Co jíst před a po cvičení jógy

Jóga pomáhá spalovat tuk a buduje svaly, udržuje vás v kondici. Abyste zůstali fit, ruku v ruce s jógou jde správná výživa, která vám pomůže dosáhnout požadovaných výsledků. Přemýšleli jste někdy o tom, co byste měli jíst před a po cvičení jógy?

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Před cvičením jógy

Nemusíte cvičit jógu na prázdný žaludek, ale dobré je jíst detoxikační potraviny a pít nápoje, které jsou lehké a nezpůsobí vám nevolnost, zatímco se ohýbáte do všelijakých podivných poloh.

Jablko

Nejen, že jedno jablko je lepší než tisíc doktorů, ale dodá vám také spoustu energie díky vysokému obsahu vlákniny.

Banán

Banány jsou energetická potravina, protože se skládají převážně z cukrů, jako je fruktóza, glukóza a sacharóza. Můžete je jíst jak před, tak po cvičení.

Co jíst před a po cvičení jógy

Zelený čaj

Zelený čaj má zásadní význam, především pokud intenzivně posilujete dolní část těla nebo břicho. Kofein je důležitý, pokud chcete zabránit bolestem hlavy souvisejícími s tímto typem tréninku. Káva a čaj jsou také zdrojem kofeinu, ale zelený čaj je nejzdravější.

Po cvičení jógy

Po cvičení jógy byste měli jíst potraviny bohaté na bílkoviny a sacharidy, které vám pomohou zregenerovat svaly.

Mandlový shake

Smíchejte mandlové mléko s mandlovým máslem a v mixéru zpracujte do hladka. Můžete přisypat chia semínka, znovu rozmixovat a váš mandlový proteinový koktejl je připraven.

Mléko

Mléko pomáhá opravit svaly, což je přesně to, co po cvičení jógy potřebujete. Může být skvělou náhradou vody ve smoothies, do kterých můžete přidat spoustu ovoce, které chuť mléka skvěle doplní.

Arašídy

Mandle a jiné ořechy vám mohou poskytnout slušnou dávku bílkovin, vlákniny a zdravých tuků.