Domov

Bytový textil není jen užitečný, využijte ho i jako dekorativní prvek

Textilní doplňky snadno promění zašlý interiér. Pořiďte si nové závěsy nebo polštářky na gauč.

I ten nejlépe zařízený pokoj se vám po čase okouká, jen není vždy dost peněz na nové zařízení. Stačí ale  několik malých změn a váš byt zase dostane šťávu. Můžete vyměnit závěsy nebo si pořídit rolety, koupit nový přehoz přes postel či kusový koberec s výrazným vzorem, a místnost je rázem úplně jiná. Pro inspiraci si představme trendy v bytovém textilu tak, jak je nadiktoval mezinárodní veletrh Heimtextil ve Frankfurtu nad Mohanem.

Trendy v bytovém textilu pro rok 2017

Energise: digital dreams (digitální sny)

Výrazné kontury, kaleidoskopické vzory, intenzivní lesk lakovaných povrchů –  digitální svět proniká i do naší mysli a jeho barevné spektrum vytváří zcela nový energický svět. Světlé a fluorescenční barvy spolu s výraznými petrolejově modrými odstíny tvoří dynamické kontrasty a nám dodají novou chuť do života.

Enrich: appealing to all the senses (obohacení všech smyslů)

Luxusní materiály intenzivních sytých barev s kovovými akcenty zlata, mosazi či bronzu rozehrají efektní hru světla a jeho odlesků. Závan Orientu se jemně prolíná s kultovními motivy, kulturními odkazy dob dávno minulých. Výsledkem je dokonalost, nádhera a hojnost vysoce dekorativních prvků.

Nourish: sensory design (příroda živitelka)

Zeleň, hlína a kámen, vše co nám příroda dává, se odráží v dalším z trendů pro příští rok. Široká paleta zelených odstínů ladí s tóny tmavě hnědé a šedé v motivech hlíny a kamene. Zvláštní roli hrají řemesla a ručně vyráběné produkty, které prozrazují krásu původního zdroje. Barvy země podtrhněte přírodními materiály, jako jsou len, bavlna či sisal.

Protect: good for us (dobré pro nás)

Je důležité chránit svou osobnost v hektické době, kdy jsme neustále „online“ a pociťujeme touhu „vypnout“. Proto volíme minimalistický a decentní design světa klidu a ticha, tak důležitého pro naši psychickou pohodu. Čisté linie a jemné uklidňující barvy jsou lékem pro oči i duši.

Stylové doplňky pro bydlení a svůj domov můžete výhodně nakoupit zde:Další zajímavé články z kategorie Domov