Pokud jste skeptičtí k této metodě stejně jako jsem byl já, tak by jste to měli určitě zkusit! Zkoušel jsem to několikrát a věřte, že to opravdu funguje! Samozřejmě to nebylo hned, ale po čtvrtém opakování to přišlo jako kouzlo a usnul jsem snadno za méně než minutu.

Tato metoda je ideální nejen pro naše usínání, ale celkově nám pomáhá když jsme ve stresu a uvolňuje adrenalin.

Veškeré špatné návyky zvyšují naši tepovou frekvenci a můžeme cítit nervozitu a nevolnost. Všechny tyto faktory způsobují, že dýcháme velmi rychle a mělce. Ale použitím této metody při dýchání, budete působit proti přirozeným účinkům adrenalinu a naše tělo je nuceno zpomalit tepovou frekvenci. Tělo se tomu bude bránit a začátek bude nepříjemný, ale naše tepová frekvence se zpomalí a naše mysl se zklidní.

Takže otázka není, jestli to funguje, ale proč to nezkusit hned tento večer a řekněte nám, co si o tom myslíte.

Samozřejmě nám může pomoci pravidelné cvičení a zdravý životní styl nejen pro lepší kondici, ale i pro lepší usínání.