Zdraví

Sedmidenní jarní detox – načerpejte novou energii

Jaro klepe na dveře a je čas na malý úklid. Většina z nás strávila zimu sezením doma v teple a jedením. Ale teď je tady jaro a je na čase sundat zimní kabát. Jarní detox je ideální způsob, jak přivítat s radostí nové počasí a plně si užít první slunečné dny.

Níže uvedený sedmidenní detox si můžete upravit podle svých možností. Nezapomeňte, že cokoli pro své tělo uděláte, bude užitečné, ale zároveň se snažte o reálný plán, kterého se budete držet. Nejvýznamnějšími doporučeními pro ranní očistu jsou smoothies, poslední jídlo před sedmou hodinou večerní, menší večeře než snídaně a oběd a omezení spotřeby cukru na minimum.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Sedmidenní jarní detox

Ano: zelenina, ovoce, ořechy, voda

Ne: alkohol, kofein, lepek, mléčné výrobky, sója, vejce, arašídy, umělá sladidla

Pitný režim: Čistá voda, může být v kombinaci s bylinnými čaji

Den 1-2 a 6-7

7:00 – 8:00: smoothie

10:00 – 11:00: svačina

12:00 – 13:00: dušená zelenina s ořechy a olivovým olejem, citronem a mořskou solí

15:00 – 16:00: svačina

18:00 – 19:00: smoothie

Den 3-5

7:00 – 8:00: smoothie

10:00 – 11:00: svačina

12:00 – 13:00: smoothie

15:00 – 16:00: svačina

18:00 – 19:00: smoothie

Svačiny: ovoce a ořechy, celer s mandlovým máslem, hrachové lusky a ořechy, rýžové sušenky a hummus, rýžový koláč s mandlovým mlékem, dušená rýže s ořechy, avokádo s mořskou solí, nebo stačí pár ořechů, pokud nemáte čas na přípravu ničeho složitějšího.

Jednoduché smoothie:

Na jednoduché smoothie budete potřebovat: čerstvé nebo zmražené ovoce podle chuti ( třeba banán, či avokádo, které vytvoří skvělý krémový základ), zeleninu (výborný je špenát, kapusta, okurky, fenykl, celer, petržel, máta..), hrst semínek, mandlí nebo ořechů a vodu pro požadovanou konzistenci (třeba i kokosovou).

Spolu s jídlem se můžete rozhodnout i pro potravinové doplňky podporující odkyselení organismu a detoxikaci.

Sedmidenní jarní detox – načerpejte novou energii

3x až 6x týdně meditujte nebo cvičte jógu (alespoň 10 minut denně)

Tento detox je jednoduchý a účinný a mohou si ho dovolit i ti z vás, kteří jsou velmi zaneprázdnění, neboť příprava jídla vyžaduje minimum času. Vzhledem k tomu, že nebudete trávit tolik času s vařením, užijete si jistě volný čas a zklidnění, a pokud potřebujete, klidně si detox i o několik dní protáhněte.