Jak využít blahodárné účinky medu na vlasy?

Tajemství krásných a zdravých vlasů netkví v nákupu drahých výrobků, ale v použití správných ingrediencí, které jsou pro vaše vlasy ideální. I když na trhu existuje množství produktů, které vám zaručují poddajné, lesklé a zdravé vlasy, chemikálie v nich obsažené mohou vlasům v dlouhodobém horizontu spíše škodit. V následujícím článku se dozvíte pozitivní účinky medu na vlasy a jak je využít v praxi.

Blahodárné účinky medu na vlasy

Jak využít blahodárné účinky medu na vlasy

Med je skvělý jako přírodní kondicionér a hydratační krém. Je bohatý na vitaminy a minerály, takže jeho použití má za následek lesklejší, jemnější a zdravější hřívu. Med také posiluje vlasové folikuly a podporuje růst.

Med je přírodní zvlhčovač, neboť je schopen utěsnit vlhkost ve vlasech i kůži. Vašim vlasům pomáhá v boji proti vysušování.

Umyjte si vlasy medem

Smíchejte 1 polévkovou lžíci surového medu v ½ šálku teplé vody. Směs nalijte do stlačitelné láhve a až budete ve sprše, na mokré vlasy vylijte opatrně její obsah. Snažte se proudem zamířit co nejblíže ke kořínkům. Poté předkloňte hlavu a jemně masírujte pokožku hlavy po dobu asi 1 minuty. Poté opláchněte. Pokud jste s mytím vlasů medem právě začali, možná se vám budou zdát zpočátku sušší, dokud si nezvyknou na novou rutinu.

Kondicionér s medem

Smíchejte ½ lžičky surového medu se svým kondicionérem. Rovnoměrně naneste na vlhké vlasy a vmasírujte i do pokožky hlavy. Nechte působit asi 5 minut a poté opláchněte studenou vodou.

Medová maska na poškozené vlasy

Smíchejte 1 polévkovou lžíci surového medu, 1 vejce a 3 lžíce teplého kokosového oleje. Masku můžete aplikovat na suché i vlhké vlasy. Předkloňte se a naneste vrstvu hmoty na celé délky, především na konečky. Zabalte vlasy do drdolu a nechte působit 30 minut. Následně umyjte šamponem a použijte i kondicionér.

Pokud hledáte kvalitní  make-upkosmetiku, tak doporučujeme ověřené obchody zde:  Další zajímavé články z kategorie Krása